Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-01-23

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Outsourcing pracowników z Ukrainy - na czym polega?

2020-12-01 12:45:09 Artykuł Partnera 388


Efektywność pracy jest niezwykle ważna nie tylko w czasie kryzysu, gdy przedsiębiorcy szczególnie skrupulatnie liczą się z każdą wydaną złotówką. Co więcej, w tym czasie trudno pozwolić sobie na przestoje i braki kadrowe oraz niekończące się procesy rekrutacyjne. Co zatem zrobić, aby w swoich szeregach gościć solidnych pracowników?

Outsourcing pracowników

Pracownicy z Ukrainy nadal w cenie

Ostatnie miesiące znacząco zmieniły rzeczywistość na rodzimym rynku pracy, jednakże niezmiennie chętnie polscy pracodawcy poszukują pracowników z Ukrainy. Ukraińcy uchodzą bowiem za osoby pracowite i uczciwe, sumiennie podchodzące do powierzonych obowiązków. Co więcej, pracownicy z Ukrainy sprawdzają się już nie tylko na stanowiskach robotniczych, a brak bariery językowej pozwala im z sukcesem podejmować się także pracy w innych dziedzinach. Nasi sąsiedzi borykają się wprawdzie z pandemią, jednakże przyrosty nowych chorych są tam obecnie nawet mniejsze niż w Polsce. Nie ma zatem obaw o bezpieczeństwo związane z koronawirusem, który miałoby być większe niż w przypadku zatrudniania do pracy rodaków.

W dobie pandemii zwyczajnie szkoda czasu i pieniędzy na samodzielne poszukiwania odpowiednich kandydatów, dlatego coraz większą popularnością cieszy się usługa outsourcingu pracowników z Ukrainy. Dzięki niej, nie trzeba zawracać sobie głowy procedurami związanymi z zatrudnianiem obcokrajowców i – co istotne – nie ma konieczności narażania siebie i pracowników na bieganie po urzędach bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi. W czasie, gdy powinniśmy dbać o zachowanie dystansu społecznego, możliwość ograniczenia sytuacji potencjalnie zagrażających zdrowiu jest przecież bezcenna.

Sprawdź więcej na temat zatrudniania pracowników z Ukrainy

Dlaczego outsourcing

Outsourcing pracowników z Ukrainy to nie tylko łatwy i bezpieczny sposób na pozyskanie pracownika z Ukrainy. Po stronie agencji outsourcingowej pozostaje bowiem nie tylko znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy, posiadającego komplet pożądanych kompetencji, ale także załatwienie wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem. Pracodawcą bowiem jest formalnie agencja, zaś pracownik i przedsiębiorca są stronami. Dzięki temu, zarówno HR jak i kadry nie mają dodatkowej roboty związanej z przyjęciem pracownika do pracy, a z przedsiębiorcy spadają obowiązki wynikające z Kodeku Pracy.

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem wynikającym z outsourcingu pracowników z Ukrainy jest fakt, że dla właściciela firmy w zasadzie znika ryzyko przestojów związanych z pustym stanowiskiem pracy. Jeśli bowiem pracownik nie sprawdzi się w swojej roli lub zwyczajnie zrezygnuje, wówczas to agencja ma obowiązek zapewnić kolejnego kandydata w możliwie krótkim czasie. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że przedsiębiorca minimalizuje ryzyko strat.

Outsourcing dobry na kryzys

Nie sposób nie wspomnieć przy okazji outsourcingu pracowników z Ukrainy o tym, że pozyskiwanie osób do pracy tą drogą pozwala także bardziej elastycznie planować działania firmy, nie narażając jej na nadmierne koszty pracownicze w przypadku lock downu. Umowa z agencją outsourcingową jest bowiem tak skonstruowana, aby każda z trzech stron wyniosła z niej maksimum korzyści. W tym trudnym czasie jest to prawdziwa wartość współpracy. Sprawdź jak może wyglądać w przypadku Twojej firmy - https://conquro.pl .  


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  6 dowodów na to, że warto korzystać z BIK
  2021-01-22

  6 dowodów na to, że warto korzystać z BIK

  BIK to Biuro Informacji Kredytowej, z którego korzystają wszystkie banki i większość firm ...

  Wakacje w Hiszpanii - gdzie warto pojechać?
  2021-01-22

  Wakacje w Hiszpanii - gdzie warto pojechać?

  Hiszpania kojarzy się ścisłe z Półwyspem Pirenejskim. Słusznie, bo to tu znajduje się więk...

  Sejm za czternastą emeryturą. Kogo obejmie świadczenie?
  2021-01-21

  Sejm za czternastą emeryturą. Kogo obejmie świadczenie?

  Sejm za czternastą emeryturą. Kogo obejmie świadczenie?

   Popularne Artykuły


   Bardzo trudne warunki drogowe na Podbeskidziu
   2021-01-16

   Bardzo trudne warunki drogowe na Podbeskidziu

   Ostrzegamy przed bardzo nieprzyjaznymi dla kierowców warunkami drogowymi na Podbeskidziu, ...

   Veto Branży Fitness!
   2021-01-18

   Veto Branży Fitness!

   Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji k...

   Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje
   2021-01-19

   Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje

   Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO