Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2022-08-16

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Kiedy warto skorzystać z usług grafika komputerowego

Rozwój techniki sprawił, że zawód grafika jest bardzo ceniony. Podpowiadamy kiedy warto skorzystać z usług grafika komputerowego i gdzie można zlecać pracę

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy - zawód zyskuje na popularności

Grafik komputerowy to jeden z tych zawodów, które w ostatnich latach cały czas zyskują na popularności. Duża konkurencja, rosnąca świadomość konsumentów, przeniesienie wielu sektorów do świata online, szczególnie w dobie pandemii – to wszystko sprawia, że wiele firm zdaje sobie sprawę z tego, że współpraca z grafikiem komputerowym jest bardzo istotna dla dalszego rozwoju wizerunku firmy.

Kim jest grafik komputerowy i czym się zajmuje?

To osoba, która zajmuje się przy pomocy specjalnych programów komputerowych projektowaniem wszelkiej grafiki, czyli rysunków, plakatów, filmów animowanych, gier komputerowych i innych form użytkowych grafiki. Pracę tą wykonuje się niemal wyłącznie na komputerze, albo firmowym albo własnym. W zawodzie funkcjonuje wielu samouków, którzy zgłębili tajniki obsługi tych programów na własnym komputerze i pracują również zdalnie, dzięki czemu ich pracodawcy ponoszą niższe koszty zatrudnienia. Grafik może znaleźć zatrudnienie na przykład w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach, a także w wytwórniach filmowych, telewizyjnych, gier komputerowych, banerów i innych form grafiki. Grafik komputerowy zapewnia kompleksową obsługę w swojej dziedzinie. Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak i wśród grafików komputerowych wyróżniamy wiele specjalizacji. Każda z niech jest odpowiedzią na inną potrzebę rynku. Każda z nich wymaga nieco innych umiejętności. Wśród specjalizacji możemy wyróżnić na pewno: ilustratora, grafika, specjalistę od projektowania stron internetowych, od budowania marki, retuszera czy grafika 3D.

Gdzie można zlecać pracę oraz jak wybrać odpowiedniego grafika?

Zastanawiając się nad tym, czy zatrudnić kogoś na stałe do firmy, czy nawiązać współpracę z freelancerem, weź pod uwagę przede wszystkim koszty. Zastanów się nad tym, które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej opłacalne. Biorąc pod uwagę aspekt czysto ekonomiczny, zapewne lepiej wyjdziesz na współpracy z wolnym strzelcem. Takich specjalistów można znaleźć na Platforma dla freelancerów.

Etat to dodatkowe koszty, ale nie jest to jedyny mankament takiego rozwiązania. Zatrudniając pracownika na etat, wiążesz się z nim umową w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli współpraca nie będzie układała się po Twojej myśli, to zanim się pożegnacie, będzie musiał minąć okres wypowiedzenia, a może on trwać nawet trzy miesiące. 

Współpracując z freelancerem, nie będziesz mieć takiego problemu. Umawiacie się na wykonanie konkretnego zlecenia. Pracujecie projektowo. Jeżeli będziesz zadowolony ze współpracy, możesz ją kontynuować w przyszłości. Gdy coś pójdzie nie tak, więcej takiej osobie nie powierzysz żadnego zadania do wykonania.

To właśnie elastyczność współpracy jest jedną z kluczowych wartości dla przedsiębiorców, którzy decydują się na regularne przekazywanie zleceń freelancerom. Wiedzą, że każdy wolny strzelec musi rywalizować o klienta i stara się jak najlepiej wykonać swoje zadanie. Jakość jest zatem wartością dodaną takiej współpracy.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  W Bielsku-Białej powstał poligon strażacki
  2022-08-16

  W Bielsku-Białej powstał poligon strażacki

  W Starym Bielsku powstał poligon strażacki – miejsce, które umożliwia służbom ćwiczenie ws...

  Trudne warunki na Jeziorze Żywieckim. Ratownicy WOPR ratowali turystów
  2022-08-16

  Trudne warunki na Jeziorze Żywieckim. Ratownicy WOPR ratowali turystów

  Mocne opady deszczu oraz silny wiatr uniemożliwił dalszy wypoczynek wielu osobom wypoczywa...

  Jaka pogoda w tym tygodniu? Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo
  2022-08-16

  Jaka pogoda w tym tygodniu? Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo

  Dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Popularne Artykuły


   Kino Letnie pod Dębowcem. Czas na kolejny seans
   2022-08-10

   Kino Letnie pod Dębowcem. Czas na kolejny seans

   Zbliża się kolejna odsłona Kina Letniego na stoku Dębowca

   Podręczniki szkolne - gdzie warto je nabyć?
   2022-08-12

   Podręczniki szkolne - gdzie warto je nabyć?

   Zorganizowanie szkolnej wyprawki to obowiązek, który rodzice często zostawiają na ostatnią...

   Robert Foltarz nowym trenerem BKB Beskidy
   2022-08-10

   Robert Foltarz nowym trenerem BKB Beskidy

   Trenerowi Robertowi życzymy wielu sukcesów sportowych oraz satysfakcji z pracy trenerskiej

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO