Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-03-09

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielskie Drogi. 21-letni kierowca bmw wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle

2024-02-07 11:50:37 Bielskie Drogi. 21-letni kierowca bmw wjechał na 2305


Bielskie Drogi. 21-letni kierowca bmw wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle

FOTO

Kolejny wypadek na śląskich drogach z udziałem młodych ludzi skłania do refleksji o przyczyny i powtarzalność ich występowania. Brawura i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to najprostsza droga to tragedii. O włos od tragedii było także w Wilkowicach, gdzie 21-letni kierowca bmw wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nagranie z tego zdarzenia trafiło na skrzynkę Stop agresji drogowej. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym młody mężczyzna ukarany został 1500 zł mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów.

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy świadomie lekceważą podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego. W przypadku braku zdrowego rozsądku o wypadek nietrudno. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 21-letni mężczyzna kierujący bmw, który w Wilkowicach (pow. bielski) na ul. Wyzwolenia zlekceważył czerwone światło i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie, o mało nie doprowadzając do tragedii. Nagranie z tego zdarzenia otrzymaliśmy na skrzynkę Stop agresji drogowej. Policjanci z bielskiej komendy nie mieli problemu z ustaleniem tożsamości kierowcy i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarali 21-latka mandatem 1500 zł i 15 punktami.

Od początku roku na śląskich drogach odnotowano już 126 wypadków. W 51 przypadkach uczestnikami byli młodzi ludzie pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. W wypadkach tych 4 osoby zginęły, a 44 zostały ranne. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Wodzisławiu Śląskim i Tychach. Przy zachowaniu większej ostrożności, a przede wszystkim rozwagi, zdarzeń tych z całą pewnością można było uniknąć.

Stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz przestrzeganie limitów prędkości to elementarne zasady ruchu drogowego. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, a także zwiększyć uwagę i dostosować swoje zachowanie do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybką reakcję.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, której nigdy nie jest za wiele. Zmienne warunki na drodze, opady atmosferyczne, szybciej zapadający zmrok negatywnie wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Takie warunki wymagają od kierujących większego refleksu i wyobraźni. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Pożar trawy w Godziszce
    2026-03-09

    Pożar trawy w Godziszce

    Strażacy apelują o niewypalanie traw!

    37-latka wjechała w dom po trzech promilach!
    2026-03-09

    37-latka wjechała w dom po trzech promilach!

    37-latka wjechała w dom po trzech promilach! Szokujące zdarzenie w Bielsku-Białej

    Tragiczny wstęp do sezonu motocyklowego. Policja wyjaśnia przyczyny
    2026-03-09

    Tragiczny wstęp do sezonu motocyklowego. Policja wyjaśnia przyczyny

    W zdarzeniu uczestniczyło trzech motocyklistów. Niestety, jeden z nich poniósł śmierć na m...

      Popularne Artykuły


      „To moje miejsce od lat”. 72-latek staranował zaparkowany samochód na osiedlu
      2026-03-06

      „To moje miejsce od lat”. 72-latek staranował zaparkowany samochód na osiedlu

      Mężczyzna kilkukrotnie cofał i ponownie wjeżdżał w zaparkowany pojazd kobiety, próbując w ...

      WIDEO. Potrącenie dziecka na hulajnodze elektrycznej
      2026-03-07

      WIDEO. Potrącenie dziecka na hulajnodze elektrycznej

      Dziecko nie posiadało wymaganych uprawnień do kierowania hulajnogą elektryczną oraz nie mi...

      Kacper Tomasiak Wicemistrzem Świata! Jesteś wielki!
      2026-03-05

      Kacper Tomasiak Wicemistrzem Świata! Jesteś wielki!

      Kacper Tomasiak zdobył srebrny medal podczas mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w Lil...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO