Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-03-25

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Groźnie wyglądające zdarzenie na DK1

2020-08-19 15:22:05 Policja Bielsko-Biała 1497


Policja

Do wyjątkowo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś w godzinach przedpołudniowych na drodze krajowej nr 1 w Bielsku-Białej. Kolizja dwóch ciężarówek spowodowała znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Na szczęście nikt nie doniósł poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 1 na pasach drogi w kierunku Katowic w okolicach zjazdu na Mazańcowice. Na miejsce zostali skierowani policjanci bielskiego wydziału ruch drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca zestawu ciężarowego podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego kierującego zestawem ciężarowym utracił panowanie nad pojazdem, doprowadził do zderzenia obu ciężarówek w wyniku czego jeden z samochodów staranował barierę energochłonną. Na miejscu policjanci ruchu drogowego zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem kierując pojazdy przez pobliską stacje paliw. Podczas usuwania pojazdów i zabezpieczenia prze straż pożarną płynów jakie w wyniku uszkodzeń wylały się z pojazdów droga zarówno w kierunku na Katowice jak i na Bielsko była zamknięta co spowodowało duże utrudnienia w ruchu. Mundurowi poddali kierujących uczestników zdarzenia badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Wynik badania wskazał, że byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń a sprawca kolizji za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem i sześcioma punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów! Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to nie ta wyznaczona na znaku ograniczenia prędkości ale przede wszystkim dostosowana do warunków atmosferycznych, drogowych, natężenia ruchu i możliwości i stanu psychofizycznego kierującego, Dlatego prędkość wyznaczona na znaku ograniczającym jest prędkością maksymalną z jaką możemy się poruszać na odcinku drogi, lecz w przypadku opadów deszczu, mgły bądź innych niekorzystnych okoliczności zwolnijmy i dostosujmy prędkość do panujących warunków.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Jacek Krywult przestał być radnym
  2023-03-24

  Jacek Krywult przestał być radnym

  23 marca komisarz wyborczy poinformował Radę Miejską Bielska-Białej o rezygnacji z funkcji...

  Wiadukt będzie zamknięty
  2023-03-23

  Wiadukt będzie zamknięty

  Modernizacja tej arterii komunikacyjnej ma potrwać do wiosny 2025 r. 

  Pościg ulicami Bielska-Białej. Kierowca zatrzymany!
  2023-03-21

  Pościg ulicami Bielska-Białej. Kierowca zatrzymany!

  Obywatel Gruzji prowadził pojazd, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, a ponadto przew...

   Popularne Artykuły


   Bielskie Drogi. Trwa akcja NURD
   2023-03-22

   Bielskie Drogi. Trwa akcja NURD

   Dzisiaj od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania „NURD''

   Odpowie za kradzież wózka dziecięcego
   2023-03-20

   Odpowie za kradzież wózka dziecięcego

   Sprawcą okazał się bezdomny, któremu został przedstawiony zarzut kradzieży. Za dokonane pr...


    Super-Nowa

    ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

    :

    :

    : redakcja@super-nowa.pl


     SN - INFORMACJE BIELSKO