Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielsko-Biała. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2021-05-18 07:00:00 SN 2034


Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali kompletnie nietrzeźwego kierowcę osobowego renault. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policja Bielsko-Biała

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali kompletnie nietrzeźwego kierowcę osobowego renault. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 52-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking. Grożą mu 2 lata za kratami.


R E K L A M A 


W sobotę późnym wieczorem dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej przez innego uczestnika ruchu drogowego. Według zgłaszającego ulicą Partyzantów poruszał się kierujący osobowym renault, którego sposób jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy lub potrzebować pomocy. Kiedy obydwa pojazdy się zatrzymały, zgłaszający podszedł do kierowcy, aby sprawdzić, co jest przyczyna dziwnego stylu jazdy kierowcy renault. Wtedy okazało się, że za jego kierownica siedzi kompletnie pijany mężczyzna. Gdy zorientował się, że zgłaszający chce uniemożliwić mu dalszą jazdę, ruszył gwałtownie, próbując uciec. Na szczęście w tym samym czasie przejeżdżał tamtędy patrol z Komisariatu Policji w Jeleśni, których zgłaszający zatrzymał gestem dłoni i poinformował o zdarzeniu. Chwilę później mundurowi dogonili i zatrzymali renault. Stróże prawa z powiatu żywieckiego potwierdzili, że prowadzący osobówkę jest upojony alkoholem i wezwali na miejsce policjantów z bielskiej drogówki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy, a pojazd, którym jechał, trafił na policyjny parking.

Policjanci z drugiego komisariatu ustalili jego tożsamość. Okazał się nim być 52-letni bielszczanin. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko
    2026-06-23

    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko

    Nowe nabory w Bielsku-Białej. Magistrat szuka pracowników i zapowiada ważny konkurs

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji
    2026-06-23

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji

    Więcej kontroli na Bielskich Drogach. Trwają wzmożone działania Policji

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem
    2026-06-23

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem

    Nocna jazda hulajnogą zakończona groźnym upadkiem. 14-latka trafiła pod opiekę medyków

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO