Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2019-12-14

Bądź na bieżąco


reklama

Sprawdź! Jak urządzić pralnię chemiczną?

2019-12-02 10:41:24 Artykuł partnera 207


fot

Coraz większa ilość początkujących, jak i również doświadczonych przedsiębiorców, decyduje się na otwieranie swoich pralni. Jest to w Polsce biznes coraz bardziej dochodowy, coraz większa liczba Polaków decyduje się również na korzystanie z ich usług. Równie istotny staje się fakt, że przy rosnącej liczbie klientów, ilość samych pralni nie jest tak duża, więc obecny moment jest idealny, by zdecydować się na taką inwestycję i pojawienie się na rynku ze swoim przedsiębiorstwem.

O ile zdecydowanie się na ten rodzaj biznesu czy znalezienie potrzebnej kwoty, niezbędnej na samym początku, może nie być takie trudne, o tyle samo urządzenie pralni nie jest już takie proste. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele sprzętu jest niezbędne, by pralnia funkcjonowała i świadczyła swoje usługi pralnicze na naprawdę bardzo wysokim poziomie – a to w końcu klucz nie tylko do zadowolenia naszych klientów, lecz również do tego, by móc zdecydować się na bardzo korzystne dla nas ceny.

Nie można zapominać też o tym, że sam lokal, w którym pralnia ma się znajdować, musi spełniać szereg różnorodnych wymagań, w innym wypadku działanie pralni nie będzie możliwe, lub będzie po prostu niebezpieczne dla nas, naszych pracowników oraz naszych klientów. Dzisiaj przedstawimy podstawy, które trzeba wiedzieć, by móc zdecydować się na otworzenie pralni chemicznej.

BANNER

https://www.sovrana.pl/jak-urzadzic-i-wyposazyc-pralnie-chemiczna/

 

W przypadku jakichkolwiek problemów w tej kwestii radzimy zdecydować się na wsparcie profesjonalistów, do których należą pracownicy firmy Sovrana. Zajmują się oni otwieraniem pralni w całej Polsce oraz wspierają swoich klientów w wybieraniu sprzętu, również tego używanego, który pozwala znacząco zaoszczędzić na samym początku inwestycji.

Pralnia chemiczna – jaki sprzęt będzie nam potrzebny?

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej pralni będą oczywiście agregaty chemiczne. To one będą odpowiadać za czyszczenie ubrań naszych klientów. Samo czyszczenie chemiczne, zwane również czyszczeniem na sucho, posiada kilka znaczących przewag nad tym, co oferuje nam standardowe pralnie wodne. Warto wiedzieć, że agregaty chemiczne umożliwiają nam czyszczenie najbardziej delikatnych tkanin, takich jak kaszmir czy wełna, do tego samo czyszczenie na sucho jest znacznie mniej agresywne wobec czyszczonych tkanin. Cały proces jest również ekologiczny, ponieważ rozpuszczalnik po czyszczeniu jest filtrowany, dzięki czemu nie dość, że nie trafia do środowiska, to może zostać ponownie wykorzystany przy czyszczeniu kolejnych tkanin!

Bardzo istotnym elementem każdej pralni są również stoły i/lub kabiny detaszerskie. Służą one do tego, by móc dokonać wstępnej obróbki najtrudniejszych plam. Wszystko po to, by zostały one skutecznie usunięte podczas czyszczenia chemicznego. Jeżeli zależy nam na tym, by móc usunąć niemal każdą plamę – a tak na pewno jest – zainwestowanie w stoły lub kabiny detaszerskie będzie bardzo słusznym posunięciem.

Nie zapominajmy również o stołach prasowalniczych oraz manekinach formujących – każdy bowiem będzie chciał dostarczyć swojemu klientowi ubrania, które prezentują się idealnie i są doskonale wyprasowane. Podstawą są oczywiście stoły prasowalnicze, z których będą korzystać nasi pracownicy, jednak nie zapominajmy również o możliwościach, które oferują nam właśnie manekiny formujące. To dzięki nim ubrania zachowają swoją formę i będą wyglądały po prostu idealnie. Samo ich działanie sprawia również, że praca naszych pracowników będzie znacznie przyspieszona oraz po prostu bardziej komfortowa. Również zalecamy zdecydowanie się na manekiny formujące w Waszej pralni chemicznej, jeżeli chcecie konkurować na rynku jakością swoich usług.

Takie urządzenia, jak kabiny detaszerskie czy manekiny formujące, potrzebują pary. Z tego powodu musimy zdecydować się na ich wytwornicę – to urządzenie, bez którego nie obejdzie się żadna pralnia chemiczna. W tym przypadku mamy do wyboru albo wytwornicę pary centralną, która będzie dostarczać parę do każdego z naszych urządzeń, albo wytwornice dedykowaną danemu urządzeniu – wybór należy do nas.

Na koniec warto wspomnieć o pakowarkach – to one idealnie zapakują ubrania naszych klientów, następnie odpowiednio zgrzeją folię, dzięki czemu każdy będzie mógł bezpiecznie dostarczyć świeżo wyczyszczone ubrania do swojego domu i mieszkania. Nie będzie na to miała wpływu ani pogoda, ani sposób transportu naszego klienta. To rzecz mała, jednak wiele osób odwiedzających naszą pralnię chemiczną na pewno to doceni!

Pamiętać warto również o opcji zdecydowania się na sprzęt używany – może się on przekładać na oszczędności rzędu dziesiątek lub setek tys. złotych! Dodatkowo, jeżeli będzie to sprzęt od renomowanych producentów, to jakość naszych usług na tym nie ucierpi. W najlepszym jego wyborze zawsze może pomóc firma Sovrana oraz jej pracownicy.

Wybór odpowiedniego lokalu

Jak wspominaliśmy wcześniej, wybór lokalu nie jest niczym prostym. Nie tylko musi on znajdować się w okolicy, gdzie możemy trafić na wielu naszych klientów, ale również powinien być on jak najbardziej dostosowany do wymogów prawnych. W wyborze lokalu również może pomóc firma Sovrana.

Jeżeli jednak chcemy się zając tym sami, pamiętajmy o tym, że lokal powinien posiadać instalację elektryczną dostosowaną do naprawdę dużych obciążeń (nawet do 50 kW!), wydajną instalację wodno-kanalizacyjną oraz instalację wentylacyjną. Dodatkowo, nie powinien mieć on podpiwniczenia, ponieważ agregaty chemiczne będą generować naprawdę duże obciążenia. Pamiętajmy również o tym, że podłogi oraz ściany, w pomieszczeniach, gdzie odbywać się bezie wykorzystywanie środków chemicznych, muszą być odpowiednio zabezpieczone oraz pokryte odpowiednią, nienasiąkliwą i odporną na działanie danych chemikaliów powierzchnią. To jednak tylko fragment wszystkich wymagań – jeżeli chcenie poznać je wszystkie, koniecznie zapoznajcie się z materiałem na stronie https://www.sovrana.pl/czyszczenie-chemiczne/wymogi-techniczne/.

Na koniec, jeżeli cały czas jesteście zainteresowani inwestycją w biznesie pralniczym – życzymy samych sukcesów i szybkich zysków!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Diametralnie zmienił się komfort jazdy
  2019-12-13

  Diametralnie zmienił się komfort jazdy

  Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku z Ligoty do Międzyrzecza Górnego. To...

  Zaginął Hubert
  2019-12-13

  Zaginął Hubert

  Policjanci, najbliższa rodzina i znajomi poszukują 24-letniego mieszkańca Pisarzowic

  Młodzież z Bielska-Białej w Sejmie
  2019-12-12

  Młodzież z Bielska-Białej w Sejmie

  - Dziś w Sejmie RP miałem przyjemność gościć młodzież z Bielska-Białej - mówi Przemysław D...

   Popularne Artykuły


   „Święta na Starówce”
   2019-12-11

   „Święta na Starówce”

   „Święta na Starówce” odbędą się w tym roku w dniach od 13 do 22 grudnia

   Pomoc dla Kasi ze Szczyrku - Na koncie już blisko 300 tys.
   2019-12-07

   Pomoc dla Kasi ze Szczyrku - Na koncie już blisko 300 tys.

   Trwają zbiórki, by pomóc Katarzynie, która po wybuchu gazu straciła rodzinę i dach nad gło...

   Zaginął Radosław Polak
   2019-12-09

   Zaginął Radosław Polak

   Policjanci, najbliższa rodzina i znajomi poszukują 16-latka z Bielska-Białej

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO