Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-05-05

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Pobił, zgwałcił i okradł

2017-06-12 08:40:00 KPP Cieszyn 5642


Kobieta aby dotrzeć do domu musiała przejść drogą wiodącą przez las. Tam właśnie w ciemnościach ukrył się napastnik. Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Następnie sprawca dopuścił się zgwałcenia kobiety

foto: KPP Cieszyn

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali 34- letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej. Na wniosek śledczych i prokuratora mieszkaniec Ustronia został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 7 czerwca w Istebnej. Policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie przez rodzinę pokrzywdzonej. Tej nocy mieszkanka Trójwsi wracała autobusem z pracy do domu. Po 23.00 wysiadała na przystanku na DW 941 w jednym z przysiółków w Istebnej. Aby dotrzeć do domu musiała przejść drogą wiodącą przez las. Tam właśnie w ciemnościach ukrył się napastnik. Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Następnie sprawca dopuścił się zgwałcenia kobiety. Ukradł kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Potem zostawił swoją ofiarę w lesie i uciekł w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie pokrzywdzona dotarła do domu. Ranna kobieta trafiła pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego. Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle ustalili okoliczności i rysopis sprawcy. Zarządzono poszukiwania napastnika, do których włączyła się także rodzina pokrzywdzonej. Po kilku godzinach został zatrzymany przez mundurowych. Przed 5.00 nad ranem wiślańscy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w Istebnej, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i rozboju oraz wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione przedmioty. 34-latek nie był karany w przeszłości. Usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Trzy ronda, trzy historie – Bielsko-Biała wybiera nowych bohaterów!
    2026-05-04

    Trzy ronda, trzy historie – Bielsko-Biała wybiera nowych bohaterów!

    Trzy ronda mogą wkrótce zyskać nowych patronów – ludzi, którzy zostawili po sobie coś więc...

    Angielski dla dorosłych – kurs, który pasuje do nowoczesnego stylu życia
    2026-05-04

    Angielski dla dorosłych – kurs, który pasuje do nowoczesnego stylu życia

    Dorośli kursanci zwykle wiedzą już jedno: nauka języka ma przynosić efekty. Nikt nie chce ...

    Nielegalne rajdy po lasach. Służby ruszyły do działania w Szczyrku
    2026-05-02

    Nielegalne rajdy po lasach. Służby ruszyły do działania w Szczyrku

    Nielegalne wjazdy tego rodzaju stanowią poważne zagrożenie zarówno dla środowiska naturaln...

      Popularne Artykuły


      TVN24 świętuje 25-lecie w Bielsku-Białej. Wielkie spotkanie z mieszkańcami
      2026-05-02

      TVN24 świętuje 25-lecie w Bielsku-Białej. Wielkie spotkanie z mieszkańcami

      Jubileusz TVN24 zawita do Bielska-Białej. Gwiazdy dziennikarstwa na miejscu

      Majówka na Szyndzielni
      2026-04-30

      Majówka na Szyndzielni

      To doskonała okazja, aby spędzić majowy weekend w Beskidach, skorzystać z przejazdu Koleją...

      Lipnik mówi „nie” zabudowie. Mieszkańcy walczą o ostatni duży zielony teren
      2026-04-29

      Lipnik mówi „nie” zabudowie. Mieszkańcy walczą o ostatni duży zielony teren

      Lipnik mówi „nie” zabudowie. Mieszkańcy walczą o ostatni duży zielony teren

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO