Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Niedzielne zgromadzenia za nami

2021-09-20 09:39:23 Policja Bielsko-Biała 2953


Ulicami centrum miasta przeszedł najpierw „I Bielski Marsz Równości”, a następnie na placu Chrobrego odbyło się zgromadzenie „Biało-czerwone Bielsko-Biała”

Policja B-B

W niedzielę stróże prawa zabezpieczali kilka zgromadzeń, jakie miały miejsce w Bielsku-Białej. Ulicami centrum miasta przeszedł najpierw „I Bielski Marsz Równości”, a następnie na placu Chrobrego odbyło się zgromadzenie „Biało-czerwone Bielsko-Biała”. Doszło do jednego incydentu, a policjanci szybko ustalili tożsamość odpowiedzialnych za niego osób.


R E K L A M A 


Wczoraj policjanci z bielskiego garnizonu wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i innych jednostek garnizonu śląskiego zabezpieczali kilka zgromadzeń, które odbyły się w centrum miasta. W zabezpieczeniu policjantom pomagali również strażnicy ze Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. W związku z tym, że uczestnicy zgromadzeń manifestowali odmienny światopogląd i przywiązanie do różnych wartości, wdrożone zostały szczególne środki ostrożności nie tylko na trasie marszu, ale w całym mieście. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszem Fajferkiem.

Pierwsze dwa zgromadzenia skupiły się wokół I Bielskiego Marszu Równości, który rozpoczął się o godzinie 14 na placu Chrobrego. Następnie jego uczestnicy przejechali i przeszli głównymi ulicami miasta: 3 Maja, Piastowską, Wyspiańskiego, Jana III Sobieskiego, by skończyć marsz na Rynku. Podczas przemieszczania się zgromadzenia ulicą Piastowską na trasie marszu zostały odpalone 3 petardy. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Policjanci szybko ustalili sprawców tego incydentu. Okazali się nimi dwaj nastolatkowie w wieku 15 i 18 lat.

O godzinie 16 również na placu Chrobrego odbyło się kolejne zgromadzenie pod nazwą „Biało-czerwone Bielsko-Biała”. Całe wydarzenia miało miejsce na placu, a o godzinie 17 zostało zakończone i uczestnicy się rozeszli.

Policja Bielsko-Biała


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany
    2026-06-25

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

    Niepokojące zachowanie kierowcy doprowadziło do odkrycia plantacji narkotyków

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
    2026-06-24

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO