Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-02

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak zamówić w prosty sposób lekarskie wizyty domowe?

2023-03-09 14:03:24 Art Partnera 380


fot

Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach dostęp do placówek służby zdrowia jest bardzo łatwy. Na ogół każdy, kto ma opłacone składki zdrowotne, może korzystać z usług medycznych w ramach NFZ. Teoretycznie ta zasada sprawdza się, gdyż pacjent do lekarza dostęp ma, przy czym dość długo musi czekać na wizytę. O ile na lekarza pierwszego kontaktu może umówić się w miarę sprawnie, to już do lekarza specjalisty musi czekać miesiącami (lub nawet i latami). Dowiedz się, jak zapewnić sobie i swojej rodzinie szybkie wizyty domowe

1. Lekarskie wizyty domowe dla wszystkich

2. Kiedy warto zdecydować się na wizytę domową? 

2. Jak zamówić wizyty domowe?

Mało kto zastanawia się, jak zapewnić sobie w razie potrzeby wizyty domowe.  Jeśli chodzi o placówkę służby zdrowia, do której zapisany jest dany pacjent, lekarz rodzinny może pojawić się w domu pacjenta, ale najbardziej jest to prawdopodobne wtedy, gdy pacjent nie jest w stanie udać się do gabinetu lekarskiego o własnych siłach. Dość często dotyczy to osób w wieku senioralnym i małych dzieci, które z powodu stanu zdrowia nie powinny być przewożone przez rodziców do typowej placówki medycznej. Wizyta domowa jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów. Dzisiaj można ją sobie zorganizować w zasadzie "od ręki". Możesz to zrobić tutaj https://telemedi.com/pl/wizyty-domowe-warszawa-krakow-poznan-wroclaw-i-inne-miasta/.

Lekarskie wizyty domowe dla wszystkich

Osoba chora nie czuje się dobrze — jest to oczywiste. Konieczność pojawienia się w gabinecie lekarza w określonym terminem może być dla pacjenta męczące, jeśli nie uciążliwe. Pacjent może mieć problem, by ustalić termin wizyty. W przychodniach działających w ramach NFZ trzeba dzwonić do rejestracji wcześnie rano. Jeśli ktoś poczuje się gorzej w ciągu dnia, musi prosić lekarza o zbadanie. Lekarze mają wyznaczone dzienne limity przyjmowania pacjentów, nie zawsze — pomimo najszczerszych chęci — mogą pomóc pacjentom, którzy nie byli wcześniej zapisani na wizytę. Jeśli pacjent mieszka daleko od placówki medycznej, to wizyta domowa w ogóle może go nie dotyczyć. Dlatego najlepiej jest organizować wizyty domowe lekarskie prywatnie, za pomocą telemedycyny. 

Kiedy warto zdecydować się na wizytę domową? 

Wizyta domowa to świetne rozwiązanie w czasach epidemii COVID -19 i grypy. Nie ma sensu, by osoba, która kontynuuje leczenie i potrzebuje przedłużyć zwolnienie lekarskie, jechała do zatłoczonej placówki służby zdrowia. Domowe wizyty lekarskie to sposób na uniknięcie infekcji. Nie każdy pacjent udaje się do lekarza z grypą. Jest wiele innych chorób wymagających leczenia. Poczekalnia niestety może być przyczyną zainfekowania się grypą i inną chorobą zakaźną, która przenosi się drogą kropelkową. Z wizyty domowej warto skorzystać, gdy pacjent ma już zdiagnozowaną chorobę i musi poddać się dalszemu leczeniu. Może tu chodzić o wystawienie recepty na leki stale przyjmowane. 

Jak zamówić wizyty domowe?

Z wizyt domowych jak najbardziej można korzystać w stanie nagłych zachorowań. Wystarczy zadzwonić. Wizyty domowe lekarskie mogą jednak wymagać diagnostyki — lekarz z pewnością w razie potrzeby skieruje pacjenta na niezbędne badania, jeśli uzna, że tego wymaga stan zdrowia. Od czasu pojawienia się COVID-19 w Polsce bardzo rozwinęła się telemedycyna. Konsultacja lekarska online lub przez telefon jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy odczuwają na przykład nagły ból gardła lub mają objawy grypy. Telefonicznie można też korzystać z konsultacji lekarzy wszystkich specjalności. Takie konsultacje są bezcenne nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Dzięki telemedycynie pacjenci nie muszą szukać pomocy lekarskiej w mieście. 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Bielsko-Biała. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność
  2023-06-02

  Bielsko-Biała. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na skr...

  Pożar drewnianego budynku gospodarczego przy ul. Lipnickiej
  2023-06-02

  Pożar drewnianego budynku gospodarczego przy ul. Lipnickiej

  Wczoraj późnym wieczorem dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze drewni...

  Wyjazd do Stanów Zjednoczonych - co warto wiedzieć?
  2023-06-01

  Wyjazd do Stanów Zjednoczonych - co warto wiedzieć?

  Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to wyjątkowe doświadczenie dla praktycznie każdego, kto koc...

   Popularne Artykuły


   Głosowanie na BOBB 2023 do środy
   2023-05-27

   Głosowanie na BOBB 2023 do środy

   Jeszcze tylko do środy – 31 maja mieszkańcy miasta mogą głosować na projekty zgłoszone do ...

   Narożnik sztruksowy – przytulne wnętrze na wyciągnięcie dłoni.
   2023-05-29

   Narożnik sztruksowy – przytulne wnętrze na wyciągnięcie dłoni.

   Narożnik sztruksowy to rodzaj mebla, który jest w ostatnim czasie bardzo popularny ze wzgl...

   Helena Bukowska ma 100 lat
   2023-05-30

   Helena Bukowska ma 100 lat

   Do grona szacownych jubilatów, którzy przekroczyli 100 lat, dołączyła Helena Bukowska.

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO