Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-07-18

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Głosowanie na BOBB 2023 do środy

2023-05-27 08:49:35 Bielsko-Biała 2354


Jeszcze tylko do środy – 31 maja mieszkańcy miasta mogą głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2023 rok. Głosowanie odbywa się w formie tradycyjnej i elektronicznej.

Bielsko-Biała

To 10. edycja BOBB. Przypomnijmy, że zlikwidowano w niej podział na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe – oznacza to, że każdy mieszkaniec może głosować na dowolny projekt. Do rozdysponowania jest 8 mln zł.

Projekty do tej edycji można było składać od 21 marca do 21 kwietnia 2022 roku; bielszczanie złożyli ich w sumie 17, ale nie wszystkie zakwalifikowały się do etapu głosowania.

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego https://obywatelskibb.pl/projekty widoczne są tylko te projekty, które pozytywnie przeszły wszystkie etapy weryfikacji i można na nie głosować. W sumie jest ich trzynaście.

Moduł do głosowania elektronicznego znajduje się pod adresem www.obywatelskibb.pl. Po wejściu na stronę należy wybrać zakładkę GŁOSOWANIE lub kliknąć w przycisk z napisem ZAGŁOSUJ NA PROJEKT widoczny na głównej stronie Budżetu Obywatelskiego, co spowoduje automatyczne przekierowanie do listy projektów dopuszczonych do głosowania, a następnie odszukać interesujący nas projekt, klikając przycisk WYBIERZ widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie. W następnym kroku wyświetli się formularz z polami, w które należy wpisać odpowiednie dane. Obowiązuje zasada, że głosujący ma prawo zagłosować na jeden wybrany projekt.

Podczas głosowania elektronicznego uprawniony mieszkaniec wpisuje do formularza elektronicznego numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny (bezpłatna wiadomość SMS) w celu autoryzacji głosu. Przepisanie ww. kodu do formularza elektronicznego i jego zatwierdzenie kończy głosowanie.

Uwaga: z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować na jeden projekt tylko jeden mieszkaniec Bielska-Białej.

Do głosowania elektronicznego potrzebne są następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, numer telefonu komórkowego (aktywny w dowolnej sieci), który posłuży do opisanej powyżej autoryzacji głosu.

Dla ważności głosowania konieczne jest także zaznaczenie oświadczenia i zgody na przetwarzanie danych osobowych w procedurze ustalania wyników głosowania na Budżet Obywatelski Bielska-Białej.

W przypadku głosowania osób, które najpóźniej w ostatnim dniu głosowania nie ukończyły 16. roku życia, w formularzu elektronicznym należy zaznaczyć, że głosowanie odbywa się przy wsparciu rodzica lub opiekuna prawnego.

Interaktywny formularz głosowania udostępniony jest na stronie internetowej BOBB www.obywatelskibb.pl do godziny 24.00 31 maja 2023 roku.

Głosowanie tradycyjne odbywa się wyłącznie w punktach głosowania – w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy pl. Opatrzności Bożej 18 od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 16.00, w czwartek od 8.00 do 18.00, a w piątek od 8.00 do 15.00. Punkty głosowania są czynne w dni robocze do 31 maja włącznie, natomiast nie są czynne w soboty i w niedziele.

Karta do głosowania na projekty dla mieszkańców Bielska-Białej liczy dwie strony formatu A4 i zawiera pola przewidziane do wpisania numeru identyfikacyjnego (ID) projektu, któremu głosujący chce udzielić poparcia. W przypadku tej formy głosowania obowiązuje taka sama zasada jak przy głosowaniu elektronicznym, tzn. głosujący ma prawo oddać głos na jeden projekt. Głosowanie polega na wpisaniu numeru ID (nr identyfikacyjnego) jednego wybranego projektu, któremu głosujący udziela poparcia, oraz wypełnieniu pozostałych danych, tj. imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz daty urodzenia. Głosujący składa także swój podpis w dolnym prawym rogu pierwszej strony karty do głosowania. Na odwrocie karty znajduje się klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, z której treścią należy się zapoznać przed wrzuceniem wypełnionego formularza do specjalnie przygotowanej urny.

W przypadku głosowania osób, które do ostatniego dnia głosowania nie ukończyły 16. roku życia, w karcie należy zaznaczyć, że głosowanie odbywa się przy wsparciu rodzica lub opiekuna prawnego.

Wykaz wszystkich dopuszczonych do głosowania projektów jest dostępny w obu punktach głosowania. W ten sposób głosujący może odnaleźć tytuł zadania oraz numer ID projektu, któremu chce udzielić poparcia, oraz zapoznać się z krótkim opisem projektu i kwotą szacunkową przeznaczoną na realizację zadania. Karty do głosowania są dostępne wyłącznie w punktach głosowania w dniach i godzinach ich funkcjonowania, a wydają je pracownicy obsługujący punkty głosowania po okazaniu przez mieszkańca dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Sobota paszportowa
  2024-07-18

  Sobota paszportowa

  20 lipca odbędzie się sobota paszportowa. Jednostka będzie otwarta w godzinach 9.00-14.00

  Jak przygotować się na letnie upały?
  2024-07-17

  Jak przygotować się na letnie upały?

  Gdy temperatury późną wiosną zaczynają rosnąć, a słoneczne dni stają się codziennością, na...

  Święto Policji w bielskim garnizonie. Wręczono awanse na wyższe stopnie
  2024-07-17

  Święto Policji w bielskim garnizonie. Wręczono awanse na wyższe stopnie

  Święto Policji w bielskim garnizonie. Wręczono awanse na wyższe stopnie

   Popularne Artykuły


   Bielsko-Biała. Kino w namiocie
   2024-07-11

   Bielsko-Biała. Kino w namiocie

   Radni zapraszają młodych do Młodzieżowego Kina Plenerowego, które tymczasowo rozgości się ...

   Pomnik Marii Koterbskiej odsłonięto w Bielsku-Białej
   2024-07-15

   Pomnik Marii Koterbskiej odsłonięto w Bielsku-Białej

   To była bardzo wzruszająca uroczystość. Mowa o odsłonięciu w Bielsku-Białej pomnika wielki...

   Pogoda Powiat Bielski. Kolejne ostrzeżenie meteo!
   2024-07-12

   Pogoda Powiat Bielski. Kolejne ostrzeżenie meteo!

   Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO