Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-06-20

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Plusy pracy jako niania. Czego od potencjalnych niań oczekują rodzice małych dzieci?

2023-02-20 15:06:24 Art Partnera 697


Praca niani daje mnóstwo satysfakcji. Na jej oczach mały człowiek robi wielkie postępy. Co oczywiście zależy w dużej mierze od zaangażowania niani w rozwój dziecka. Wobec niań nie ma specjalnych wymagań- jeśli chodzi o prawo, bo wystarczy mieć 18 lat, by zacząć prace w tym zawodzie. Jednak prawo to jedno, a rodzice to drugie! Czego oczekują od niani? I jakie są zalety pracy w tym zawodzie?

Niania

Plusy pracy z małymi dziećmi

Z pewnością nie jest to nudna i monotonna praca. Żadna niania nie będzie na nią narzekać. Małe dzieci potrzebują uwagi, szybko się nudzą i mają mnóstwo energii (pomijając drzemki). Praca niani może być wykonywana w stałych godzinach, od poniedziałku do piątku bądź może mieć bardziej elastyczny charakter. Co ma miejsce w sytuacji, gdy mama wraca do pracy na przykład na pół etatu bądź też pracuje na zmiany.

Co z wynagrodzeniem? Ono w dużej mierze zależy od umiejętności, wykształcenia, kwalifikacji i doświadczenia niani. Nie jest tak, że kończąc 18 lat można ruszyć do pracy jako niana i każda rodzina przyjmie nas z otwartymi rękami. Rodzice oczekują od niani, że zapewni dziecku bezpieczeństwo i zadba o jego rozwój. Dlatego warto wiedzieć jak zostać nianią. O czym szerzej przeczytasz pod tym adresem: https://niania.pro/zlobek/blog/jak-zostac-niania/. W tym zawodzie bardzo liczą się rekomendacje. Niania, która jest dobra w tym co robi, z pewnością zostanie polecona kolejnej rodzinie. Natomiast, by zacząć, warto zainwestować w szkolenia. Są one drogą nie tylko do pracy jako niania, ale również w żłobku i klubie dziecięcym, co znacznie poszerza horyzonty i możliwości pracy.

Dobra niania- czyli jaka?

Niania to osoba cierpliwa, życzliwa, przyjacielsko nastawiona do dzieci, z pełną głową pomysłów i zainteresowań. Odporna na stres, wiedząca jak udzielić dziecku pierwszej pomocy i zadbać o jego rozwój. Dlatego najlepszą opcją na start w tym zawodzie jest kurs online opiekun w żłobku. Kompleksowy kurs obejmuje 200 godzin teorii i 80 godzin praktyki. Przygotowuje do pracy z małymi dziećmi. Kurs można zrobić przez internet, w krótkim czasie. Dlatego warto zainwestować w siebie i zostać dyplomowaną nianią. Poza tym taki kurs, to również możliwość pracy w żłobku czy klubie dziecięcym.

Niania po szkoleniu czuje się znacznie pewniej podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz co jest bardzo ważne na początku drogi w tym zawodzie, w pierwszych dniach z dzieckiem. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że się zniechęci. W trakcie kursu są również praktyki pod okiem doświadczonych opiekunów. To również czas testu, czy taki zawód jest właśnie dla nas.

Kursy internetowe dla niań i opiekunek to również szkolenia z animacji, udzielania pierwszej pomocy. Są również kursy skierowane bezpośrednio do niań. Zarówno do tych, które już pracują w zawodzie, jak i do tych, które to planują. Dyplomowana niania z pewnością szybko znajdzie zatrudnienie.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Diecezja Bielsko-Żywiecka: zmiany personalne
  2024-06-20

  Diecezja Bielsko-Żywiecka: zmiany personalne

  Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

  Mistrzowie pływania
  2024-06-19

  Mistrzowie pływania

  Po Mistrzostwach Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla Szkół Podstawowych wiemy, że najszyb...

  Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo
  2024-06-19

  Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo

  Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Popularne Artykuły


   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa
   2024-06-15

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa przez Beskidy

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu
   2024-06-16

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu

   Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Powiatu B...

   Ogólnopolski Finał Czwartków LA
   2024-06-18

   Ogólnopolski Finał Czwartków LA

   Dwa medale przywieźli lekkoatleci z naszego regionu z XXX Ogólnopolskiego Finału Czwartków...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO