Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Gruntowny remont Gimnazjum

2015-08-12 05:00:00 UG Porąbka 3017


Prawie 1.000.000,00 zł na termomodernizację Gimnazjum w Porąbce

foto: UG Porąbka

Gmina Porąbka podpisała 11 sierpnia 2015 roku umowę na termomodernizację budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce z wykonawcą z firmą PPUH Marhan z Czańca. Zgodnie z zapisami umowy 11 sierpnia rozpocznie się gruntowny remont Gimnazjum.

Wartość robót to 978 547,99 zł., z czego Gmina Porąbka ze środków Unii Europejskiej pozyskała współfinansowanie w wysokości 573 993,00 zł.

W ramach remontu zostaną wykonane prace związane z termomodernizacją budynku ( docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów wraz z kolorystyką elewacji, termomodernizacja ścian poniżej terenu, termomodernizacja ścian przyziemia wraz z okładziną kamienną, termomodernizacja ścian kondygnacji nadziemnych wraz z wyprawą z tynku akrylowego, termomodernizacja ścian poddasza wełną mineralną, termomodernizacja stropodachów. Zostaną wykonane obróbki blacharskie wraz z instalacją odgromową), modernizacja kotłowni (remont kotłowni, wykonanie instalacji spalinowej i wentylacji, komin kotłowni). W ramach remontu zostanie przebudowana instalacja gazowa. Gimnazjum będzie obsługiwał nowoczesny kocioł trójciągowy Vitoplex 300, który będzie współdziałał z aktywnym systemem bezpieczeństwa. Budynek doczeka się odwodnienia, które w razie intensywnych opadów ochroni m.in. zmodernizowaną kotłownie przed zalaniem.

Wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka podkreśla, że dzięki gruntownej termomodernizacji budynku Gimnazjum oraz zamontowaniu innowacyjnego pieca znacznie zmniejszy się zużycie gazu, a co za tym idzie spadną koszty ogrzewania. Zgodnie z umową wykonawca musi zakończyć inwestycje do 3 miesięcy od podpisania umowy, tj. do połowy października br. Wykonywane prace remontowe w roku szkolnym będą prowadzone tak aby nie utrudniały prowadzenia zajęć szkolnych oraz aby nie zagrażały bezpieczeństwu uczniów.

Projekt pn. „ Termomodernizacja budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku
      2026-06-26

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku

      Takich miejsc w Bielsku-Białej potrzeba więcej!

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO