Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Warszawska bez utrudnień

2022-11-09 09:42:08 Bielsko-Biała 2784


Koniec utrudnień na wylotowym odcinku ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała

Koniec utrudnień na wylotowym odcinku ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Rozbudowano 630-metrowy odcinek wschodniej jezdni tej ulicy oraz sąsiadujący z Warszawską ciąg pieszy, przebudowano sieci uzbrojenia terenu, zbudowano nowe bezpieczne i objęte sygnalizacją świetlną przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Okrężną, zamontowano nowe, ledowe oświetlenie ulicy.


R E K L A M A 


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o zakończeniu przebudowy wschodniej jezdni na wylotowym odcinku ulicy Warszawskiej. Umowę na rozbudowę 630-metrowego odcinka wschodniej jezdni ul. Warszawskiej pomiędzy zwycięzcą przetargu firmą Strabag a Miejskim Zarządem Dróg w Bielsku-Białej podpisano 16 maja br. Inwestycja obejmowała rozbudowę wschodniej jezdni o dwóch pasach ruchu szerokości 3,5 m każdy. Rozbudowano także sąsiadujący z ulicą ciąg pieszy oraz przebudowano sieci uzbrojenia terenu: wodno-kanalizacyjną, gazową, elektroenergetyczną, oświetleniową i telekomunikacyjną.

- Uwzględniając potrzeby transportowe, natężenie ruchu pieszych oraz bliskość przystanków autobusowych, zlikwidowano jedno z przejść dla pieszych w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Węglową. W zamian nowe, bezpieczne i objęte sygnalizacją świetlną przejście powstało ok. 100 metrów dalej, w rejonie skrzyżowania z ul. Okrężną. Przejście to, jak również te obejmujące skrzyżowanie z ulicą Węglową oraz Eugeniusza Kwiatkowskiego - zostały dodatkowo doświetlone lampami systemowymi – coraz częściej widocznymi w przestrzeni publicznej Bielska-Białej. Przejścia dla pieszych na rozbudowanym odcinku ul. Warszawskiej przystosowano także do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących, stosując tzw. faktury ostrzegawcze - informuje dyrektor MZD Wojciech Waluś.

W sąsiedztwie powstała także nowa zatoka autobusowa. Dodatkowo, aby poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu, wydłużono pas do lewoskrętu we ulicę Okrężną. Dotychczasowe oświetlenie uliczne zastąpiono energooszczędnym systemem opraw ledowych. Zagospodarowano również Rondo Solidarności, w którego bezpośrednim sąsiedztwie pojawiła się nowa roślinność.

Kierowcy, którzy lubią pokonywać skrzyżowanie na tzw. ciemnożółtym świetle, powinni mieć się na baczności. Podczas realizacji tej inwestycji przebudowano infrastrukturę istniejącej sygnalizacji świetlnej dla systemu kontroli przejazdu na czerwonym świetle w rejonie Ronda Solidarności. To zadanie realizowane jest na zlecenie Głównego Inspektora Transportu Drogowego, któremu podlegają wszystkie radary drogowe w kraju. Montaż systemu ma się zakończyć w pierwszej połowie 2023 r. Odpowiednia koordynacja prac ze strony MZD pozwoli w momencie finalizacji tego zadania uniknąć dodatkowych utrudnień.

Ważne także, że w dobie wciąż rosnącej inflacji, nieprzewidywalnej sytuacji na rynku materiałów budowlanych i odpływu części pracowników (m.in. w związku z wojną w Ukrainie) wykonawca inwestycji – firma Strabag przyspieszyła termin zakończenia inwestycji, a przy tym zmieściła się w zaplanowanej umową kwocie 11,2 mln zł. Rozbudowa ul. Warszawskiej (etap IVB) w Bielsku-Białej otrzymała rządowe wsparcie ze środków rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok. Kwota dotacji wyniosła 5,6 mln zł.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO