Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-09-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Wzmożone kontrole. Trwa akcja Bezpieczny Pieszy

2020-08-13 09:00:00 KMP Bielsko-Biała 467


foto: KMP Bielsko-Biała

Policjanci bielskiego wydziału ruchu drogowego od godz. 7.00 prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem tego wojewódzkiego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na bielskich drogach. W rejonie skrzyżowań i głównych traktów komunikacyjnych policjanci szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia popełniane przez pieszych użytkowników dróg ale również na zachowanie kierujących wobec pieszych.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli drogowych policjanci cyklicznie prowadzą także różnego rodzaju działania drogowe. Jedną z takich policyjnych akcji są działania „Bezpieczny Pieszy”, które dziś od rana prowadzi zabrzańska drogówka. Działania te ukierunkowane są przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Policjanci prowadzą więc wzmożone kontrole stosowania się przez pieszych do przepisów ruchu drogowego. Pod szczególnym nadzorem znajdują się jednak nie tylko piesi, ale również kierujący pojazdami. Bowiem bezpieczeństwo pieszych zależy również od stosowania się kierowców do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku na drodze. Wobec tego mundurowi w rejonie przejść dla pieszych oraz skrzyżowań będą m. in. sprawdzać czy piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy przechodzą przez jezdnie w wyznaczonych miejscach. Przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych tzw. „pasy” dla własnego bezpieczeństwa należy pamiętać, że przejść możemy dopiero po upewnieniu się czy nadjeżdżające pojazdy zatrzymały się. Nie można wtargnąć na jezdnię, a przechodząc po „pasach” należy iść zdecydowanym krokiem, nie należy zwalniać, zatrzymywać się, zawracać czy przebiegać przez przejście. Bezwzględnie należy również stosować się do nadawanej sygnalizacji świetlnej jeśli taka na skrzyżowaniu funkcjonuje. W dzisiejszych działaniach policjanci wykorzystują dostępne mierniki prędkości jak również wideorejestrator. Priorytetem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych, jak również podniesienie świadomości wśród kierujących pojazdami, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od nas samych. Ryzykowne zachowania pośpiech i roztargnienie na drodze nie raz już doprowadziły do tragedii.

Mamy nadzieję, że działania bielskiej drogówki, które prowadzone będą do godzin wieczornych pozwolą na uniknięcie zdarzeń z udziałem pieszych oraz korzystnie wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się po ulicach naszego miasta i powiatu.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Sprawca zuchwałej kradzieży usłyszał zarzuty
  2020-09-22

  Sprawca zuchwałej kradzieży usłyszał zarzuty

  Policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Słowacji, który 2 września w jednym z bielskic...

  21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych
  2020-09-21

  21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych

  GOPR Beskidy: Za nami pracowity weekend. 21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni ...

  Znamy najpopularniejsze imiona!
  2020-09-21

  Znamy najpopularniejsze imiona!

  Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawa...

   Popularne Artykuły


   Augustus i Zły
   2020-09-18

   Augustus i Zły

   Pierwszą premierą nowego sezonu w Banialuce będzie Augustus Hermana Hessego w reżyserii Ja...

   Radosny i kwiecisty weekend
   2020-09-21

   Radosny i kwiecisty weekend

   To było bardzo radosne święto w Bielsku-Białej. Mowa o minionym weekendzie i święcie Miast...

   Pożar samochodów dostawczych
   2020-09-16

   Pożar samochodów dostawczych

   Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, pożarem objętych było sześć...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO