Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-02-05

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego zdarzenia na Żywieckiej

2020-03-12 08:08:16 Policja Bielsko-Biała 2910


Ambulans poruszający się na sygnałach uprzywilejowania zderzył się dostawczym fiatem. Karetka, która wypadła z toru jazdy potrąciła kobietę z dwójką małych dzieci. Jedna osoba odniosła poważne obrażenia

Policja Bielsko-Biała. Zatrzymany mężczyzna

Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku z udziałem karetki pogotowia, do jakiego doszło na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej. Ambulans poruszający się na sygnałach uprzywilejowania zderzył się dostawczym fiatem. Karetka, która wypadła z toru jazdy potrąciła kobietę z dwójką małych dzieci. Jedna osoba odniosła poważne obrażenia.

W środę około godziny 15 na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ulicą Żywiecką w kierunku centrum miasta na sygnałach uprzywilejowania (sygnały świetlne oraz błyskowe) poruszała się karetka pogotowia, która jechała na interwencję. W pojeździe znajdowały się trzy osoby z załogi karetki. Nie przewozili pacjenta. Kierujący karetka 29-latek na skrzyżowaniu z ulicą PCK wjechał na czerwonym świetle. W tym momencie z podporządkowanej ulicy PCK w kierunku ulicy Sempołowskiej fiatem fiorino wyjechał 31-letni kierujący, który zderzył się z jadącą karetką. W wyniku zderzenia karetka wypadła z toru jazdy i uderzyła o krawężnik chodnika, a następnie wywracając się na bok, potrąciła poruszającą się pieszo 26-latkę z dwójką dzieci w wieku 1 miesiąc i 4 lata (chłopcy).

W wyniku zdarzenia 26-latka doznała obrażeń niezagrażających bezpośrednio jej życiu. Pozostała na obserwacji w szpitalu. Dwójka potraconych dzieci zostało zabranych do szpitala, gdzie nie stwierdzono obrażeń, zostały jednak pozostawione na obserwację. Trzy osoby jadące karetką i kierowca fiata nie doznali poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Dokładną przyczynę i okoliczności tego zdarzenia oraz to, kto ponosi za nie odpowiedzialność, ustalają śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Praca Bielsko-Biała. Wolne stanowiska w Urzędzie Miejskim
    2026-02-04

    Praca Bielsko-Biała. Wolne stanowiska w Urzędzie Miejskim

    Prezydent Miasta Bielska-Białej ogłasza nabór na 2 stanowiska pracy w Urzędzie Miejskim w ...

    Promocja, która zakończyła się w policyjnym areszcie
    2026-02-04

    Promocja, która zakończyła się w policyjnym areszcie

    43-letni obywatel Ukrainy najprawdopodobniej „błędnie zinterpretował zasady funkcjonowania...

    51-letni obywatel Gruzji miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu
    2026-02-04

    51-letni obywatel Gruzji miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu

    Świadkowie, obawiając się o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, zareagowali n...

      Popularne Artykuły


      Akcja „Zima w mieście na sportowo 2026”. Ruszyły zapisy
      2026-01-29

      Akcja „Zima w mieście na sportowo 2026”. Ruszyły zapisy

      Akcja „Zima w mieście na sportowo”. Ruszyły zapisy

      Nowe przepisy znacząco zaostrzają kary dla piratów drogowych
      2026-01-29

      Nowe przepisy znacząco zaostrzają kary dla piratów drogowych

      Nowe przepisy znacząco zaostrzają kary dla piratów drogowych. Kara więzienia grozi nie tyl...

      Bestwina: Runęła ściana budynku gospodarczego
      2026-01-31

      Bestwina: Runęła ściana budynku gospodarczego

      Bestwina: Runęła ściana budynku gospodarczego. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów Str...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO