Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-07

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czym wyróżniają się apartamenty inwestycyjne na rynku?

2021-07-15 15:32:47 Artykuł Partnera 901


Wraz ze wzrostem płac i coraz lepszym zarządzaniem domowym budżetem, pojawia się więcej wolnej gotówki, którą można jakoś spożytkować. Część osób decyduje się na to, by zainwestować w nieruchomości. Oczywiście, jest to dobra inwestycja. Jednak by zagwarantować sobie jej realny zwrot i czysty zysk, warto nieco bardziej zgłębić temat i dowiedzieć się na przykład, czym są apartamenty inwestycyjne.

Apartamenty inwestycyjne

Apartamenty inwestycyjne, na czym to polega?

Mówiąc o apartamentach inwestycyjnych, każdy chyba od razu ma w głowie myśl o tym, że takie coś musi przynieść zysk. I tak właśnie jest. Jednak nie każda nieruchomość może byś zaklasyfikowana, jako taki apartament inwestycyjny. Jeśli ktoś kupuje mieszkanie, po prostu gdzieś pośród innych mieszkań w bloku wielorodzinnym i nie wyróżnia się ono niczym szczególnym, to ciężko jest nazwać to prawdziwym apartamentem zakupionym na inwestycje.

Oczywiście, każdy tego typu wydatek można zaklasyfikować, jako inwestycje majątku, jednak mieszkanie od apartamentu, różni się kilkoma ważnymi cechami, jak na przykład:

 • Umiejscowienie – apartament nie tylko ma kojarzyć się z luksusem, ale ma po prostu stanowić odzwierciedlenie życia na poziomie. A co za tym idzie, powinien zawsze znajdować się w jakiejś atrakcyjnej lokalizacji. Nie musi to być centrum miasta, ale może być po prostu miejsce z pięknym widokiem, zachowaniem prywatności, lecz przy zapewnieniu swobodnego dojazdu do najważniejszych punktów w okolicy.
 • Standard wykończenia – im lepiej wyposażony apartament, tym lepiej. Nie oznacza to więc wyposażenie go w najtańsze panele, meble ze słabej jakości sklejki i kilka sztucznych dodatków. Apartament zawsze powinien być czysty i wyposażony w wysokiej jakości meble i inne sprzęty. Oczywiście, nie może w nim niczego brakować, dlatego powinien być wyposażony we wszelki sprzęt przydatny w mieszkaniu na co dzień i inne ciekawostki, jak na przykład ekspres do kawy. Ciekawe apartamenty, to również takie, które mają swój charakter i wyróżniają się spośród innych.
 • Zarządzanie – jeśli apartament ma przynosić naprawdę dobre zyski, to powinno się nim dobre zarządzać. Zwykłe mieszkanie wystarczy wynająć i martwić się jedynie o to, by wpływał za nie czynsz. Natomiast apartament można wynajmować długo i krótkoterminowo i cały czas należy dbać o to, by był to rentowny interes. Odpowiednie zarządzanie to również reklama, dobry kontakt z klientami i relacja. Jest to więc bardzo dużo pracy.

Gdy już został poruszony temat zarządzania, warto może powiedzieć, czym są condo hotele. Nieco informacji o tym, można znaleźć na stronie condo.pl. Jednak już teraz warto poznać zalety tego rozwiązania.

Dlaczego warto właśnie zainwestować w condo hotel?

Już na początek tego akapitu jasno można stwierdzić, że warto inwestować w apartamenty inwestycyjne, które wynajmowane są w ramach condo hoteli. W jaki sposób to działa? Jest to bardzo proste. W danej nieruchomości każdy apartament należy do inwestora indywidualnego. Natomiast podmiot, który działa jako operator, zarządza tymi nieruchomościami, tworząc w ten sposób condo hotel.

Po stronie inwestora tak naprawdę nie ma żadnych zmartwień, prócz zapłaty podatku od nieruchomości i ubezpieczenia mieszkania. Taka osoba dzieli się z operatorem swoim zyskiem, natomiast ten zarządza apartamentem w taki sposób, by móc wypłacać właścicielowi gwarantowany zysk.

Są condo hotele, w których nie trzeba się martwić, że nie będzie przychodu, gdy akurat nie ma klientów, ponieważ to ryzyko bierze na siebie operator. Taki zakup jest naprawdę bardzo opłacalny. Dobrze zarządzane mieszkanie, którym zajmą się profesjonaliści, to gwarancja czystego zarobku, który można przeznaczyć na dalsze inwestycje.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Na wiązkach elektrycznych do Niemiec
  2023-06-06

  Na wiązkach elektrycznych do Niemiec

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-B...

  Gdzie polecieć tanio latem za granicę?
  2023-06-05

  Gdzie polecieć tanio latem za granicę?

  Lato to najchętniej wybierany czas do podróżowania. Niestety to sezon w całej Europie, dla...

  Żaki na Stadionie Miejskim
  2023-06-05

  Żaki na Stadionie Miejskim

  16 drużyn reprezentujących bielskie szkoły podstawowe brało udział w trzeciej edycji turni...

   Popularne Artykuły


   Dzień Dziecka ze Szpiegiem
   2023-06-05

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem

   Setki dzieci wzięły udział w poszukiwaniach Don Miguela – Szpiega z Krainy Deszczowców, kt...

   Bielsko-Biała. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność
   2023-06-02

   Bielsko-Biała. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność

   Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na skr...

   Wyjazd do Stanów Zjednoczonych - co warto wiedzieć?
   2023-06-01

   Wyjazd do Stanów Zjednoczonych - co warto wiedzieć?

   Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to wyjątkowe doświadczenie dla praktycznie każdego, kto koc...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO