Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-01-02

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Dziewczyna została potrącona przez dwa samochody osobowe

2019-11-17 09:56:16 SN 3402


15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe

POTRĄCENIE 15-LATKI - ZDARZENIE ZAREJESTROWAŁ MONITORING. PUBLIKUJEMY KU PRZESTRODZE...

W Radlinie 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna w stanie ciężkim lecz stabilnym przebywa w katowickim szpitalu. Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia, zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

W ubiegłą niedzielę po 17.00 patrol ruchu drogowego został skierowany na ulicę Korfantego w Radlinie, gdzie doszło do potrącenia. Mundurowi ustalili, że kierowca opla, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, potrącił przechodzącą przez "pasy" dziewczynę. 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena, kierowanego przez 19-latka. Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny i jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jak widać na nagraniu, warunki atmosferyczne tego dnia były trudne, a widoczność ograniczona. Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Ku przestrodze publikujemy film z potrącenia nastolatki. Robimy to, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie gdy zbliżają się do przejść dla pieszych.

Pamiętajmy! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Te dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia dla Powiatu Bielskiego
    2026-01-01

    Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia dla Powiatu Bielskiego

    Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia dla Powiatu Bielskiego

    Sylwester z MZK Bielsko-Biała
    2025-12-31

    Sylwester z MZK Bielsko-Biała

    Sylwester z MZK Bielsko-Biała. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii nocnych

    Znieważył 12-latka z powodu przynależności rasowej. Teraz odpowie przed sądem
    2025-12-31

    Znieważył 12-latka z powodu przynależności rasowej. Teraz odpowie przed sądem

    Po intensywnych działaniach operacyjnych, a także analizie zapisu z monitoringu miejskiego...

      Popularne Artykuły


      Skwer gotowy
      2025-12-30

      Skwer gotowy

      Trzy tygodnie przed planowanym terminem do użytku oddany został skwer przy skrzyżowaniu ul...

      Mały ZUS Plus. Od stycznia 2026 nowe zasady
      2025-12-28

      Mały ZUS Plus. Od stycznia 2026 nowe zasady

      Mały ZUS Plus. Od stycznia 2026 nowe zasady

      Zawarto porozumienie. Koniec podziemnego protestu w PG „Silesia”
      2025-12-29

      Zawarto porozumienie. Koniec podziemnego protestu w PG „Silesia”

      Strona rządowa zobowiązała się do 28 lutego 2026 r. podjąć działania legislacyjne umożliwi...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO