Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czarny piątek na przejściach dla pieszych!

2019-12-02 14:41:00 KMP Bielsko-Biała 2393


W ostatni piątek listopada doszło do trzech bardzo poważnych wypadków z udziałem pieszych. Dwa z nich miały miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych. We wszystkich przypadkach zawinili kierujący pojazdami

W ostatni piątek listopada doszło do trzech bardzo poważnych wypadków z udziałem pieszych. Dwa z nich miały miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych. We wszystkich przypadkach zawinili kierujący pojazdami. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Apelujemy o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników dróg.

W Bielsku-Białej na ul. Spółdzielców tuż po godzinie 14 kierujący Fiatem Sieną 21-letni obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej prawidłowo przez przejście dla pieszych 80-latce, doprowadzając do jej potrącenia. Piesza z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala, a kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Kierujący był trzeźwy.

Tuż przed 16 w Kobiernicach na ulicy Spokojnej 25-latek zamieszkały w powiecie wadowickim cofając dostawczym mercedesem, nie zauważył stojącej za pojazdem 60-latki i potrącił ją. Kobieta doznała poważnych obrażeń i pozostała na leczeniu w szpitalu. Kierujący był trzeźwy.

Po godzinie 16 na bielskiej ulicy Łagodnej kierujący osobowym fiatem 67-letni mieszkaniec Bielska-Białej potrącił przechodzącą prawidłowo przez oznakowane przejście dla pieszych 71-latkę. Piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu. Kierujący był trzeźwy, za spowodowanie wypadku mundurowi z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy.

Sprawy tych wypadków wyjaśniają śledczy z bielskiego wydziału kryminalnego. O ich zdecyduje niebawem prokurator. Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności w wysokości nawet 3 lat, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o ostrożność i przepisową jazdę. Jesienno-zimowa aura i często niekorzystne warunki drogowe (to także ostre świecące tuż nad horyzontem słońce) powinny także motywować pieszych do używania elementów odblaskowych, i to nie tylko poza obszarem zabudowanym.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO