Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Zmiany od lipca

2016-04-04 05:00:00 SN, Czyste Miasto Bielsko-Biała 3008


Od 1 lipca 2016 w Bielsku-Białej nastąpią zmiany w obowiązującym systemie gospodarki odpadami komunalnymi.

foto: SN

Na poprzedniej Sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Bielska-Białej oraz w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Co się zmieni? Od 1 lipca 2016 w Bielsku-Białej nastąpią zmiany w obowiązującym systemie gospodarki odpadami komunalnymi. Na terenie miasta zostanie wprowadzona obowiązkowa selektywna zbiórka szkła na wszystkich nieruchomościach zamieszkałych oraz nieruchomościach zabudowanych domkami letniskowymi lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

- Zmiany te są konieczne ze względu na ciągle rosnące wymagania unijne w zakresie osiągania odpowiednich poziomów odzysku surowców wtórnych. Od lipca 2016 roku mieszkańcy domów jednorodzinnych i szeregowych a także właściciele domków letniskowych będą oddawać opakowania szklane w specjalnie do tego przeznaczonych workach na szkło, które zostaną dostarczone przez firmę wywozową. Do takich worków należy wkładać wszelkie szkło opakowaniowe: butelki i słoiki po napojach i żywności oraz opakowania szklane po kosmetykach i chemii gospodarczej. Nie należy tłuc szkła przed wrzuceniem do worka. Wyrzucane opakowania szklane, powinny być czyste, bez zakrętek, obręczy, kapsli, czy korków. Nie wolno jednak wrzucać porcelany, ceramiki, szkła żaroodpornego, szkła stołowego, fajansu, szkła okularowego. Te odpady, tak jak do tej pory, należy wrzucać do Suchych. Do PSZOK należy oddawać szyby okienne, lustra i inne odpady niebezpieczne typu lampy neonowe, fluorescencyjne i rtęciowe, żarówki, reflektory, ekrany oraz szklane opakowania farmaceutyczne i chemiczne z pozostałą zawartością. Szkło i inne surowce wtórne można także oddawać do PSZOK -ów zlokalizowanych na terenie naszego miasta tj. na ul. Krakowskiej 315 d oraz ul. Straconki 1 ( koło Gemini Park). - informuje Czyste Miasto Bielsko-Biała.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko
    2026-06-23

    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko

    Nowe nabory w Bielsku-Białej. Magistrat szuka pracowników i zapowiada ważny konkurs

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji
    2026-06-23

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji

    Więcej kontroli na Bielskich Drogach. Trwają wzmożone działania Policji

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem
    2026-06-23

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem

    Nocna jazda hulajnogą zakończona groźnym upadkiem. 14-latka trafiła pod opiekę medyków

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO