Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-06-25

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czym kierować się przy wyborze mebli do jadalni?

2021-01-12 13:07:06 Artykuł Partnera 1987


Nowoczesne meble do jadalni cechują się połączeniem praktyczności, wygody i niebanalnego designu. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i gabarytowych, pozwalają idealnie dopasować je zarówno do gustu, jak i możliwości przestrzennych. Czym kierować się przy wyborze mebli do jadalni?

Meble do jadalni

Czym kierować się przy wyborze mebli do jadalni?

Decydując się na zakup mebli do jadalni, kierujemy się tymi samymi zasadami, które obowiązują podczas zakupu zestawów do innych pomieszczeń. Pierwszym krokiem jest wstępne ustalenie budżetu, jaki zamierzamy i jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Warto określić zakres np. od 1000 do 2000 tysięcy. Będzie nam o wiele łatwiej podjąć ostateczną decyzję.  Zwłaszcza że meble do jadalni mają bardzo zróżnicowane ceny. Następnie odwiedzamy sklep meblowy i szukamy modelu bądź zestawu, który spełnia określone wymagania. Pod uwagę bierzemy:

jakość wykonania – meble do jadalni mają służyć nam przez lata, dlatego bardzo ważna jest jakość wykonania oraz wykończenia. Lepiej jest dołożyć i zapłacić więcej niż szybko wymieniać,

wygląd – wybierzmy meble, które będą pasowały do reszty elementów aranżacji. Dzięki temu całość będzie się ze sobą pięknie komponować.

Czego nie może zabraknąć w jadalni ?

Jadalnia to pomieszczenie, w którym spotykamy się z rodziną i wspólnie spożywamy posiłki i rozmawiamy. W wielu mieszkaniach jest integralną częścią kuchnia, a także strefą w salonie. Bez względu na to, czy jest osobnym pomieszczeniem, czy nie, spełnia taką samą funkcję. Aby zapewnić maksymalną wygodę podczas śniadania czy kolacji, warto postawić na funkcjonalne meble do jadalni:

stół - to niezbędny element wyposażenia pomieszczenia. Wielkość stołu zawsze dobieramy do ilości domowników. Uwzględniamy również częstotliwość organizowania przyjęć i spotkań. Musi być on na tyle duży, aby znalazło się miejsce na talerze dla wszystkich.

krzesła - oprócz stołu w jadalni nie może zabraknąć krzeseł. Liczbę również dostosowujemy do liczby domowników. Jeżeli często urządzamy rodzinne spotkania lub zapraszamy przyjaciół, powinniśmy dysponować dodatkowymi miejscami do siedzenia. Nie muszą to być krzesła do zestawu, ale np. składane, które wyjmujemy tylko podczas spotkań.

Jaki stół do jadalni?

Wybór odpowiedniego stołu do jadalni zależy przede wszystkim od wolnej przestrzeni. W dużych jadalniach mamy szeroki wybór. Możemy wybrać zarówno prostokątny, kwadratowy, jak i okrągły stół. Pamiętajmy jednak, aby nie zdominował on wnętrza. Natomiast w przypadku połączenia jadalni z kuchnią lub dodatkowo jeszcze z salonem, aranżacja pomieszczenia może sprawić nieco więcej kłopotu. Najlepiej sprawdzą się prostokątne i kwadratowe. Można je przysunąć do ściany. Jeżeli jadalnia nie jest przestrzenna i naprawdę jest niewiele miejsca do zagospodarowania, doskonale sprawdzą się modele z wysuwanym blatem, najlepiej kwadratowe lub prostokątne. Złożone nie zabierają zbyt dużo miejsca. Jeżeli zorganizujemy spotkanie, wystarczy, że blat rozłożymy. Tym samym będzie kilka dodatkowych miejsc.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Meteo. Ostrzeżenie najwyższego, 3. stopnia
  2021-06-24

  Meteo. Ostrzeżenie najwyższego, 3. stopnia

  IMGW wydało kolejne ostrzeżenie 3 stopnia dla obszaru dla Powiatu Bielskiego

  Czego należy się wystrzegać w trakcie używania patelni?
  2021-06-24

  Czego należy się wystrzegać w trakcie używania patelni?

  Zakup patelni nie jest łatwy, a dbanie o nią również wymaga pracy i to niezależnie od tego...

  Procent uszczerbku na zdrowiu a świadczenie z NNW
  2021-06-24

  Procent uszczerbku na zdrowiu a świadczenie z NNW

  Ubezpieczenie NNW to zabezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. Oznacza...

   Popularne Artykuły


   Bielsko-Biała. Klasy e-sportowe w Samochodówce
   2021-06-18

   Bielsko-Biała. Klasy e-sportowe w Samochodówce

   Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej podpisał umowę ze Stowarz...

   Chorwacja: turyści z Polski mogą wjeżdżać bez testów, świadectw szczepień i kwarantanny
   2021-06-19

   Chorwacja: turyści z Polski mogą wjeżdżać bez testów, świadectw szczepień i kwarantanny

   Polscy turyści mogą wjeżdżać do Chorwacji bez testów i kwarantanny - poinformował w piątek...

   Bielsko-Biała. Powstał nowy żłobek
   2021-06-18

   Bielsko-Biała. Powstał nowy żłobek

   Stworzona została nowa filia Żłobka Miejskiego w Bielsku-Białej

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO