Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-09-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak uszlachetnić druk – lakier czy folia?

2019-11-20 10:19:39 Artykuł partnera 1583


fot

Lakierowane przedmioty nabierają eleganckiego szyku. Przed ważnymi uroczystościami dziewczynkom zakłada się błyszczące lakierki, bo w odróżnieniu od codziennych butów są bardziej uroczyste. Drewniane przedmioty powleczone lakierem są dużo bardziej atrakcyjne dla oka niż matowe. Dużo częściej kupuje się samochody z połyskiem niż bez. Co takiego jest w tym lakierze?

Lakierowane przedmioty nabierają eleganckiego szyku. Przed ważnymi uroczystościami dziewczynkom zakłada się błyszczące lakierki, bo w odróżnieniu od codziennych butów są bardziej uroczyste. Drewniane przedmioty powleczone lakierem są dużo bardziej atrakcyjne dla oka niż matowe. Dużo częściej kupuje się samochody z połyskiem niż bez. Co takiego jest w tym lakierze?

Z jakiegoś powodu błysk jest tym, co w naszej społeczności uważa się za eleganckie i luksusowe. A jeśli tak jest, dlaczego by nie zastosować tej samej reguły dla wydruków? Uszlachetnione przy pomocy lakieru wizytówki, okładki książek czy gazet z pewnością zainteresują swoim wykonaniem większą grupę osób.

Jak dobrze wybrać uszlachetnienie wydruków do swoich materiałów? Okazuje się, że nie jest to tak zupełnie bez znaczenia, a lakier lakierowi nierówny. Istnieje kilka odmian lakierów, które wykorzystywane są w poligrafii do poszczególnych materiałów – inny lakier stosuje się w celu uszlachetnienia wizytówek (np. matowy), inny (zdrapkowy) w przypadku kuponów na loterię.

Najpopularniejszym i najczęściej używanym lakierem w drukarni Piga.pl jest lakier dyspersyjny, występujący w formie błyszczącej lub matowej. Wydobywa głębie barw i zwiększa sztywność. Stosuje się go w drukach offsetowych i sitodrukach.

Jeśli interesują Was drukowane katalogi z kosmetykami, najodpowiedniejszym lakierem do zadruku stron z perfumami, będzie lakier zapachowy.Emalia fluorescencyjna, która świeci w ciemności to dobre rozwiązanie dla ilustracji w książkach dla dzieci czy drukowanych komiksach. Lakiery olejowe chronią druk przed uszkodzeniami, zawierają oleje naturalne i roślinne.

Inną możliwością uszlachetnienia druku jest wykorzystanie specjalnej folii, która spełnia podobną funkcję jak lakier matowy czy błyszczący. Laminat świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku menu restauracyjnego, jak i wizytówek – dzięki uszlachetnieniu folią soft-touch, wizytówki staną się przyjemne i miękkie w dotyku.

Wybierając odpowiednią formę uszlachetnienia, należy pamiętać o tym, że nie wszystkie druki nadają się do laminowania czy lakierowania. Na folię warto zdecydować się wtedy, kiedy będziecie mieć pewność, że będzie ściśle przylegać do druku. W innym wypadku efekt nie zostanie osiągnięty.

Uszlachetnienie to oryginalny, efektowny i elegancki dodatek, który sprawi, że przyciągniecie uwagę klienta. Zanim wybierzecie odpowiedni rodzaj uszlachetnienia, zastanówcie się nad efektem, jaki chcecie osiągnąć i możliwościami zadruku.

druk

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Mężczyzna twierdził, że przy Alei Andersa doszło do morderstwa. Jak było naprawdę?
  2021-09-24

  Mężczyzna twierdził, że przy Alei Andersa doszło do morderstwa. Jak było naprawdę?

  Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 22 w Bielsku-Białej. Na numer alarmowy zadzwonił 5...

  Nowy asfalt na ul. Tańskiego, Skrzydlewskiego i Listopadowej
  2021-09-24

  Nowy asfalt na ul. Tańskiego, Skrzydlewskiego i Listopadowej

  Dobre wieści dla przemieszczających się ulicami Czesława Tańskiego oraz Stanisława Skrzydl...

  GDDKiA likwiduje przejście dla pieszych na DK1
  2021-09-24

  GDDKiA likwiduje przejście dla pieszych na DK1

  GDDKiA informuje, że przejście dla pieszych przez DK 1 na skrzyżowaniu z ul. Borowinową zo...

   Popularne Artykuły


   Najlepsze silniki samochodowe w 2021
   2021-09-22

   Najlepsze silniki samochodowe w 2021

   Rynek motoryzacyjny co chwila zaskakuje nas zmianami i innowacjami. Stając przed decyzją k...

   82 urodziny Mariana Kasprzyka
   2021-09-22

   82 urodziny Mariana Kasprzyka

   Dziś obchodzi swoje 82 urodziny niezwykła postać sportowa i duchowa Marian Kasprzyk Mistrz...

   48 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy za nami
   2021-09-20

   48 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

   W rajdzie wzięło udział około 900 osób.W rajdzie wzięło udział około 900 osób.

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO