Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2022-01-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jaki wózek dziecięcy sprawdzi się podczas podróży samolotem?

2021-05-21 13:01:40 Artykuł Partnera 469


Lato zbliżają się do nas wielkimi krokami, a to oznacza, że na pewno rozpoczęliśmy już planowanie podróży i urlopów. Zwykle wybieramy się na wczasy z całą rodziną, a w przypadku kiedy mamy małe dziecko, oznacza to dodatkowe bagaże i pełne wyposażenie. Zwykle problematyczny staje się wózek dziecięcy, a także możliwości transportowania go w samolocie. Jaki wózek sprawdzi się więc podczas podróży samolotem?

wozek-do-samolotu

Jaki wózek do samolotu najlepszy?

Podróż samolotem z wózkiem dziecięcym jest prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Zwykle w najmniej oczekiwanym momencie, wózek może odmówić posłuszeństwa, a my na oczach tysiąca innych pasażerów, będziemy się z nim mocować. Okazuje się, że takich problemów można uniknąć, jeśli wybierzemy odpowiedni wózek, który świetnie spisze się podczas podróży samolotem. Na co więc warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? Otóż:

 • po pierwsze sprawdźmy w jaki sposób wózek się składa - jego konstrukcja powinna być maksymalnie prosta co znacznie ułatwi transport. Możliwość szybkiego złożenia np. za pomocą jednego przycisku, zaoszczędzi nam wielu problemów. Postawmy więc na wózek, który łatwo się składa.
 • wybierzmy wózek poręczny, im więcej elementów da się złożyć, tym mniejszy się on stanie, a my w wielu wypadkach będziemy mogli przewieźć go za darmo.
 • wybierzmy wózek dwufunkcyjny, czyli taki który posłuży ci za nosidełko, a także za sam wózek. Dzięki temu nie tylko unikniemy dodatkowych opłat, ale także zaoszczędzimy sporo miejsca.

Jedne z lepszych, łatwo składanych wózków dziecięcych znajdziemy na stronie: https://colibro.eu/pol_m_Wozki-dzieciece-158.html. Modele z tej strony idealnie sprawdzą się w przypadku podróży samolotem, a dodatkowo możemy je nabyć w prawdziwie przystępnych cenach z uwagi na fakt iż Colibro jest bezpośrednim producentem oferowanych przez siebie produktów. 

Wózek w samolocie musimy zabezpieczyć

Pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć wózek, zanim rozpoczniemy podróż na nasze wymarzone wakacje. Nie chcemy przecież martwić się cały czas o to, że zostanie on uszkodzony, a po przylocie na miejsce nasze dziecko pozostanie bez wózka. Pamiętajmy też, że wózki dziecięce z reguły traktowane są jako normalne bagaże, czyli obsługa samolotu również dokłada wszelkich starań by były one odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie mniej jednak poinstruujmy pracowników lotniska odnośnie tego, jak dany wózek się składa, co znacznie ułatwi im jego zapakowanie. Dobrym pomysłem jest także przyniesienie już zabezpieczonego wózka na lotnisko i potraktowanie go jako bagażu. Wówczas owińmy go folią transportową i szczelnie oklejmy taśmą. Musimy również pamiętać, że wózek dziecięcy, a raczej jego transport należy zgłosić obsłudze, dzięki czemu zarejestrują go jako akcesorium dla dziecka i nie zostanie nam naliczona dodatkowa opłata. Wózek nie będzie również wliczony do limitu bagażowego, który przypada na jednego pasażera. Sprawdźmy także dokładnie zasady poszczególnych linii lotniczych, odnośnie przewożenia wózków dziecięcych, w zależności od przewoźnika mogą się one znacząco różnić, a my w ten sposób unikniemy niejasności na lotnisku.

Dowiedz się również jak wybrać wózek dziecięcy na wiosenny spacer make-life-harder.pl/lifestyle/idealny-wozek-dzieciecy-na-wiosenny-spacer/


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Dr Okarska-Napierała: długotrwałe odizolowanie dzieci od kontaktów rówieśniczych może mieć nieprzewidywalne skutki
  2022-01-21

  Dr Okarska-Napierała: długotrwałe odizolowanie dzieci od kontaktów rówieśniczych może mieć nieprzewidywalne skutki

  Dr Okarska-Napierała: Odizolowanie dzieci od kontaktów rówieśniczych na wiele miesięcy to ...

  Śmiertelny wypadek drogowy. Policja ustala okoliczności
  2022-01-21

  Śmiertelny wypadek drogowy. Policja ustala okoliczności

  Kierujący osobową kią, pomimo podjętej na miejscu reanimacji w wyniku odniesionych obrażeń...

  Kilkadziesiąt tysięcy bylin, krzewów i drzew
  2022-01-20

  Kilkadziesiąt tysięcy bylin, krzewów i drzew

  To ma być park, który całkowicie odmieni tę część Bielska-Białej i przywróci rzekę miastu

   Popularne Artykuły


   30. finał WOŚP w Bielsku-Białej
   2022-01-17

   30. finał WOŚP w Bielsku-Białej

   Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci zagra podcza...

   Zmarł Władysław Błasiak
   2022-01-18

   Zmarł Władysław Błasiak

   Z przykrością informujemy, że nie żyje Władysław Błasiak

   Stopień alarmowy ALFA w całej Polsce
   2022-01-19

   Stopień alarmowy ALFA w całej Polsce

   Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy AL...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO