Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-05-31

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Aktywne życie bez okularów!

2019-12-24 09:54:12 Artykuł Sponsorowany 2128


fot

Aktywne życie bez okularów!

Bez względu na to, którą wadę wzroku posiadasz – czy jest to krótkowzroczność, nadwzroczność, czy astygmatyzm – jak myślisz, czego trzeba, abyś rankiem po otwarciu oczu, widział znów prawidłowo? Zapewne powiedziałbyś: to niemożliwe, chyba, że stanie się jakiś cud. Byłbyś jednak częściowo w błędzie – wyleczenie wady wzroku jest dziś w pełni realne! A małym cudem, który w tym pomaga jest laserowa korekcja wzroku.

Bez szkieł jest prościej

Wada wzroku to żaden koniec świata, ale w życiu młodej, energicznej, chcącej żyć pełnią życia osoby potrafi trochę przeszkadzać. Chodzi głównie o drobiazgi, doskonale znane tym z Was, którzy mają lub mieli do czynienia zarówno z okularami, jak i z soczewkami kontaktowymi. Chcesz np. pojeździć na nartach: jazda w okularach i goglach jednocześnie nie jest ani łatwa, ani bezpieczna, z drugiej strony – w soczewkach bardzo szybko czuć suchość oczu. Podobnie rzecz ma się z pływaniem. A intensywne ćwiczenia na siłowni, jazda na rowerze albo bieganie? Okulary na nosie tylko przeszkadzają, trzeba na nie uważać i bardzo łatwo je zabrudzić. Jeszcze inny przykład – wchodzisz z zewnątrz do budynku w zimny dzień. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund nie widzisz nic, bo oto szkła znów zaparowały…
Po pewnym czasie robi się to irytujące, prawda? Istnieje jednak sposób, dzięki któremu możesz znów widzieć wyraźnie, a jednocześnie okulary i soczewki kontaktowe staną Ci się już niepotrzebne. Laserowa korekcja wzroku naprawdę może zdziałać cuda!

 

https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

 

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Najprościej mówiąc jest to metoda leczenia okulistycznego przywracająca prawidłową ostrość widzenia u osób z wadami wzroku. Co ważne, jej efekty są. Na czym polega taka procedura? Jej istotą jest odpowiednie wyprofilowanie powierzchni rogówki oka, dzięki czemu możliwe będzie prawidłowe skupianie promieni światła na siatkówce; to właśnie jest kluczowe dla ostrego widzenia. W trakcie zabiegu korzysta się z dwóch rodzajów laserów: femtosekundowego i excimerowego. Pracują one z maksymalną precyzją, co ma niebagatelne znaczenie przy tak małej i delikatnej strukturze, jaką jest ludzkie oko.

Szybko i bezboleśnie!

Laserowa korekcja wzroku potrafi poradzić sobie z astygmatyzmem (do 6 dioptrii)
oraz krótko- i nadwzrocznością (od nawet -12 do +6 dioptrii). Wydawać by się zatem mogło,
że taki zabieg będzie długi i bolesny. Nic jednak bardziej mylnego! Osoby, które poddały się laserowej korekcji wzroku bardzo chwalą sobie fakt, że była ona wręcz błyskawiczna – „procedura trwała może z 20 minut”. Co więcej, znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu sprawia, że jest ona całkowicie bezbolesna. W trakcie zabiegu pozostaje się w stałym kontakcie z lekarzem, który na bieżąco informuje o jego postępie. Warunki są więc bardzo komfortowe i przyjazne dla pacjenta. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że laserowa korekcja wzroku jest skuteczną i bezpieczną procedurą, obarczoną bardzo niewielkim odsetkiem powikłań. Powrót do pełnej sprawności widzenia uzależniony jest od techniki wykonania zabiegu i indywidualnych uwarunkowań, jednak najczęściej Trwa to nie więcej niż kilka dni.

Znajdź najlepszą dla siebie metodę

Współczesna medycyna umożliwia nam dziś wybór spośród kilku różnych metod laserowej korekcji wzroku. Dzielimy je głównie na:

 • Metody powierzchowne – w trakcie których za pomocą lasera femtosekundowego delikatnie usuwa się nabłonek rogówki (ulega on później naturalnej regeneracji). Wtedy laser excimerowy może przystąpić do korekcji krzywizny rogówki. Ten rodzaj zabiegów poleca się szczególnie osobom narażonym na urazy oka (np. uprawiającym sport). Do metod tych zaliczamy: EBK, PRK, transPRK, a także PTK.
 • Metody głębokie – zwane są też płatkowymi, gdyż w trakcie zabiegu wytwarzany jest tzw. płatek rogówki (umożliwiający dotarcie do jej niższych warstw), który po pewnym czasie ulega zarośnięciu. Cechuje je szybka rekonwalescencja. Zaliczamy do nich m.in.: FemtoLASIK vDesignFemtoLASIK vOptimum ;
 • Metodę SMILE – jedna z najnowocześniejszych metod laserowej korekcji wzroku, o najmniejszej inwazyjności. Korzysta tylko z jednego lasera - femtosekundowego. Jest szczególnie polecana krótkowidzom.
 • Zabiegowi laserowej korekcji wzroku według podanych metod możecie poddać się w Specjalistycznym Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica. Więcej informacji znajdziecie pod numerem telefonu 888 444 881 i 12 655 14 67 lub pisząc na adres rejestracji: kontakt@vidiummedica.pl.

Laserowa korekcja wzroku odmieni Twoje życie

Zabiegi laserowej korekcji wzroku pojawiły się w naszym kraju na początku lat 90. XX wieku. Od tego czasu ich popularność rośnie z roku na rok! Poddaje się im dziś mnóstwo ludzi młodych, którzy nie chcą dłużej być ograniczani przez wadę wzroku. Znakomite efekty zabiegu i bardzo pozytywne opinie osób, które mu się poddały powodują, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Może również dla Ciebie będzie on szansą na zmianę, dzięki której zyskasz wolność, wygodę i pełen komfort widzenia, zapominając przy tym o wadzie wzroku. Bo ta stanie się już przeszłością!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Biskup Roman Pindel udziela dyspensy
  2024-05-30

  Biskup Roman Pindel udziela dyspensy

  Biskup Roman Pindel udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji Bielsko-Ż...

  Boże Ciało w Bielsku-Białej
  2024-05-30

  Boże Ciało w Bielsku-Białej

  W związku z procesjami Bożego Ciała na ulicach mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. ...

  Synoptycy zapowiadają burze z gradem. Najnowsza prognoza pogody
  2024-05-30

  Synoptycy zapowiadają burze z gradem. Najnowsza prognoza pogody

  IMGW wydało ostrzeżenie dla Powiatu Bielskiego

   Popularne Artykuły


   Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej już otwarte
   2024-05-28

   Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej już otwarte

   W weekend OKO odwiedziły tłumy, dzień wcześniej – 24 maja - odbyło się uroczyste otwarcie ...

   Piotr Krzyżowski zdobył Mount Everest solo, bez użycia tlenu!
   2024-05-24

   Piotr Krzyżowski zdobył Mount Everest solo, bez użycia tlenu!

   Piotr Krzyżowski zdobył Mount Everest. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że P...

   Zbliża się Przedszkoliada 2024
   2024-05-27

   Zbliża się Przedszkoliada 2024

   Turniej na popularnej „Górce” będzie doskonałą okazją do świętowania Dnia Dziecka, który w...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO