Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Policjanci, Święty Mikołaj oraz Sznupek odwiedzili małych pacjentów ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

2024-12-06 20:52:58 Policja 4565


Policjanci, Święty Mikołaj oraz Sznupek odwiedzili małych pacjentów ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Policja

Pszczyńscy policjanci, Święty Mikołaj oraz Sznupek odwiedzili małych pacjentów ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, przynosząc im radość w ten szczególny dzień. Większość dzieci spędza 6 grudnia z rodziną w domu, ciesząc się atmosferą świąt. Niestety, niektóre z nich z powodu choroby muszą pozostać w szpitalu i nie mogą obchodzić tego dnia z rówieśnikami ani bliskimi. W ramach wizyty, do małych pacjentów oraz ich rodzeństwa trafiło dwieście pluszowych maskotek, które miały na celu umilenie im czasu spędzanego w szpitalu.

W okresie świątecznym, kiedy tak ważne jest wsparcie i bliskość, policjanci garnizonu pszczyńskiego oraz pracownicy cywilni komendy Policji zorganizowali wyjątkową akcję. Z myślą o małych pacjentach, którzy przebywają w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej, przeprowadzono zbiórkę pluszowych maskotek. Wczoraj, w towarzystwie Świętego Mikołaja i Sznupka, mundurowi wręczyli te przytulanki dzieciom, życząc im szybkiego powrotu do zdrowia oraz bliskości najbliższych.

Pluszowe maskotki odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu dzieci. Dają im poczucie stabilności w zmieniającym się świecie, a także imitują obecność rodzica, co wpływa na ich poczucie bezpieczeństwa i redukcję stresu. Dzieci przytulają swoje misie, co pomaga im w nauce emocji oraz w budowaniu więzi.

Podczas wizyty policjantów w szpitalu, izbie przyjęć oraz przychodni, stróże prawa z radością spotkali się z blisko 100 pacjentami. Reakcja dzieci była nieoceniona – zaskoczenie i radość maluchów potwierdziły, jak ważne są takie gesty.

Największym podziękowaniem ze strony dzieci były uśmiechy na ich twarzach, co jeszcze raz udowodniło, że policjanci mają wielkie serca i troszczą się o najmłodszych.
Akcja, która zrealizowana została ze szczerego serca oraz troski o radość dzieci, nie mogłaby się odbyć bez doskonałej współpracy z personelem szpitala oraz uczniami klasy mundurowej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko
    2026-06-23

    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko

    Nowe nabory w Bielsku-Białej. Magistrat szuka pracowników i zapowiada ważny konkurs

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji
    2026-06-23

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji

    Więcej kontroli na Bielskich Drogach. Trwają wzmożone działania Policji

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem
    2026-06-23

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem

    Nocna jazda hulajnogą zakończona groźnym upadkiem. 14-latka trafiła pod opiekę medyków

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO