Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Psychiatria dziecięca po remoncie

2025-01-22 18:37:12 UM Bielsko-Biała 2072


Zakończyła się modernizacja w pawilonie psychiatrii dziecięcej w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Inwestycja znacznie poprawiła warunki leczenia młodych pacjentów. Szpital wzbogacił się też o ogród terapeutyczno-rehabilitacyjny.

Starostwo Powiatowe w BB

Zakończyły się dwie ważne inwestycje związane z dziecięcą psychiatrią w bielskim szpitalu. Pierwszą była modernizacja i dostosowanie pomieszczeń całodobowego oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży, liczącego trzydzieści łóżek. Pojawiła się klimatyzacja, wentylacja mechaniczna, co z uwagi na specyfikę oddziału jest niezwykle ważne i bez wątpienia znacząco wpływa na poprawę komfortu pacjentów oraz personelu szpitala.

- Oprócz tego obniżono sufity, a nad nimi poprowadzono nowe instalacje, zamontowano nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe oraz dodatkowe drzwi oddzielające pierwsze i drugie piętro od parteru, co zwiększa bezpieczeństwo pacjentów. Przeprowadzono także renowację głównych drzwi wejściowych do pawilonu nr 5 oraz pomalowano wszystkie pomieszczenia oddziału, ciągi komunikacyjne, a także punkt przyjęć - mówi dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Katarzyna Czauderna.

Drugą inwestycją związaną z dziecięcą psychiatrią jest adaptacja terenu znajdującego się za pawilonem nr 5 na potrzeby zajęć terapeutycznych dla pacjentów z zakresu rehabilitacji ruchowej. Obszar ten, o powierzchni około 11 arów, został zamknięty wysokim, bezpiecznym ogrodzeniem, a wewnątrz powstały między innymi kładka i ścieżki spacerowe, miejsca do siedzenia, zadaszona altana, specjalne skrzynie na rośliny ozdobne oraz warzywniaki, w których uprawy będą dziełem młodych pacjentów.

- Specjalnie przygotowany teren pozwoli na rozszerzenie oferty zajęć terapeutycznych, m.in. prowadzenie zajęć ruchowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu, co jest szczególnie istotne dla pacjentów przebywających przez dłuższy czas w oddziale – mówi ordynator Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży lek. med. Sabina Micorek.

- Myślę, że nasze starania o psychiatrię dla dzieci z ostatnich 10 lat udało się z powodzeniem zakończyć. Trzeba jednak zaznaczyć, że mówimy tu o potrzebach lokalnych, a przypomnę że nasz szpital miał obsługiwać dzieci i młodzież z powiatu bielskiego i miasta Bielska-Białej. Tymczasem od jakiegoś czasu zabezpieczamy także potrzeby nieletnich z sąsiednich powiatów: żywieckiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego. Oczywiście, poradnie przyjmują każdego pacjenta, który tego potrzebuje, ale już z wolnym łóżkiem na oddziale psychiatrycznym całodobowym może być kłopot, bo ich liczba jest ograniczona - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Łączny koszt obu tych inwestycji to ponad 1,6 mln zł, obie zakończono pod koniec ubiegłego roku. Większość, bo aż 1,3 mln zł, udało się szpitalowi pozyskać na ten cel z Ministerstwa Zdrowia. Pozostałe środki pochodziły z dotacji z budżetu powiatu bielskiego oraz z funduszy własnych szpitala.

Organem prowadzącym dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej jest Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

oprac. ek


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko
    2026-06-23

    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko

    Nowe nabory w Bielsku-Białej. Magistrat szuka pracowników i zapowiada ważny konkurs

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji
    2026-06-23

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji

    Więcej kontroli na Bielskich Drogach. Trwają wzmożone działania Policji

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem
    2026-06-23

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem

    Nocna jazda hulajnogą zakończona groźnym upadkiem. 14-latka trafiła pod opiekę medyków

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO