Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-04-04

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak sprawdzić firmę pożyczkową przed skorzystaniem z oferty?

2020-03-26 08:12:30 Artykuł sponsorowany 283


fot

Pandemia koronawirusa udowodniła to, o czym czasami się myśli, ale nie mówi tego głośno - nigdy nic nie wiadomo. Chociaż w jeden dzień jest dobrze, to w kolejny wcale tak już być nie musi. Dlatego też, nie znamy dnia, ani godziny, gdy potrzebna nam będzie dodatkowa pomoc finansowa, żeby jakoś funkcjonować. W takiej sytuacji jednym z lepszych rozwiązań jest skorzystanie z tego, co oferują firmy pożyczkowe. Nim jednak to zrobimy, sprawdźmy dokładnie wiarygodność takiego podmiotu.

Co przyniesie los?

Zabiegani, zajęci życiem prywatnym i zawodowym, wspomnieniem przeszłości i planowaniem przyszłości, zapominamy, że teraźniejszość potrafi płatać różne nieprzyjemne niespodzianki. Obecnie mamy do czynienia z taką sytuacją, gdy wszystko stanęło niemalże na głowie, a świat, jaki znamy, zmienia się na naszych oczach. 

Pandemia koronawirusa to dowód na to, że to, co przynosi los, jest nieodgadnione i nigdy nie możemy być niczego pewni. Nawet jeśli jakoś sobie radzimy, boimy się, jak sytuacja się rozwinie. Najgorzej mają osoby, które nagle utraciły główne źródło dochodu. Pomocą w tym dramatycznym położeniu są pożyczki, tym bardziej cenne, że udzielane online, a więc bez wychodzenia z domu, co w czasie pandemii może być niebezpieczne. Jedną z ciekawych opcji pożyczkowych znajdziemy tutaj.

Rejestr Firm Pożyczkowych - prawdę powie?

Jednym z ważniejszych miejsc, w których można zweryfikować daną firmę, jest Rejestr Firm Pożyczkowych. Mimo że obecność w tej bazie nie jest wymogiem, to uczciwe podmioty, niemające nic do ukrycia, powinny znaleźć się w tym zestawieniu. Możemy być pewni, że pożyczkodawca, który widnieje na tej liście, został zweryfikowany przez Związek Firm Pożyczkowych, więc nie grozi nam współpraca z szemranymi typami. Każdy klient ma dostęp do tej bazy, co ważne, jest ona stale uzupełniana. 

A co z innymi miejscami?

 • Rejestr Firm Pożyczkowych to tylko jedno z miejsc, gdzie można sprawdzić, jak przedstawia się wiarygodność pożyczkodawcy. Inną istotną informacją jest to, czy dana firma ma swój własny numer KRS, co znaczy, że widnieje w zestawieniu Krajowego Rejestru Sądowego, czyli bazie, która zawiera kluczowe dane nie tylko o firmach, ale też stowarzyszeniach czy organizacjach. Będąc na stronie KRS, możemy szybko za pomocą wyszukiwarki odnaleźć interesujący nas podmiot. Jak go nie znajdziemy, lepiej sobie odpuścić, rezygnując z takich usług. 
 • Innym cennym źródłem jest lista udostępniana przez Komisję Nadzoru Finansowego, ale tu - w przeciwieństwie KRS - brak szukanego podmiotu to dobry znak. KNF bowiem odpowiada za tworzenie zestawienie firm, wobec których wysunięto zarzuty o popełnienie przestępstwa. 
 • Pomocna jest też Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG), czyli rejestr przedsiębiorców, którzy posiadają status osób fizycznych i działają na terenie Polski. Jeśli nie znajdziemy w tej bazie interesującego nas pożyczkodawcy, można podejrzewać, że nie funkcjonuje on do końca legalnie. Na stronie CEIDG znajdziemy poza tym istotne informacje o samej firmie (jeśli oczywiście widnieje w rejestrze), co na pewno pomoże podjąć ostateczną decyzję.

Dodatkowe źródła informacji?

Poza wymienionymi bazami, warto odwiedzać porównywarki internetowe, jak tę znajdującą się pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/finbo-opinie/. Mamy tu szereg cennych informacji na temat chwilówek, pożyczek ratalnych, jak również innych firm pomocy finansowej. W bazie “artykuły” zyskamy cenną wiedzę na temat pożyczania, dzięki czemu zwiększy się nasza świadomość w tej dziedzinie.

Mamy więc wiele sposobów na to, by sprawdzić firmy pożyczkowe oferujące szybką pomoc finansową. To szczególnie istotne, gdy “na już” potrzebujemy pomocy i przez zbyt małą uważność łatwo popełnić błąd.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Koronawirus, a wakacje. Można odzyskać pieniądze?
  2020-04-04

  Koronawirus, a wakacje. Można odzyskać pieniądze?

  Czy można zrezygnować z wykupionej w biurze podróży wycieczki z powodu epidemii koronawiru...

  Bielsko-Biała. Pomysł na nowy plac Wojska Polskiego
  2020-04-03

  Bielsko-Biała. Pomysł na nowy plac Wojska Polskiego

  Plac Wojska Polskiego zmieni swój wygląd. Niedawno w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg urz...

  Uwaga! Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  2020-04-03

  Uwaga! Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych

  MŚ: w związku z koronawirusem do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych

   Popularne Artykuły


   Postojowe w czasie epidemii. Kto i ile dostanie? Dla kogo elastyczny czas pracy?
   2020-03-29

   Postojowe w czasie epidemii. Kto i ile dostanie? Dla kogo elastyczny czas pracy?

   Samozatrudnieni i pracujący na umowach cywilnoprawnych należą do grupy najbardziej zagrożo...

   Mamy 6 nominacji do Złotych Masek
   2020-03-30

   Mamy 6 nominacji do Złotych Masek

   Sześć spośród 30 nominacji przypadło artystom zaangażowanym w produkcje obu bielskich teat...

   Koronawirus Bielsko-Biała: Najnowsze dane Powiat Bielski
   2020-03-30

   Koronawirus Bielsko-Biała: Najnowsze dane Powiat Bielski

   Dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Powiecie Bielskim

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   : 784 669 877

   : 602 794 199

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO