Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-01-23

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

5 powodów, dla których warto zainstalować fotowoltaikę

2020-10-07 17:41:00 Artykuł Partnera 1091


5-powodow-dla-ktorych-warto-zainstalowac-fotowoltaike

Na dachach polskich domostw coraz częściej można dojrzeć niebieskie panele fotowoltaiczne. Czy Ty też rozważasz taką inwestycję? Koniecznie poznaj 5 powodów, dla których warto zdecydować się na ten krok!

1. Realne oszczędności i możliwość uzyskania dotacji na inwestycję

Fotowoltaika to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii - a co za tym idzie, również nie najtańszych. Duża część osób zainteresowanych fotowoltaiką ostatecznie się nie decyduje na montaż instalacji, bo obawia się kosztów. To błąd! Zarówno z funduszy europejskich, krajowych, jak i regionalnych można pozyskać dotacje na takie cele. Wiąże się to z tym, że fotowoltaika to czysta zielona energia, bez emisji CO2 do powietrza - dlatego też jest to opłacalne nie tylko dla Twojej kieszeni, ale i dla rządzących naszym krajem.

Jeśli instalacja PV jest dopasowana do możliwości i potrzeb danego budynku, to bardzo szybko zaczyna się zwracać - ostateczne koszty zainstalowania fotowoltaiki spłacą się same w postaci niższych kosztów prądu w ciągu kilku-kilkunastu lat.

Aby poczuć, jak opłacalna jest fotowoltaika, wejdź na ekosun.pl i umów wizytę ekspertów!

2. Ekologiczne rozwiązanie

Dla jednych liczą się oszczędności i to, że nie muszą ponosić pełnych kosztów inwestycji. Natomiast dla drugich najważniejszym aspektem fotowoltaiki jest kwestia pozytywnego wpływu na otoczenie!

Panele fotowoltaiczne, w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł energii, nie produkują żadnych zanieczyszczeń. Do uruchomienia instalacji nie jest potrzebne żadne paliwo, wystarczą promienie słoneczne. W związku z tym każdy jeden budynek, który zaopatruje się w tę ekologiczną energię, zmniejsza emisję CO2. Pamiętaj - dobro planety jest bezcenne!

3. Bezproblemowość i nieinwazyjność

Po zamontowaniu instalacji PV możesz zapomnieć o jej istnieniu - panele pracują całkowicie bezobsługowo. Najczęściej znajdują się na dachu budynku, więc oglądamy je jedynie z daleka. Nie zajmują miejsca na działce, nie przeszkadzają i nie istnieje ryzyko, że zostaną przez przypadek uszkodzone - np. podczas imprezy czy zabaw z dziećmi w ogródku.

Trzeba też powiedzieć to wprost: panele słoneczne nie produkują nic poza zieloną energią! Nie wytwarzają dymu i nie wydają dźwięków. O tym, że korzystasz z fotowoltaiki będziesz sobie przypominać jedynie wtedy, gdy będą przychodzić coraz niższe rachunki z elektrowni - wówczas sam sobie będziesz dziękować za tę inwestycję.

4. Niezależność od dostawców energii

Wykańczają Cię stale rosnące ceny energii? Posiadając własną instalację fotowoltaiczną uwolnisz się od tego problemu! Sam zostajesz producentem prądu, niezależnym od lokalnych dostawców.

Oczywiście wydajność instalacji PV jest zależna od wielu czynników, w tym nasłonecznienia. Nie masz bezpośredniego wpływu na to, czy zostanie wyprodukowana taka ilość energii, by zawsze pokrywać pełne zapotrzebowanie - niemniej dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja pracuje także w pochmurne dni. Nawet jeśli zostanie wytworzona za mała ilość energii, to i tak rachunki z elektrowni będą znacznie niższe.

Dodatkowo warto pamiętać, że w słoneczne dni będziesz produkować tej energii dużo więcej, czasem nawet tyle, że nie będziesz w stanie zużyć całości. Wówczas możesz ją odsprzedać lokalnemu dostawcy.

5. Gwarancja bezpieczeństwa

Panele fotowotaiczne są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne - nawet te najbardziej niesprzyjające, jak silny wiatr czy burze z gradem. Instalacje takie nie posiadają zazwyczaj mechanicznie ruchomych części, więc ryzyko uszkodzenia jest naprawdę niskie.

Co więcej, w porównaniu do innych systemów wytwarzania ekologicznej energii, fotowoltaika wymaga najmniejszej uwagi. Konserwacja i naprawy to dosłownie sporadyczne spotkania ze specjalistami.

Warto dodać także, że poszczególne elementy instalacji objęte są długoletnimi gwarancjami producentów. Czasem trwają one nawet 35 lat!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  6 dowodów na to, że warto korzystać z BIK
  2021-01-22

  6 dowodów na to, że warto korzystać z BIK

  BIK to Biuro Informacji Kredytowej, z którego korzystają wszystkie banki i większość firm ...

  Wakacje w Hiszpanii - gdzie warto pojechać?
  2021-01-22

  Wakacje w Hiszpanii - gdzie warto pojechać?

  Hiszpania kojarzy się ścisłe z Półwyspem Pirenejskim. Słusznie, bo to tu znajduje się więk...

  Sejm za czternastą emeryturą. Kogo obejmie świadczenie?
  2021-01-21

  Sejm za czternastą emeryturą. Kogo obejmie świadczenie?

  Sejm za czternastą emeryturą. Kogo obejmie świadczenie?

   Popularne Artykuły


   Bardzo trudne warunki drogowe na Podbeskidziu
   2021-01-16

   Bardzo trudne warunki drogowe na Podbeskidziu

   Ostrzegamy przed bardzo nieprzyjaznymi dla kierowców warunkami drogowymi na Podbeskidziu, ...

   Veto Branży Fitness!
   2021-01-18

   Veto Branży Fitness!

   Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji k...

   Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje
   2021-01-19

   Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje

   Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO