Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-05-18

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak podkreślić piękno nowoczesnej elewacji - dom piękny także od zewnątrz dzięki elewacji z kamienia

2020-05-18 14:20:35 Artykuł sponsorowany 2634


Sposoby na wykończenie domu są różne. Na pewno jednym z bardziej klasycznych jest elewacja z kamienia. Kamień jest surowcem, który zapewnia niezbędną trwałość i walory estetyczne naszej elewacji.

Kamienna mozaika kontra mural – wykończenie zewnętrzne z kamienia

Kamień jako materiał na wykończenie wnętrza i zewnętrza domu zdobywa coraz większe rzesze fanów. Wynika to z faktu, że jest to surowiec naturalny, który posiada unikatowe cechy. Jest to materiał bardzo estetyczny, który można w prosty sposób skomponować z otaczającą go przestrzenią. Elewacja z kamienia to przepis na długie lata skutecznej ochrony domu przed warunkami zewnętrznymi. To także kompozycja nieśmiertelna pod względem wyglądu – od lat z powodzeniem aranżacje tego typu budzą podziw i przykuwają uwagę. Nie jest to też rozwiązanie pozbawione pola na eksperymenty – odpowiednie wzory i mozaiki mogą odmienić szare, nudne ściany.

Jaki kamień na elewacje – kamień elewacyjny najlepszej jakości

Do wykorzystania na zewnątrz świetnie sprawdzą się bardziej wytrzymałe rodzaje kamienia. Surowiec musi w końcu być odporny na naprawdę wiele. Elewacja wystawiona jest na wilgoćzmiany temperaturywiatruszkodzenia mechaniczne – to pierwszy szereg ochrony domu przed warunkami atmosferycznymi. Surowce, które zapewniają odpowiednią trwałość to – łupek szarogłazowykwarcyttrawertyn, piaskowieccegła i gresKamień łupkowy i kwarcyt zapewniają również świetne zatrzymanie ciepła wewnątrz. Odpowiednia elewacja z kamienia może poprawić termoizolację budynku – ma to znaczenie dla komfortu mieszkania, ale też dla kosztów. Oszczędzamy dzięki temu na ogrzewaniu.

Przykładowa aranżacja elewacji z kamienia – jak skomponować kamień i drewno?

Kamień jest uniwersalny i sprawdza się w wielu różnych stylach. Przyjrzyjmy się więc przykładowej aranżacji, która połączy drewno i kamień. Jeśli posiadamy ogrodzenie z kamienia dekoracyjnego, możemy skomponować je w prosty sposób z resztą budynku. Elewacja z kamienia może zająć dolną część zewnętrznej ściany, górna kompozycja składać się może np. z drewnopodobnego gresu. Jest to bardzo popularny motyw kompozycyjny, takie rozwiązania zawsze wyglądają dobrze. Możemy je wykonać w stylu rustykalnym – wtedy kamień musi być nieco bardziej surowy, przypominający dawne czasy. Z powodzeniem stworzymy też aranżację bardziej nowoczesną – wystarczy wybrać stonowane barwy i bardziej gładkie płytki kamienne. Warto zadbać o szeroki wybór produktów i wysokiej jakości materiały, na przykład kamień elewacyjny – klink.pl.

Kamienna mozaika – czy ma sens w 2020?

W dzisiejszych czasach większość kompozycji stawia na prostotę i minimalizm. Na tym tle wyróżniają się kompozycje w stylu kamiennej mozaiki. Takie wykończenie nie jest szczególnie często spotykane, styl ten jest jednak w Polsce powszechnie akceptowany. Najważniejsze jest to, żeby nie mieszać ze sobą zbyt dużej ilości stylów. Dziś liczy się elegancjasymetria i odpowiedni smakKamienna mozaika wkomponowana w ścianę zewnętrzną budynku to ruch nie dla każdego, Musimy mieć dobre wyczucie stylu, albo skorzystać z gotowych kompozycji. Więcej na ten ciekawy temat można znaleźć w dedykowanym poradniku – Kamienna mozaika czy efektowny mural – jak odmienić elewację. Z pomocą wiedzy internetowej również jesteśmy w stanie tworzyć piękne kompozycje, które przetrwają przez całe lata.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Skradziony Fiat Punto odzyskany
  2021-05-17

  Skradziony Fiat Punto odzyskany

  Skradziony samochód, którego właściciel poszukiwał przy pomocy mediów społecznościowych, z...

  Przyjechali nielegalnie do Polski ukryci pod naczepą ciężarówki
  2021-05-17

  Przyjechali nielegalnie do Polski ukryci pod naczepą ciężarówki

  W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy.

  Bielsko-Biała. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
  2021-05-16

  Bielsko-Biała. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

  Rusza rekrutacja do klas pierwszych publicznych branżowych szkół I stopnia, techników i li...

   Popularne Artykuły


   MZK Bielsko-Biała. Podpisano umowę na zakup nowych autobusów
   2021-05-13

   MZK Bielsko-Biała. Podpisano umowę na zakup nowych autobusów

   Pięć nowych autobusów klasy MAXI za 5 miesięcy zawita do stolicy Podbeskidzia

   Bielsko-Biała. Wracają zajęcia w domach kultury
   2021-05-17

   Bielsko-Biała. Wracają zajęcia w domach kultury

   Dobra wiadomość: Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej wznawia działalność

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością niezgody w negocjacjach jest kilka kwestii
   2021-05-15

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością niezgody w negocjacjach jest kilka kwestii

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością nie...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO