Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-01-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jakie etui na telefon - poliwęglanowe czy silikonowe?

2019-09-10 15:55:32 Artykuł partnera 580


fot

Wybierając etui na telefon, warto zacząć od postawienia sobie pytania: czy ważniejsze są dla nas wyłącznie styl oraz efekt estetyczny, czy może na pierwszym miejscu postawimy na trwałość i możliwie wysoki poziom ochrony naszego smartfona? Bardzo możliwe, że damska część populacji będzie bardziej zainteresowana designem, natomiast ta męska – trwałością. Niestety, w tej materii jest dosyć trudno o satysfakcjonujący kompromis.

Obecnie, możemy wybierać spośród kilku typów etui: skórzanych, materiałowych (z otwieraną klapką lub w postaci wsuwanej) oraz coraz popularniejszych bumperów (czyli osłonek na same krawędzie smartfona). Główną dynamikę marketingową tworzy jednak zacięta walka dwóch innych rodzajów case’ów. Chodzi mianowicie o etui poliwęglanowe w starciu z etui silikonowym. Na jaki wariant warto się zdecydować?

Mocne i słabe strony etui z silikonu

Pierwszą i podstawową zaletą silikonowych osłonek na smartfony jest to, że dzięki nim telefon dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Jest to szczególnie ważne w upalne dni, lub po wysiłku – gdy mamy spocone wnętrze rąk. Dodatkowo – o ile nie są specjalnie barwione – silikonowe etui jest z reguły przeźroczyste, co nie zmienia zasadniczo designu aparatu, i pozwala na zachowanie oryginalnej stylistyki. Dla wielu z nas jest to fakt nie bez znaczenia.

Jednak, do wad silikonowych osłonek należy stosunkowo krótki okres użytkowania. Przy standardowym korzystaniu ze smartfona, będziemy prawdopodobnie zmuszeni sprawić sobie nowe etui silikonowe już po roku. Wynika to z faktu, że wspomniane tworzywo stosunkowo szybko się utlenia, zaczyna pękać i z czasem traci swoją pierwotną giętkość.

fot

Może jednak poliwęglan?

Jakie argumenty przemawiają za zakupem etui z poliwęglanu? Jest zdecydowanie bardziej bezpieczne, zwłaszcza w razie silnego upadku urządzenia. Ponadto, tego rodzaju etui charakteryzuje większa sztywność. Etui na telefon dostępne w sklepie Sferis wykonywane z poliwęglanu są fantazyjnie zdobione i barwione na różne kolory. Ten rodzaj osłonki rzadziej występuje w przezroczystej postaci. Można też często usłyszeć zarzut, że ten rodzaj zabezpieczenia powiększa optycznie telefon, przez co nie wygląda on już tak zgrabnie.

Wybór odpowiedniego etui będzie więc uzależniony od naszych osobistych preferencji. W dużym stopniu także od tego, czy mamy naturę konserwatysty, który raczej nie przepada za zmianami, i stoi na stanowisku: „Raz a dobrze!”, czy też lubimy zmieniać case’y na telefon – w zależności od naszej aktualnej stylizacji. Jak widać, znów powraca przeciwstawienie preferencji standardowo przypadających Panom przeciw preferencjom typowo kobiecym.

Dlaczego warto kupować oryginalne etui na telefon

Nowość na rynku, którą nie wszędzie można znaleźć, to etui hybrydowe – łączące zalety obydwu omawianych materiałów. Są one jednak stosunkowo drogie, jak na tego typu dodatek do smartfona, ze względu na bardziej wymagający proces produkcyjny.

Obecnie, pewnym standardem staje się fakt, że producenci dołączają specjalnie dopasowane case’y do nowych smartfonów. Ma to choćby tę zaletę, że możemy wykreślić jeden drobny zakup z listy. Ponadto, nie będzie problemu, który jest częstą wadą etui, niepochodzących od producenta danego modelu: boczne przyciski są trudne do odszukania na krawędzi urządzenia. Warto więc zadbać, by etui było oryginalnej produkcji.

Choć wydaje się, że wybór odpowiedniej osłonki na telefon jest sprawą drugorzędną – warto sprawić sobie tą małą przyjemność. Poza satysfakcją z lepszego wyglądu naszego urządzenia, może to kiedyś uratować je przed (mniejszym lub większym) uszkodzeniem.

 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Poznajcie topowe kolekcje z wizerunkiem słynnego kota z Facebooka, który wabi się Pusheen
  2020-01-28

  Poznajcie topowe kolekcje z wizerunkiem słynnego kota z Facebooka, który wabi się Pusheen

  Kotka Pusheen to jedna z najpopularniejszych postaci Internetu. Użytkownikom portalu Faceb...

  Wygrana w Mini Lotto w Bielsku-Białej
  2020-01-28

  Wygrana w Mini Lotto w Bielsku-Białej

  W Bielsku-Białej padła wygrana w Mini Lotto

  Prawie połowa azbestu usunięta
  2020-01-27

  Prawie połowa azbestu usunięta

  Obecnie w powiecie bielskim znajduje się ponad 11 tysięcy ton azbestu. Likwidacja niebezpi...

   Popularne Artykuły


   Hotel Westminster. Premiera już 25 stycznia!
   2020-01-22

   Hotel Westminster. Premiera już 25 stycznia!

   Prosta zdawałoby się intryga przeradza się w ciąg niefortunnych zdarzeń zapowiadających na...

   Zmarł Stefan Jakubowski
   2020-01-24

   Zmarł Stefan Jakubowski

   Z przykrością informujemy, że nie żyje Stefan Jakubowski


   Wyłowiono ciało z jeziora
   2020-01-24

   Wyłowiono ciało z jeziora

   Straż zadysponowana do podjęcia ciała z wody

   Super-Nowa

   ul. Batorego 4, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO