Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2017-11-18

Bądź na bieżąco

Miasto Bielsko-Biała otrzymało nagrodę!

2017-11-10 05:00:00 UM Bielsko-Biała 710

Miasto Bielsko-Biała wygrało kategorię "miast premii" w konkursie na "Najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii 74. Tour de Pologne"

9 listopada 2017 r. w Biznes Klubie Areny Zabrze odbyła się uroczystość, podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursu na "Najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii 74. Tour de Pologne". Wyboru najlepszych miast dokonała specjalna kapituła, złożona ze sponsorów oraz przedstawicieli największych mediów ogólnokrajowych patronujących wyścigowi.

W kategorii „miast premii" ocenionych zostało 13 miast: Bielsko-Biała, Kraków, Zakopane, Rzeszów, Rybnik, Chorzów, Jastrzębie-Zdrój, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Wisła, Olkusz, Szaflary i Piekary Śląskie. Zwycięzcą tej kategorii zostało Bielsko-Biała. Oryginalny, wyjątkowy puchar wykonany z części rowerowych, z rąk Dyrektora Generalnego Tour de Pologne, Czesława Langa odebrał Zastępca Prezydenta Miasta, Waldemar Jędrusiński.

Najlepszym miastem startowym wybrano Tarnowskie Góry, a najlepszym miastem mety zostało Zabrze.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne była dla naszego miasta - dzięki licznym przekazom i relacjom medialnym - znakomitą promocją. Tour de Pologne był również okazją do podjęcia działań popularyzujących kolarstwo i sporty rowerowe. Dowodem, że te działania przyniosły dobry skutek był liczny udział mieszkańców i turystów w atrakcjach przygotowanych z okazji przejazdu peletonu przez nasze miasto.

Wyszukaj w SN

Ostatnio dodane

Bezpłatna nauka jazdy na łyżwach
    2017-11-15

Dzisiaj na lodowisku przy ul. Słowackiego 27b odbędą się pierwsze zajęcia z cyklu nauki ja...

Bielsko-Biała Nocą
    2017-11-14

Już w najbliższy czwartek 16 listopada kolejny etap Bielsko-Biała Nocą

5.Bieg Mikołajkowy
    2017-11-06

2 grudnia już po raz piąty w historii Bielska-Białej odbędzie się na lotnisku Bieg Mikołaj...