Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-11-29

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Nowoczesne sposoby sprzedaży energii elektrycznej

2022-07-26 17:10:16 Art Partnera 1689


Coraz więcej ludzi stawia na pierwszym miejscu niezależność i kontrolę nad wydatkami. Tradycyjne formy sprzedaży prądu są więc wypierane przez nowoczesną metodę – doładowanie Energa. Na czym polega ta operacja i jakie są jej zalety? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

żabka

Doładowanie licznika przedpłatowego jak telefonu na kartę? To możliwe!

Czasy, kiedy jedyną opcją było spisywanie licznika, a następnie czekanie na rachunek za prąd, zdają się bezpowrotnie mijać. Jeśli komuś z różnych powodów taki system nie odpowiada, ma on możliwość montażu licznika prepaid. Co to takiego? Jest to po prostu urządzenie, które pozwala kupować prąd określonymi porcjami. Popularne doładowanie Energa pozwala na zakup prądu na dzień, tydzień lub miesiąc. Zakupioną energię elektryczną wykorzystujesz później na swoje potrzeby. Co ważne, doładowanie licznika przedpłatowego jest bardzo proste. Mechanizm działa podobnie jak przy telefonach na kartę. Wystarczy przyjść do sklepu oferującego tę usługę z numerem licznika lub kartą z identyfikatorem. Numer ten wraz z kwotą doładowania podasz kasjerowi, który wydrukuje specjalny kod. Następnie kod ten musisz wpisać do licznika, zupełnie tak jak w klawiaturę telefonu komórkowego. To Ty więc decydujesz, ile energii chcesz zakupić oraz kiedy to zrobisz.

Jakie korzyści daje doładowanie licznika przedpłatowego?

Bardzo ciekawy jest fakt, że pomysł na liczniki prepaid zrodził się z powodu… niepłacących klientów. Sprzedawcy energii, mając dość opóźnień w płatnościach, zaczęli montować klientom liczniki pozwalające korzystać tylko z prądu przez siebie zakupionego. Szybko jednak inne osoby zaczęły dostrzegać zalety tej formy płatności. Jest to bowiem rozwiązanie wprost idealne dla każdego, komu zależy na pełnej kontroli nad wydatkami. Doładowanie Energa, PGE, Enea czy Tauron pozwala płacić tylko za tyle prądu, ile faktycznie zużyjesz. Nie ma tu ukrytych, dodatkowych kosztów. Rachunki sam dostosowujesz do swoich finansowych możliwości. W każdej chwili możesz też sprawdzić, ile prądu zostało Ci jeszcze do wykorzystania. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się także w mieszkaniach na wynajem. Doładowanie licznika przedpłatowego zmniejsza ryzyko, że lokatorzy zostawią właściciela z zadłużonym mieszkaniem.

Dla kogo doładowanie Energa?

Z oferty operatorów pozwalających na instalację licznika prepaid mogą skorzystać gospodarstwa domowe, a także obiekty takie jak akademiki, domy dziecka czy plebanie. Jest to dobre rozwiązanie także dla osób, które nie mają tytułu prawnego do lokalu, a chcą podpisać umowę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku Energi montaż licznika jest płatny (jednorazowo lub miesięcznie). Kartę z indywidualnym kodem kreskowym wydrukujesz na koncie eBOK. Będzie ona potrzebna, by kupować doładowanie Energa. Zmieniając licznik z tradycyjnego na prepaid, nie musisz martwić się, że z dnia na dzień zostaniesz bez prądu w mieszkaniu. Przez pierwszy tydzień masz możliwość korzystania z debetu – energii elektrycznej „na kredyt”.

 

 

 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  W Bielsku-Białej powstaje centrum zdrowia psychicznego
  2023-11-29

  W Bielsku-Białej powstaje centrum zdrowia psychicznego

  W centrum Bielska-Białej powstaje centrum zdrowia psychicznego

  Bielskie Drogi: Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani
  2023-11-29

  Bielskie Drogi: Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

  Bielskie Drogi: Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

  Stawki strażackie w górę
  2023-11-28

  Stawki strażackie w górę

  Maksymalne stawki ekwiwalentu dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej za każdą godzinę a...

   Popularne Artykuły


   Najlepszy film o mieście w 2023 r.
   2023-11-23

   Najlepszy film o mieście w 2023 r.

   Film promujący nasze miasto Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi - autorstwa bielszcz...

   PROGRAM Święta na Starówce 2023
   2023-11-27

   PROGRAM Święta na Starówce 2023

   Od 15 do 17 grudnia będziecie mogli poczuć prawdziwie świąteczną, radosną atmosferę. Czeka...

   Pierwsza porażka w sezonie
   2023-11-24

   Pierwsza porażka w sezonie

   Spotkanie z zespołem PGE Rysice Rzeszów zakończyło się dla BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała pi...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO