Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-07-18

Bądź na bieżąco


reklama

Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej zatrzymany dzięki reakcji świadka

2019-07-17 23:29:42 KMP Bielsko-Biała 53


Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem

fot. arch. KMP Bielsko-Biała

Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem. Jeden z nich uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia, wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów. Utrata prawa jazdy często niesie za sobą utratę zdolności zarobkowej i problemy rodzinne. Piłeś - nie jedź! Nie warto...

Rekordzistą okazał się 33-letni mężczyzna, który kierował mazdą mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Do zatrzymania doszło w godzinach wieczornych w Bielsku-Białej na ulicy Skośnej. Nietrzeźwy kierujący wjechał w dwa zaparkowane pojazdy, fiata i BMW. O zdarzeniu zawiadomił stróżów prawa świadek, który widział jak kierowca spowodował kolizję i odjechał. Dzięki jego informacjom już po chwili mundurowi z drogówki zatrzymali sprawcę. Mężczyzna stracił już uprawnienia. Dodatkowo w takich przypadkach ubezpieczyciel, który pokrywa szkodę ze składki OC może zwrócić się z roszczeniem regresowym do nietrzeźwego sprawcy kolizji, aby zwrócił całą wartość szkody.

W sumie policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, a policjanci z wapienickiego oddziału prewencji jednego kierowcę na podwójnym gazie. Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych uczestników to jeden z priorytetów bielskiej Policji. Apelujemy również do innych uczestników ruchu drogowego, aby reagowali zawsze kiedy widzą na drodze nietrzeźwego kierującego i powiadamiali o tym oficera dyżurnego bielskiej komendy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


reklama

  Zmiana godzin otwarcia PSZOK

  Od 1 lipca 2019 r. ulegają zmianie godziny pracy PSZOK-ów w Bielsku-Białej

  Czytaj

  Kurkuma i Piperyna - właściwości i zastosowanie

  Kurkuma to znana od pokoleń przyprawa, wywodząca się z Indii. Kurkumę pozyskuje się z korzenia ostryżu i używa się głównie do przyrządzania potraw z kuchni azjatyckiej.

  Czytaj

  Sztaplarka, czyli wielofunkcyjny pojazd, który usprawni pracę w Twojej firmie!

  Sztaplarka to pojęcie, które dla wielu osób brzmi niejasno i mało zrozumiale. Jednakże termin ten stanowi synonim dla wózka widłowego. Ta mało popularna nazwa pochodzi od niemieckiego słowa - stapeln, które w języku niemieckim oznacza ładunek ułożony warstwami. Warto wiedzieć czym jest sztaplarka, ponieważ popularność tego pojazdu rośnie się z roku na rok. Dlaczego coraz częściej przedsiębiorcy inwestują w maszyny wielofunkcyjne typu sztaplarka oraz, w jaki sposób mogą one usprawnić pracę w firmach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule!

  Czytaj

  Jubileusz pani Joanny

  15 lipca setne urodziny obchodziła Joanna Matyja. Wszystkiego najlepszego!

  Czytaj

  Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Sprawą zajęli się kryminalni z bielskiego referatu antynarkotykowego. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratory, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a śledczy wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie

  Czytaj

  Gdzie kupisz lek? Zadzwoń 800 190 590

  Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek

  Czytaj

  Defibrylator AED dla miasta

  Defibrylator AED został umieszczony w specjalnej skrzynce, która zlokalizowana jest na pl. Bolesława Chrobrego (przy wejściu do windy).

  Czytaj

  Pożar kamienicy przy ul. Straconki. Policjanci ustalają przyczyny

  Pożar wybuchł dzisiaj około 5.00. 17 mieszkańców zostało ewakuowanych z budynku

  Czytaj

  Pożyczka gotówkowa – na co zwracać szczególną uwagę?

  Nie ma wątpliwości, że pożyczki gotówkowe są dobrą formą uzyskania tzw. zastrzyku finansowego. Można je zaciągnąć szybko, bezpiecznie i na dogodnych warunkach. Aby jednak tak właśnie było, warto dobrze przygotować się do poznawania poszczególnych ofert instytucji finansowych. Podpowiadamy, na co warto zwracać szczególną uwagę, by zaciągnięta pożyczka była rzeczywiście korzystną pomocą.

  Czytaj

  Wyszukaj w SN

  Popularne Artykuły


  95 urodziny Marii Koterbskiej
  2019-07-12

  95 urodziny Marii Koterbskiej

  Maria Koterbska, wielka dama polskiej piosenki, 13 lipca ukończy 95 lat

  Operacja Południe 2019
  2019-07-13

  Operacja Południe 2019

  W samo południe głównymi ulicami Bielska-Białej przejechała parada Operacji Południe

  Wyjątkowa lekcja historii
  2019-07-16

  Wyjątkowa lekcja historii

  Zapraszamy mieszkańców oraz turystów na spotkania poświęcone historii, które poprowadzi dr...

  Super-Nowa

  ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

  : 784 669 877

  : 602 794 199

  : redakcja@super-nowa.pl


   SN - INFORMACJE BIELSKO