Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

36. Międzynarodowe Targi Energetab 2023

2023-09-13 08:51:01 UM Bielsko-Biała 1862


Już po raz 36. zawitały do Bielska-Białej Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2023

um bb


Już po raz 36. zawitały do Bielska-Białej Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2023. Od dziś przez trzy dni impreza targowa będzie się odbywała na terenach firmy ZIAD S.A, która jest jej głównym organizatorem.

Na tegorocznych targach 433 polskich i zagranicznych wystawców prezentuje całe spektrum najnowszych maszyn, urządzeń i aparatów oraz systemów i technologii przeznaczonych dla energetyki. Targi stanowią też znakomitą okazję wzięcia udziału w konferencjach i biznesowych spotkaniach producentów urządzeń z przedstawicielami energetyki i samorządów, firmami wykonawczymi, instytucjami branżowymi, klastrami energii czy prosumentami.

Energetab to największe w Polsce targi energetyki i elektrotechniki, nie dziwi więc fakt, że ich inauguracja to święto nie tylko branży energetycznej, ale całego regionu. Na otwarcie przyjechał minister Grzegorz Puda, parlamentarzyści Mirosława Nykiel i Przemysław Koperski, a samorząd Bielska-Białej reprezentowali prezydent Jarosław Klimaszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski oraz radni Andrzej Gacek, Roman Matyja i Szymon Wojtasik.

Prezydent Jarosław Klimaszewski otwierając targi powiedział:
- Dobrze jest widzieć państwa tutaj i to nie pierwszy raz. Cieszę się, że po trudnych przejściach pandemicznych impreza wraca do swojej świetności. Europejski poziom targów to duma dla miasta. Dzisiejsze czasy dodatkowo motywują nas do takich spotkań, bo mamy kryzys energetyczny. Poszukujemy nowych rozwiązań, takich jak elektromobilność czy OZE. To jest potrzebne Podbeskidziu, krajowi i całemu światowi. Mam nadzieję, że nawiązane kontakty zaowocują dobrymi umowami. Liczę na to, że znajdziecie czas, aby zwiedzić nasze piękne miasto - zapraszał prezydent.

W pierwszym dniu targów wręczono najważniejsze nagrody, puchary i medale. Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej otrzymała firma Ledolux Polnad Sp. Z o.o. za oprawę oświetleniową LUXA DOB.

Znaczącą część ekspozycji targowej zajmą urządzenia i aparatura związane z odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością i technologiami przyjaznymi dla środowiska. Najnowsze rozwiązania zaprezentują producenci i dystrybutorzy paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii, a także dostawcy układów automatyki oraz systemów informatycznych związanych z tymi technologiami.
Na otwartych terenach wystawowych zostały wydzielone trzy specjalne strefy:
• Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE,
• Strefa Elektromobilności – SEL,
• Strefa Praktycznych Pokazów technologii elektrycznych – SPP.

Podczas targowych konferencji omawiane są aktualne tematy związane z transformacją energetyczną i niezbędnymi inwestycjami w sektorze wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej. Zaprezentowana zostanie również rola strony społecznej w biznesie.

Ogromnym wsparciem merytorycznym i logistycznym służy targom ich partner strategiczny - Tauron Dystrybucja S.A., będący jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce.

Program targów na dalsze dni na stronie: www.energetab.pl


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO