Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-06-21

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Outsourcing pracowników z Ukrainy - na czym polega?

2020-12-01 12:45:09 Artykuł Partnera 1295


Efektywność pracy jest niezwykle ważna nie tylko w czasie kryzysu, gdy przedsiębiorcy szczególnie skrupulatnie liczą się z każdą wydaną złotówką. Co więcej, w tym czasie trudno pozwolić sobie na przestoje i braki kadrowe oraz niekończące się procesy rekrutacyjne. Co zatem zrobić, aby w swoich szeregach gościć solidnych pracowników?

Outsourcing pracowników

Pracownicy z Ukrainy nadal w cenie

Ostatnie miesiące znacząco zmieniły rzeczywistość na rodzimym rynku pracy, jednakże niezmiennie chętnie polscy pracodawcy poszukują pracowników z Ukrainy. Ukraińcy uchodzą bowiem za osoby pracowite i uczciwe, sumiennie podchodzące do powierzonych obowiązków. Co więcej, pracownicy z Ukrainy sprawdzają się już nie tylko na stanowiskach robotniczych, a brak bariery językowej pozwala im z sukcesem podejmować się także pracy w innych dziedzinach. Nasi sąsiedzi borykają się wprawdzie z pandemią, jednakże przyrosty nowych chorych są tam obecnie nawet mniejsze niż w Polsce. Nie ma zatem obaw o bezpieczeństwo związane z koronawirusem, który miałoby być większe niż w przypadku zatrudniania do pracy rodaków.

W dobie pandemii zwyczajnie szkoda czasu i pieniędzy na samodzielne poszukiwania odpowiednich kandydatów, dlatego coraz większą popularnością cieszy się usługa outsourcingu pracowników z Ukrainy. Dzięki niej, nie trzeba zawracać sobie głowy procedurami związanymi z zatrudnianiem obcokrajowców i – co istotne – nie ma konieczności narażania siebie i pracowników na bieganie po urzędach bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi. W czasie, gdy powinniśmy dbać o zachowanie dystansu społecznego, możliwość ograniczenia sytuacji potencjalnie zagrażających zdrowiu jest przecież bezcenna.

Sprawdź więcej na temat zatrudniania pracowników z Ukrainy

Dlaczego outsourcing

Outsourcing pracowników z Ukrainy to nie tylko łatwy i bezpieczny sposób na pozyskanie pracownika z Ukrainy. Po stronie agencji outsourcingowej pozostaje bowiem nie tylko znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy, posiadającego komplet pożądanych kompetencji, ale także załatwienie wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem. Pracodawcą bowiem jest formalnie agencja, zaś pracownik i przedsiębiorca są stronami. Dzięki temu, zarówno HR jak i kadry nie mają dodatkowej roboty związanej z przyjęciem pracownika do pracy, a z przedsiębiorcy spadają obowiązki wynikające z Kodeku Pracy.

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem wynikającym z outsourcingu pracowników z Ukrainy jest fakt, że dla właściciela firmy w zasadzie znika ryzyko przestojów związanych z pustym stanowiskiem pracy. Jeśli bowiem pracownik nie sprawdzi się w swojej roli lub zwyczajnie zrezygnuje, wówczas to agencja ma obowiązek zapewnić kolejnego kandydata w możliwie krótkim czasie. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że przedsiębiorca minimalizuje ryzyko strat.

Outsourcing dobry na kryzys

Nie sposób nie wspomnieć przy okazji outsourcingu pracowników z Ukrainy o tym, że pozyskiwanie osób do pracy tą drogą pozwala także bardziej elastycznie planować działania firmy, nie narażając jej na nadmierne koszty pracownicze w przypadku lock downu. Umowa z agencją outsourcingową jest bowiem tak skonstruowana, aby każda z trzech stron wyniosła z niej maksimum korzyści. W tym trudnym czasie jest to prawdziwa wartość współpracy. Sprawdź jak może wyglądać w przypadku Twojej firmy - https://conquro.pl .  


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  MZK Bielsko-Biała: Wakacyjne zmiany autobusowe
  2024-06-20

  MZK Bielsko-Biała: Wakacyjne zmiany autobusowe

  24 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów MZK. Jedną z nich będą nowe t...

  Diecezja Bielsko-Żywiecka: zmiany personalne
  2024-06-20

  Diecezja Bielsko-Żywiecka: zmiany personalne

  Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

  Mistrzowie pływania
  2024-06-19

  Mistrzowie pływania

  Po Mistrzostwach Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla Szkół Podstawowych wiemy, że najszyb...

   Popularne Artykuły


   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa
   2024-06-15

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa przez Beskidy

   Ogólnopolski Finał Czwartków LA
   2024-06-18

   Ogólnopolski Finał Czwartków LA

   Dwa medale przywieźli lekkoatleci z naszego regionu z XXX Ogólnopolskiego Finału Czwartków...

   Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo
   2024-06-19

   Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo

   Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO