Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2025-11-17

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

2024-08-27 19:36:48 Art Partnera 625


Umiejętność władania językiem obcym wcale nie jest kwestią talentu. Najważniejsza jest regularna praktyka. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak w takim razie można nauczyć się szybko angielskiego? Poznaj najskuteczniejsze sposoby!

fot

Zanurz się w języku angielskim

Nie ma lepszego sposobu na naukę języka obcego, jak całkowite zanurzenie się w nim. Co to oznacza? Oglądaj filmy, seriale i bajki po angielsku, czytaj anglojęzyczne książki. Włącz w telefonie i komputerze angielskie menu, a gdy chcesz coś upichcić, złożyć czy naprawić, skorzystaj z przepisów i instrukcji w języku angielskim. W efekcie język obcy już nie będzie wcale taki obcy, wręcz przeciwnie, stanie się Twoją codziennością.

Nowe słowo każdego dnia

Im więcej zna się słów, tym łatwiej posługuje się językiem obcym. Świetnym sposobem na poszerzanie słownictwa jest uczenie się jednego słówka dziennie. Choć wydaje się to mało, tak naprawdę można osiągnąć lepsze efekty niż katowanie się wypełnionymi po brzegi tabelkami, z których koniec końców niczego się nie zapamiętuje.

Śpiewanie

Śpiewanie może być świetnym sposobem na naukę języka obcego. Wiele osób poleca słuchanie piosenek, ale warto pójść o krok dalej. Przygotuj ulubione utwory, zapoznaj się z ich tekstem, podkreśl słowa i wyrażenia, których nie znasz, a następnie wsłuchaj się, jak artysta wyśpiewuje poszczególne wersy. Podczas śpiewania ćwiczy się nie tylko słownictwo, ale również rytm języka, wymowę, a do tego można o wiele łatwiej zapamiętać nowo poznane wyrażenia.

Pisz po angielsku

Umiejętność pisania po angielsku można szlifować na wiele różnych sposobów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się prowadzenie dziennika. Codzienne zapiski, w których opowiada się o samopoczuciu i wyjątkowych chwilach, mogą wykonywać zarówno dzieci, jak i dorośli. Maluchy mogą dodatkowo opisywać, w co były ubrane, co widziały danego dnia i czego się nauczyły. Ten sposób jest atrakcyjną metodą nauki języka obcego, a także pamiątką, do której można powrócić z sentymentem po latach.

Rozmowa z bliskimi

Osobom uczącym się języka angielskiego najwięcej trudności sprawia mówienie. Dlatego warto mówić jak najwięcej, i to najlepiej codziennie. Poleca się rozmawiać po angielsku w domu, a także znaleźć native speakera, np. w sieci, i konwersować z nim o codziennych sprawach.

Zajęcia z lektorem

Codzienna, samodzielna nauka języka jest bardzo ważna, ale warto skorzystać również z zajęć z lektorem. Atrakcyjne lekcje dla najmłodszych oferuje, m.in. szkoła Helen Doron w Poznaniu. Placówki wykorzystujące metodę Helen Doron znajdują się praktycznie w całym mieście. Mogą zapisać się do nich dzieci w każdym wieku, już od 3. miesiąca życia.

W szkołach Helen Doron w Poznaniu dzieci mają szansę zanurzyć się w języku i rozpocząć jego naukę w najlepszy możliwy sposób dla najmłodszych – poprzez zabawę. Zajęcia prowadzone są po angielsku przez wykwalifikowanych specjalistów i native speakerów. Co ważne, kursy odbywają się w małych grupach (4–8 uczniów), co pozwala na dynamiczną interakcję pomiędzy dzieciakami. Każdy uczeń aktywnie uczestniczy w zajęciach, dobrze się bawi i rozwija swoje umiejętności językowe.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    37-letni obywatel Ukrainy zatrzymany. Wizerunek zarejestrował monitoring Straży Miejskiej
    2025-11-17

    37-letni obywatel Ukrainy zatrzymany. Wizerunek zarejestrował monitoring Straży Miejskiej

    37-letni obywatel Ukrainy zatrzymany. Wizerunek zarejestrował monitoring Straży Miejskiej

    Sędzia Radosław Molenda z Bielska-Białej bez nominacji. Prezydent wstrzymuje awanse
    2025-11-17

    Sędzia Radosław Molenda z Bielska-Białej bez nominacji. Prezydent wstrzymuje awanse

    Karol Nawrocki: Przez najbliższe 5 lat sędziowie, którzy kwestionują porządek konstytucyjn...

    Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej
    2025-11-16

    Światowy Dzień Ubogich w Bielsku-Białej

    Ks. Gawlas mówił o dramatycznym doświadczeniu ludzi żyjących na ulicy, o utracie nadziei i...

      Popularne Artykuły


      Giełda Staroci w sobotę
      2025-11-14

      Giełda Staroci w sobotę

      Już w najbliższą sobotę, 15 listopada odbędzie się kolejne spotkanie kolekcjonerów, czyli ...

      Zmęczenie, kołatanie serca, skurcze – czy to objawy niedoboru magnezu?
      2025-11-14

      Zmęczenie, kołatanie serca, skurcze – czy to objawy niedoboru magnezu?

      Odczuwasz nadmierne zmęczenie, ale tłumaczysz je sobie szybkim tempem życia? Czasem masz w...

      27-latka z pięcioma zakazami znów za kółkiem
      2025-11-13

      27-latka z pięcioma zakazami znów za kółkiem

      Mimo tych orzeczeń, 27-latka postanowiła wsiąść za kierownicę. Nie miała też prawa jazdy, ...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO