Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-05-30

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Firmowy profil na Instagramie - czy warto go mieć?

2021-06-09 10:21:06 Artykuł Partnera 872


Prowadząc firmę każdy, powinniśmy zadbać o jej dużą rozpoznawalność. Bez tego droga do sukcesu nie istnieje. Popularność firmy to zrazem znajomość jej produktów jak i usług. Do tego dochodzą oczywiście polecenia od naszych stałych klientów, dzięki czemu my zyskujemy coraz większą ilością zamówień.

firmowyprofilnainstagramie

Czy w budowaniu tej rozpoznawalności można pominąć tak ważne medium społecznościowe jak Instagram? Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że lajki czy Instagram Followers nic nie dają i są zbędnymi liczbami. Należy jednak pamiętać, że to właśnie w sieci ludzie coraz częściej szukają nowych sklepów, a social media dodają im tylko wiarygodności.

Czy warto więc prowadzić firmowy profil na Instagramie?

Dlaczego Instagram jest ważnym medium dla każdej firmy?

Siła społecznego oddziaływania jakie tworzy Instagram jest wręcz nieoceniona. Należy mieć świadomość na czym polega ta siła i skąd się bierze.

Instagram jest serwisem skupiającym społeczność liczącą ponad miliard użytkowników. Spośród tego ponad miliarda, połowę stanowią aktywni użytkownicy – tłumaczy ekspert z Polskielajki.pl.

Aktywni użytkownicy to ci, którzy codziennie zamieszczają na Instagramie ponad sto milionów zdjęć i innych treści. O jeszcze większej sile tej społeczności świadczy fakt, pozostawiania przez jej uczestników, pona czterech miliardów reakcji pod publikowanymi treściami. Teraz mając te kilka danych statystycznych można pokusić się o odpowiedź na postawione na początku pytanie.

Czy firmowy profil na Instagramie jest dla firmy koniecznością?

Jeśli jest się właścicielem przedsiębiorstwa i poważnie myśli o działaniach reklamowych i marketingowych, nie można pomijać obecności na Instagramie. Pierwszą rzeczą przemawiającą za taka takim podejściem jest fakt, że jest to w pełni darmowy nośnik informacji. Każdą informację można przekazywać tak, że jest ona zarazem reklamą. Kto o zdrowym podejściu do własnego biznesu rezygnuje z takiego rozwiązania, temu albo nie zależy na sukcesie, albo po prostu jeszcze nie zapoznał się z siłą i możliwościami drzemiącymi w mediach społecznościowych. W XXI wieku, świat zdominowany jest przez internet i tego nie da się już odwrócić.

Instagram umożliwia w łatwy i bardzo atrakcyjny sposób docierać do klientów. Podstawę funkcjonowania Instagrama stanowią zdjęcia. Jaki więc prostszy, darmowy sposób na zaprezentowanie produktów wytarzanych przez firmę. Warto zatrudnić porządnego fotografa i zorganizować profesjonalna sesję fotograficzną dla własnych produktów czy usług i w ten sposób stworzyć materiał reklamowy. Jeśli firma jest mała i każdy koszt stanowi dla niej obciążenie, zdjęcia wystarczy zrobić osobiście, wykorzystując w tym celu popularnego smartfona. Rozwiązań jest wiele i każde jeśli jest dobrze przemyślane da dobry efekt.
No i właśnie najprostsze co powinien każdy właściciel zrobić, to zaistnieć ze swoja firmą pośród użytkowników Instagrama.

Co daje obecność firmy na instagramie?

 1. Prezentacja firmy– odpowiednio zarejestrowany profil pokazuje, że firma taka i taka istnieje i ma się dobrze

  2. Prezentacja produktów – społeczność licząca ponad miliard użytkowników to naprawdę bardzo duża grupa i nawet mając świadomość, że nie jest się w stanie dotrzeć do wszystkich to warto wiedzieć że ułamek % tych odbiorców, do których można dotrzeć to są miliony. Kto o zdrowych podejściu do własnego biznesu zrezygnuje z takiej społeczności.

  3. Łatwy sposób dotarcia do klientów – wiadomo, że nie wszyscy i nie od razu będą odbiorcami oferowanych produktów, ale jeśli zdobędzie się ułamek promila klientów gotowych dokonać zakupów, może to przynieść bardzo godziwą kwotę

  4. Najprostsza droga sprzedaży – do każdego profilu firmowego można podłączyć odpowiednie „mechanizmy” przekierowujące do firmowego sklepu czy wręcz do bezpośredniego zakupu

  5. Zbudowanie firmowej marki – bezpłatna forma budowania marki firmowej od podstaw, lub ugruntowywanie już zajmowanej pozycji to daje odpowiednie prowadzenie profilu na Instagramie. Każde budowanie marki potrzebuje odpowiednich relacji z przyszłymi klientami, a właśnie to umożliwia profil firmowy na Instagramie.

Co zrobić kiedy w firmie brak „wiedzy informatycznej”?

Na rynku działa wiele firm proponujących założenie i obsługę profili firmowych w mediach społecznościowych w tym także na Instagramie. Wystarczy przeszukać oferty umieszczone w internecie i wybrać odpowiedni serwis obsługujący Instagram.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dal osób mających problemy z poruszaniem się w świecie internetowym lub dla tych, którzy nie maja na takie działania czasu. Zlecając taką usługę firmie zewnętrznej, może się to okazać korzystniejsze niż zatrudnienie informatyka.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Biskup Roman Pindel udziela dyspensy
  2024-05-30

  Biskup Roman Pindel udziela dyspensy

  Biskup Roman Pindel udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji Bielsko-Ż...

  Boże Ciało w Bielsku-Białej
  2024-05-30

  Boże Ciało w Bielsku-Białej

  W związku z procesjami Bożego Ciała na ulicach mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. ...

  Synoptycy zapowiadają burze z gradem. Najnowsza prognoza pogody
  2024-05-30

  Synoptycy zapowiadają burze z gradem. Najnowsza prognoza pogody

  IMGW wydało ostrzeżenie dla Powiatu Bielskiego

   Popularne Artykuły


   Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej już otwarte
   2024-05-28

   Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej już otwarte

   W weekend OKO odwiedziły tłumy, dzień wcześniej – 24 maja - odbyło się uroczyste otwarcie ...

   Piotr Krzyżowski zdobył Mount Everest solo, bez użycia tlenu!
   2024-05-24

   Piotr Krzyżowski zdobył Mount Everest solo, bez użycia tlenu!

   Piotr Krzyżowski zdobył Mount Everest. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że P...

   Zbliża się Przedszkoliada 2024
   2024-05-27

   Zbliża się Przedszkoliada 2024

   Turniej na popularnej „Górce” będzie doskonałą okazją do świętowania Dnia Dziecka, który w...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO