Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Wybrali czyste miasto

2024-04-16 07:36:12 UM Bielsko-Biała 3349


Bardzo dużo działo się na pikniku ekologicznym WyBBieram czyste miasto zorganizowanym 13 kwietnia przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Centrum Handlowym Gemini Park

UM BB

Bardzo dużo działo się na pikniku ekologicznym WyBBieram czyste miasto zorganizowanym 13 kwietnia przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Centrum Handlowym Gemini Park. Wydarzenie, w ramach obchodów Dnia Ziemi, odbyło się w Bielsku-Białej już po raz trzeci i jak zawsze cieszyło się dużą frekwencją.

Na uczestników pikniku, poza dużą dawką wiedzy merytorycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz odpadów komunalnych, czekało dużo stoisk warsztatowych oraz ciekawych zajęć ruchowych.

Najmłodsi mogli wykonać drzewka z mchu, ekologiczne mydełka, pomalować bawełnianą torbę czy wspólnie z siatkarkami BKS zagrać w grę planszową.

Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt wymiany roślin oraz sadzenie bratków na kompoście KompoBiBi. Przypomnijmy, że ów kompost produkowany jest z odpadów zielonych dostarczanych do bielskiej instalacji komunalnej Zakładu Gospodarki Odpadami.

Nowością tegorocznej edycji były warsztaty z trash-artu, przeprowadzone przez artystę i fotografa Toma Swobodę. Wykonana przy udziale mieszkańców niebanalna instalacja powstała z odpadów, m.in. banerów wyborczych.

Strefę ruchową przygotował bielski Klub Impact, gdzie najmłodsi mogli spróbować swoich sił np. w jiu jitsu. Specjalny pokaz dla swoich fanów zorganizował również zawodnik profesjonalnego MMA i brazylijskiego jiu jitsu, walczący z sukcesami w prestiżowych organizacjach polskich i zagranicznych, Robert Bryczek. Dzieci mogły odbyć krótki trening pod okiem mistrza.

W ramach wydarzenia, podążając za ideą zero waste, seniorki z Centrum Seniora szyły woreczki na owoce i warzywa z firanek, dzięki temu każdy chętny uczestnik pikniku mógł się zaopatrzyć w wielorazową, ekologiczną torbę i raz na zawsze pożegnać się z foliowymi reklamówkami. Przy okazji seniorki chętnie promowały centrum i jego atrakcyjną ofertę.

Do odpadowych quizów i konkursów z nagrodami zapraszali przedstawiciele ZGO S.A. oraz PreZero Bielsko-Biała S.A., partnerzy wydarzenia. Mieszkańcy bardzo chętnie szlifowali swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, zdobywając przy tym atrakcyjne nagrody.

Bielska spółka AQUA S.A. promowała picie kranówki, uświadamiając przy tym bielszczan, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, a także jak duże efekty - nie tylko środowiskowe czy zdrowotne, ale i ekonomiczne - daje właśnie picie wody z kranu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a otwarcie mieszkańców na wiedzę z zakresu segregacji odpadów i ciekawość wszystkich procesów związanych z odpadami były imponujące.

Świętowanie Dnia Ziemi w Bielsku-Białej nie mogło się obejść bez wspólnego sprzątania terenów Rad Osiedli. 13 kwietnia prawie 900 bielszczan wyposażonych w rękawiczki i worki ruszyło w teren, aby nie tylko wziąć udział w rywalizacji, ale także posprzątać swoją najbliższą okolicę.

Tegoroczny konkurs wygrała Rada Osiedla Biała Północ, która, z najwyższą frekwencją uczestników sprzątających w porównaniu do liczby osób zameldowanych na osiedlu, zdobyła bon o wartości 3.000 złotych. Druga była Rada Osiedla Straconka, która otrzymała bon na 2.500 złotych. Trzecie miejsce na podium – warte 1.500 złotych - należało do Rady Osiedla Wapienica, która jednocześnie zdobyła nagrodę w kwocie 1.000 złotych za najliczniejszą grupę sprzątającą.

- Wszystkim Radom Osiedla, które wzięły udział w akcji, bardzo dziękujemy i już teraz zapraszamy na wspólne świętowanie za rok – mówił obecny na rozdaniu nagród prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

źródło: Wydział Gospodarki Odpadami


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko
    2026-06-23

    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko

    Nowe nabory w Bielsku-Białej. Magistrat szuka pracowników i zapowiada ważny konkurs

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji
    2026-06-23

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji

    Więcej kontroli na Bielskich Drogach. Trwają wzmożone działania Policji

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem
    2026-06-23

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem

    Nocna jazda hulajnogą zakończona groźnym upadkiem. 14-latka trafiła pod opiekę medyków

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO