Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-09-29

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak wybrać zwierzę dla dziecka?

2020-02-26 09:08:58 Artykuł Sponsorowany 1337


pies_kot

Dzieci z natury lubią zwierzęta i pragną się nimi opiekować. Często proszą rodziców, by wzięli do domu zwierzątko. Zwierzę to nie tylko przyjaciel dziecka, z którym można się bawić. Posiadanie zwierzęcia uczy dziecko odpowiedzialności, obowiązkowości, empatii, wrażliwości, emocjonalnego zaangażowania. Posiadanie zwierzęcia pokazuje, czym jest przemijanie, starzenie się oraz śmierć.

Wybór zwierzęcia powinien zależeć nie tylko od pragnień dziecka, ale też od jego wieku. Trzeba też wziąć pod uwagę warunki mieszkaniowe oraz styl życia całej rodziny.

Nie powinno się brać do domu zwierzęcia w przypadku posiadania bardzo małych dzieci. Nieświadomie mogą zrobić zwierzęciu krzywdę, zwłaszcza mniejszemu zwierzęciu takiemu, jak chomik, świnka morska czy królik. Dlatego wybierając takie zwierzątko najlepiej pozwalać dziecku na karmienie jego i głaskanie tylko pod opieką osoby dorosłej.

Starsze dziecko szybko zaprzyjaźni się zarówno z mniejszym zwierzątkiem, jak i z psem czy kotem. Obecność zwierzęcia zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa, gdy dziecko zostanie samo w domu.

Pies

Pies to najbardziej wymagające zwierzę. Potrzebuje regularnych spacerów. Nie każda rasa psa nadaje się do mieszkania w bloku. Jeżeli jednak zdecydujemy się na psa, najlepiej wybrać rasę przyjazną dziecku.

Kot

Kot to urocze, miłe, urocze zwierzątko, ale nie do końca nadaje się zwłaszcza dla małych dzieci, gdyż chadza własnymi drogami, Wbrew pozorom nie zawsze ma ochotę na zabawę. Kot to nie jest tak wymagające zwierzę jak pies, nie trzeba go wyprowadzać na spacery, może zostać sam w domu na kilka godzin.

To zwierzę bardzo czyste, samo dba o swoją higienę. Trzeba tylko regularnie sprzątać kuwetę, wymieniać żwirek. Niektóre osoby mogą być też uczulone na sierść kota.

Królik, fretka

Królik to mądre i urocze zwierzę uwielbiające zabawę. Fretka to sympatyczne zwierzę. Dostarczy dziecku i całej rodzinie wiele radości. Chętnie wychodzi na spacery na smyczy. Uwielbia zabawę.

Świnka morska, chomik

Świnka morska to popularne zwierzę wybierane dla dzieci. Ma miłe usposobienie, to zwierzątko czyste, przyjazne w kontaktach z człowiekiem, nie hałaśliwe. Chomik to też zwierzątko często wybierane dla dzieci, choć żyje znacznie krócej, jest natomiast łatwe w utrzymaniu i doskonale pasuje do mieszkania w bloku.

Karmę i akcesoria dla zwierząt najlepiej kupować w sklepie zoologicznym, można wybrać też internetowy sklep zoologiczny. Sklepy internetowe zazwyczaj są lepiej zaopatrzone.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Zamkowa 8 z nagrodą za modernizację!
  2023-09-29

  Zamkowa 8 z nagrodą za modernizację!

  Piękna zabytkowa kamienica przy ulicy Zamkowej 8 została nagrodzona, a budynek zabytkowego...

  Odeszła Beata Król
  2023-09-29

  Odeszła Beata Król

  Zmarła długoletnia pracownica Działu Organizacji Widowni Teatru Polskiego w Bielsku-Białej...

  Zmarł Eugeniusz Osika
  2023-09-28

  Zmarł Eugeniusz Osika

  Zmarł Eugeniusz Osika, wielki społecznik, człowiek miliona pasji.

   Popularne Artykuły


   Bukostrada w Lipniku
   2023-09-25

   Bukostrada w Lipniku

   Największy mural w Bielsku-Białej został uroczyście otwarty w Lipniku. 23 września oficjal...

   Już jutro 52. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy
   2023-09-23

   Już jutro 52. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

   24 września odbędzie się jesienny Rodzinny Rajd Rowerowy. W trakcie przejazdu rowerzystów ...

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Silny deszcz z burzami
   2023-09-22

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Silny deszcz z burzami

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Silny deszcz z burzami

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO