Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielsko-Biała. Powstają mieszkania TBS

2021-10-21 05:00:00 Bielsko-Biała 3213


Przy ul. Stefana Batorego powstaje 30 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i wielkości – od 37 do 69 metrów kwadratowych

Bielsko-Biała

Coraz bliżej nowych mieszkań w ramach społecznego budownictwa czynszowego w Bielsku-Białej. Nowy budynek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Stefana Batorego rośnie jak na drożdżach. Wkrótce ostatnia, piąta kondygnacja zostanie przykryta stropem.


R E K L A M A 


Jak informuje prezes BBTBS Ewa Kamińska, prace na budowie idą zgodnie z harmonogramem.

- Z końcem października tego roku planowane jest zakończenie prac konstrukcyjnych w zakresie stanu surowego i przykrycie budynku stropem ostatniej piątej kondygnacji. Obecnie trwają wewnętrzne prace murarskie ścian działowych pomieszczeń, montaż instalacji: wodno-kanalizacyjnej, deszczowej i elektrycznej – mówi E. Kamińska. – Kolejnym etapem będzie montaż stolarki okiennej, warstw izolacyjnych dachu oraz prowadzone będą prace tynkarskie wewnątrz budynku – dodaje prezes.

Budynek za ponad 9 mln zł, zgodnie z umową z wykonawcą, będzie gotowy w październiku 2022 roku. 3.917.000 zł na jego budowę pochodzi z bezzwrotnych środków zewnętrznych z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Przy ul. Stefana Batorego powstaje 30 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i wielkości – od 37 do 69 metrów kwadratowych, do tego piwnice i winda. Każde z mieszkań zostanie wykończone pod klucz – w środku będą panele i płytki, zlewozmywaki, kuchenki, sanitariaty. Wokół bloku powstaną drogi wewnętrzne, parkingi, nowe nasadzenia.

Nowe mieszkania w ramach społecznego budownictwa czynszowego to oferta dla osób o średnich dochodach. Założenie jest takie, aby w Bielsku-Białej pozostali ludzie młodzi, aby chcieli w tym mieście mieszkać, pracować, zakładać swoje rodziny; więc to propozycja przede wszystkim dla absolwentów, priorytetowo będą traktowane zawody medyczne. Na pewno przyszły najemca musi być przede wszystkim mieszkańcem Bielska-Białej i nie może posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie naszego miasta.

Podczas marcowego posiedzenia Rady Miejskiej uchwałą nr XXX/705/2021 w sprawie przyjęcia Zasad przeprowadzania w mieście Bielsku-Białej naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia dodatkowych kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego i obowiązkowej kaucji dla mieszkań budowanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat radni szczegółowo uregulowali kwestię kryteriów.

Nabór najemców nowych mieszkań w czerwcu 2022 roku zorganizuje miasto. Zasiedlenie mieszkań planowane jest na listopad tego samego roku.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany
    2026-06-25

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

    Niepokojące zachowanie kierowcy doprowadziło do odkrycia plantacji narkotyków

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
    2026-06-24

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO