Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-05-16

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Najstarsza bielszczanka świętowała

2022-11-29 11:37:49 UM Bielsko-Biała 2088


Najstarsza mieszkanka Bielska-Białej – pani Maria Zachara - odbierała gratulacje z okazji 105. urodzin

 

fot. UM B-B

28 listopada br. najstarsza mieszkanka Bielska-Białej – pani Maria Zachara - odbierała gratulacje z okazji 105. urodzin. Z tej okazji w imieniu samorządu lokalnego życzenia złożyli jej przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak.


R E K L A M A 


Pani Maria urodziła się w Babicach, gdzie rodzice mieli sklep spożywczy i niewielkie gospodarstwo rolne. Ukończyła gimnazjum w Oświęcimiu i jest jego najstarszą absolwentką. Przed wojną skończyła dwa lata studiów na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie wojny rodzinę wysiedlono, gdyż w tym miejscu Niemcy zorganizowali sobie osiedle dla osób, które pracowały w obozie w Auschwitz.

Po wojnie pani Maria na chwilę zamieszkała u rodziny w Katowicach, a później przyjechała do Bielska. Dokończyła przerwane studia i pracowała jako radca prawny w kilku zakładach, m.in. w Zakładach Wyrobów Filcowych i Bezalinie.

Jubilatka do teraz sama piecze i gotuje. Jak sama wspomina, wychowała się na mleku, jednak nie pogardzi kotletem, pod warunkiem, że nie będzie tłusty. Jako prawdziwa kobieta martwi się o swoją figurę. Ostatnio udało się jej trochę schudnąć, wiec jest zadowolona. Bardzo lubi kwiaty. Trochę narzeka na to, że nie słyszy już tak wyraźnie jak kiedyś i wzrok też już jest nie ten. Jednak warto podkreślić, że w wieku 105 lat nie zażywa żadnych leków

Pytana o receptę na zachowanie tak doskonałej formy pani Maria odpowiada, że trzeba pracować i jak najdłużej wykonywać wszystko samodzielnie. Przybyli goście mogli się o tym naocznie przekonać, gdy poczęstowała ich własnoręcznie zrobionymi ciastkami.
Dziękując za kwiaty i kosz słodyczy jubilatka zaprosiła delegację samorządu na kolejne urodziny za rok.

 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Synoptycy zapowiadają kolejne opady deszczu dla naszego regionu
    2026-05-16

    Synoptycy zapowiadają kolejne opady deszczu dla naszego regionu

    IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

    Policjanci z Bielska-Białej szkolą się w górskim terenie – quady w akcji!
    2026-05-15

    Policjanci z Bielska-Białej szkolą się w górskim terenie – quady w akcji!

    Policjanci z Bielska-Białej szkolą się w górskim terenie – quady w akcji!

    Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego: Burze
    2026-05-15

    Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego: Burze

    Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie meteo dla Powiatu Bielskiego

      Popularne Artykuły


      Wielki dzień młodych lekkoatletów Just Team Bielsko-Biała
      2026-05-09

      Wielki dzień młodych lekkoatletów Just Team Bielsko-Biała

      Młodzi zawodnicy klubu Just Team Bielsko-Biała znakomicie zaprezentowali się podczas rundy...

      Magiczne noce w Bielsku-Białej. Dwa niezwykłe spektakle plenerowe za darmo
      2026-05-15

      Magiczne noce w Bielsku-Białej. Dwa niezwykłe spektakle plenerowe za darmo

      W Bielsku‑Białej rusza 31. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej organizowany przez T...

      Nowe serce Białej Północ już gotowe
      2026-05-14

      Nowe serce Białej Północ już gotowe

      Nowe serce Obszarów. Dom Kultury Biała Północ gotowy na otwarcie

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO