Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Był nieużytek, jest miasteczko

2022-09-20 09:52:08 Bielsko-Biała 1558


Nie do poznania zmienił się teren przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Macierzy Szkolnej (dawne Gimnazjum nr 16) przy ul. Adama Asnyka 30 na Osiedlu Mieszka I w Bielsku-Białej. Na niewykorzystywanym gruncie powstało miasteczko ruchu drogowego. Wszystko w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021.

Bielsko-Biała

Na terenie przy szkole powstało i jest już oficjalnie otwarte dla dzieci i młodzieży, nie tylko ze szkoły, ale również z osiedla, miasteczko ruchu drogowego. Otwarcie odbyło się 16 września. Aby to miejsce powstało, trzeba było wykonać roboty ziemne, rozbiórkowe, przebudować istniejące schody, wybudować chodniki, wykonać nawierzchnie drogowe, zdemontować starą bramę i zamontować nową z furtką, ustawić kosz, ławki, tablicę informacyjną, zasiać trawniki oraz wybudować schody z barierką pomiędzy ulicami Mieszka I i Spokojną.


R E K L A M A 


Po tych pracach powstała nawierzchnia, na której wymalowane są niebieskie jezdnie, rondo, białe oznakowanie poziome, ustawione są różnego rodzaju pionowe znaki drogowe, a między tym wszystkim namalowane są dodatkowe, kolorowe elementy do gier podwórkowych. Miasteczko okala trawnik i ławki. Wszystko wygląda bardzo estetycznie.

Wykonawcą inwestycji była rodzima firma Tomart z Bielska-Białej. Koszt prac wyniósł 262.633,38 złotych.

Z okazji otwarcia miasteczka uczniowie przygotowali specjalną akademię. Na scenie w sali gimnastycznej, przyozdobionej na tę okazję dużym, kolorowym napisem Bezpieczni na drodze i prawdziwą, działającą sygnalizacją świetlną dla pieszych i kierowców, wystąpili najmłodsi i trochę starsi uczniowie podstawówki. Były śpiewy, tańce, ale wszystko miało jeden najważniejszy cel – nauczyć lub przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Więc jeśli maluchy wykonywały piosenkę, to ubrane były w kamizelki odblaskowe, w rękach miały czerwone i zielone pompony i śpiewały refren:

Czerwone na górze, zielone na dole, to dla dzieci najważniejsze światła drogowe!

- Miasteczko ruchu drogowego jest inwestycją, która powstała na skutek wniosku do budżetu obywatelskiego. Bardzo jesteśmy wdzięczni z tego powodu, bo nie dość, że miejsce to podniesie poziom bezpieczeństwa naszych dzieci, że powstało w miejscu zdewastowanego boiska, ale jest to też inwestycja, która będzie służyła społeczności lokalnej. To tutaj będziecie poznawali pierwsze zasady obowiązujące w ruchu drogowym, będziecie się uczyli jeździć na rowerze, zdobywali kartę rowerową – zapowiadała dzieciom dyrektor trójki Jolanta Skrbeńska-Wilczek.

Z zaproszenia na otwarcie miasteczka skorzystał także zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia.

- Tak to bywa, że człowiek od małego do końca życia uczy się zasad, różnych zasad, a wśród nich są właśnie zasady ruchu drogowego - wszystko po to, abyśmy zawsze dotarli do celu szczęśliwie i przede wszystkim bezpiecznie – przypominał dzieciom prezydent. - Chwała pomysłodawcom za projekt miasteczka ruchu drogowego w tym miejscu i osobom, które na niego głosowały, a także wykonawcom. Niech służy wam wszystkim – mówił tuż przed otwarciem.

Uroczystość zakończyło przecięcie wstęgi przy zejściu do miasteczka ruchu drogowego przez dwoje uczniów trójki. Następnie jeden z chłopców przejechał po wymalowanych uliczkach na hulajnodze.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej

    Lilianna, która przyszła na świat 19 czerwca, została 500. dzieckiem urodzonym w tej placó...

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej

    Szukasz studiów, które pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę, rozwinąć kompetencje zawodowe ...

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby
    2026-06-24

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby

    Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali trz...

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO