Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Piłeś nie jedź

2020-12-21 10:27:39 Policja Żywiec 1634


Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 5 kierujących na „podwójnym gazie”

fot. Policja Bielsko-Biała

Nietrzeźwi kierujący do nadal częsty widok na naszych drogach. Niestety zbyt częsty. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 5 kierujących na „podwójnym gazie”. Przy bielskiej ulicy Krzemionki było blisko tragedii. 35-letni kierowca osobowego peugota wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości.

Niestety osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, jest wciąż bardzo dużo. Praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierujących. Tylko w miniony weekend mundurowi zatrzymali 5 kierujących „na podwójnym gazie”. Niestety dwóch z nich doprowadziło wcześniej do zdarzeń drogowych. W jednym przypadku było o krok od tragedii. 35-letni mieszkaniec powiatu bielskiego mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie, osobowym peugotem wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście kierowca, pasażer pojazdu ani mieszkańcy posesji nie odnieśli poważnych obrażeń. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć wszystkie koszty. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO