Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-07

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Outsourcing pracowników z Ukrainy - na czym polega?

2020-12-01 12:45:09 Artykuł Partnera 1017


Efektywność pracy jest niezwykle ważna nie tylko w czasie kryzysu, gdy przedsiębiorcy szczególnie skrupulatnie liczą się z każdą wydaną złotówką. Co więcej, w tym czasie trudno pozwolić sobie na przestoje i braki kadrowe oraz niekończące się procesy rekrutacyjne. Co zatem zrobić, aby w swoich szeregach gościć solidnych pracowników?

Outsourcing pracowników

Pracownicy z Ukrainy nadal w cenie

Ostatnie miesiące znacząco zmieniły rzeczywistość na rodzimym rynku pracy, jednakże niezmiennie chętnie polscy pracodawcy poszukują pracowników z Ukrainy. Ukraińcy uchodzą bowiem za osoby pracowite i uczciwe, sumiennie podchodzące do powierzonych obowiązków. Co więcej, pracownicy z Ukrainy sprawdzają się już nie tylko na stanowiskach robotniczych, a brak bariery językowej pozwala im z sukcesem podejmować się także pracy w innych dziedzinach. Nasi sąsiedzi borykają się wprawdzie z pandemią, jednakże przyrosty nowych chorych są tam obecnie nawet mniejsze niż w Polsce. Nie ma zatem obaw o bezpieczeństwo związane z koronawirusem, który miałoby być większe niż w przypadku zatrudniania do pracy rodaków.

W dobie pandemii zwyczajnie szkoda czasu i pieniędzy na samodzielne poszukiwania odpowiednich kandydatów, dlatego coraz większą popularnością cieszy się usługa outsourcingu pracowników z Ukrainy. Dzięki niej, nie trzeba zawracać sobie głowy procedurami związanymi z zatrudnianiem obcokrajowców i – co istotne – nie ma konieczności narażania siebie i pracowników na bieganie po urzędach bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi. W czasie, gdy powinniśmy dbać o zachowanie dystansu społecznego, możliwość ograniczenia sytuacji potencjalnie zagrażających zdrowiu jest przecież bezcenna.

Sprawdź więcej na temat zatrudniania pracowników z Ukrainy

Dlaczego outsourcing

Outsourcing pracowników z Ukrainy to nie tylko łatwy i bezpieczny sposób na pozyskanie pracownika z Ukrainy. Po stronie agencji outsourcingowej pozostaje bowiem nie tylko znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy, posiadającego komplet pożądanych kompetencji, ale także załatwienie wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem. Pracodawcą bowiem jest formalnie agencja, zaś pracownik i przedsiębiorca są stronami. Dzięki temu, zarówno HR jak i kadry nie mają dodatkowej roboty związanej z przyjęciem pracownika do pracy, a z przedsiębiorcy spadają obowiązki wynikające z Kodeku Pracy.

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem wynikającym z outsourcingu pracowników z Ukrainy jest fakt, że dla właściciela firmy w zasadzie znika ryzyko przestojów związanych z pustym stanowiskiem pracy. Jeśli bowiem pracownik nie sprawdzi się w swojej roli lub zwyczajnie zrezygnuje, wówczas to agencja ma obowiązek zapewnić kolejnego kandydata w możliwie krótkim czasie. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że przedsiębiorca minimalizuje ryzyko strat.

Outsourcing dobry na kryzys

Nie sposób nie wspomnieć przy okazji outsourcingu pracowników z Ukrainy o tym, że pozyskiwanie osób do pracy tą drogą pozwala także bardziej elastycznie planować działania firmy, nie narażając jej na nadmierne koszty pracownicze w przypadku lock downu. Umowa z agencją outsourcingową jest bowiem tak skonstruowana, aby każda z trzech stron wyniosła z niej maksimum korzyści. W tym trudnym czasie jest to prawdziwa wartość współpracy. Sprawdź jak może wyglądać w przypadku Twojej firmy - https://conquro.pl .  


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Na wiązkach elektrycznych do Niemiec
  2023-06-06

  Na wiązkach elektrycznych do Niemiec

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-B...

  Gdzie polecieć tanio latem za granicę?
  2023-06-05

  Gdzie polecieć tanio latem za granicę?

  Lato to najchętniej wybierany czas do podróżowania. Niestety to sezon w całej Europie, dla...

  Żaki na Stadionie Miejskim
  2023-06-05

  Żaki na Stadionie Miejskim

  16 drużyn reprezentujących bielskie szkoły podstawowe brało udział w trzeciej edycji turni...

   Popularne Artykuły


   Dzień Dziecka ze Szpiegiem
   2023-06-05

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem

   Setki dzieci wzięły udział w poszukiwaniach Don Miguela – Szpiega z Krainy Deszczowców, kt...

   Bielsko-Biała. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność
   2023-06-02

   Bielsko-Biała. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność

   Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na skr...

   Wyjazd do Stanów Zjednoczonych - co warto wiedzieć?
   2023-06-01

   Wyjazd do Stanów Zjednoczonych - co warto wiedzieć?

   Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to wyjątkowe doświadczenie dla praktycznie każdego, kto koc...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO