Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-12-06

Bądź na bieżąco


Nieudany początek Podbeskidzia. Czy klub wróci na właściwe tory?

2023-09-05 10:47:54 art partnera 4724


Początek nowego sezonu jest zdecydowanie nie po myśli piłkarzy i kibiców Podbeskidzia. W jakim kierunku zmierza klub z Bielska-Białej?

fot

Wielu kibiców z pewnością miało nadzieję, że Podbeskidzie znajdzie się w gronie drużyn, które będą walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na ten moment nic jednak nie wskazuje na to, aby klub z Bielska-Białej w najbliższym czasie zagościł w czołówce. Oczywiście to jest dopiero początek sezonu, ale widać, że piłkarze nie pokazują gry, która mogłaby upoważniać do walki o awans.

Kluby z ciekawą historią

Tegoroczny sezon na zapleczu Ekstraklasy od samego początku zapowiadał się niezwykle interesująco. Mamy wiele klubów z bardzo ciekawą przeszłością. Naturalnie są to zespoły, które chcą nawiązać do swoich najlepszych czasów. W I lidze możemy oglądać m.in. Wisłę Płock, Lechię Gdańsk, Miedź Legnicę (spadkowicze z Ekstraklasy), Wisłę Kraków, Polonię Warszawa czy zespół GKS-u Katowice. Zawsze możliwe są też niespodzianki.

Podbeskidzie to oczywiście także zespół z ciekawą historią (https://pl.wikipedia.org/wiki/Podbeskidzie_Bielsko-Bia%C5%82a). Wielu kibiców z pewnością pamięta, iż klub ten jeszcze nie tak dawno stanowił ważną część krajowej elity. Zespół z Bielska-Białej w ubiegłym sezonie zajął siódme miejsce. Daleko od pozycji gwarantujących awans, aczkolwiek musimy pamiętać, że drużyny z miejsc od trzeciego do szóstego grają w barażach. Taki system sprawia, że o awansie może marzyć wiele drużyn. Przykładem ostatnia kampania, kiedy zwycięsko z baraży wyszła Puszcza Niepołomice (ekipa z Niepołomic przystąpiła do baraży jako piąty zespół w tabeli).

Dokąd idzie Podbeskidzie?

Idzie, idzie Podbeskidzie – po udanych spotkaniach mogła usłyszeć o tym cała Polska. Obecnie Podbeskidzie podąża w bliżej nieokreślonym kierunku. Grzegorz Mokry objął stery w klubie przed startem obecnych rozgrywek. Na ten moment jego pomysły nie przekonują. Za Podbeskidziem 6 spotkań, a na koncie zespołu jest zaledwie 6 punktów. Tak skromny dorobek plasuje klub w dolnej połowie tabeli. Na uwagę zasługuje to, że klub zaczął zmagania od trzech remisów (domowe pojedynki z Wisłą Płock i Zniczem Pruszków oraz wyjazdowe starcie z Resovią Rzeszów). Potem w meczach piłkarzy Podbeskidzia nie było już kompromisów – wyjazdowa porażka z Odrą Opole, domowe zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec i klęska w wyjazdowym starciu z Lechią Gdańsk. Co będzie dalej?

Jakie drużyny powalczą o najwyższe cele?

Tak nieudany początek sprawił, że bukmacherzy raczej nie widzą popularnych Górali wśród drużyn, które miałyby walczyć o najwyższe cele. Sport jednak potrafi zaskakiwać – typerów, jak i bukmacherów. Gdyby kogoś interesowało typowanie, warto zajrzeć choćby na stronę Herobet.pl.

 

Źródło: https://tspodbeskidzie.pl/klub/stadion (https://pl.pinterest.com/pin/587156870169634428/)

Co mówiło się przed sezonem?

Przed sezonem unikano jasnych deklaracji. Priorytet miało stanowić ustabilizowanie zespołu. Z drugiej strony wystarczy spojrzeć na kampanię 2022/23 – zespół zakończył rozgrywki tuż za miejscami oznaczającymi baraż. Wydaje się więc, że celem minimum to zakończenie obecnych zmagań w TOP 6. Warto też zwrócić uwagę na skład – do Bielska-Białej wrócił Piotr Tomasik, pojawili się też Bartosz Bida, czy Maksymilian Sitek. Wydaje się, że potencjał osobowy powinien przełożyć się na miejsce przynajmniej w górnej połowie tabeli. Być może trener i piłkarze potrzebują jeszcze czasu? Najbliższe spotkania prawdopodobnie dadzą nam wiele odpowiedzi.

Poprawa wyniku z ubiegłego sezonu cały czas jest jak najbardziej możliwa, ale warto pamiętać o tym, co wydarzyło się kilka miesięcy temu w Krakowie. Odrabianie strat zawsze jest ogromnym wyzwaniem.

Potrzebna równa forma

Spadek Wisły Kraków dla kibiców tego klubu (a pewnie nawet nie tylko dla nich) był olbrzymim szokiem. Sporo osób pewnie zastanawiało się nad tym, czy jest szansa, iż już w sezonie 2022/23 krakowski klub zanotuje awans. Po bardzo słabej rundzie jesiennej Wisła znajdowała się w beznadziejnym położeniu. Potem jednak przyszła fantastyczna wiosna, która dawała nadzieję nawet na bezpośredni awans. Ostatecznie skończyło się miejscem w barażach i porażką 4:1 na własnym stadionie w meczu z Puszczą Niepołomice. Przykład krakowskiego zespołu doskonale uwidacznia, jak duże znaczenie może mieć równa forma na przestrzeni całego sezonu.

Na alarm w Bielsku-Białej jest jeszcze zbyt wcześnie, ale bez wątpienia powinny pojawić się już pierwsze sygnały ostrzegawcze.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  8. Bieg Mikołajkowy z Nadzieją
  2023-12-04

  8. Bieg Mikołajkowy z Nadzieją

  Zbliża się 8. Bieg Mikołajkowy z Nadzieją pod honorowym Patronatem Prezydenta Bielska-Białej.

  II Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate
  2023-12-04

  II Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate

  Bardzo dobry występ zaliczyły najmłodsze zawodniczki i zawodnicy bielskiego klubu Atemi zd...

  Pierwsza porażka w sezonie
  2023-11-24

  Pierwsza porażka w sezonie

  Spotkanie z zespołem PGE Rysice Rzeszów zakończyło się dla BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała pi...

   Popularne Artykuły


   Trzy Złote Maski dla Teatru Polskiego
   2023-11-29

   Trzy Złote Maski dla Teatru Polskiego

   . Trzy statuetki odebrali twórcy związani z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej – aktorzy Mar...

   Intensywne opady śniegu
   2023-12-01

   Intensywne opady śniegu

   IMGW zapowiada intensywne opady śniegu

   Ekspresy do kawy - ranking popularności 2023
   2023-11-30

   Ekspresy do kawy - ranking popularności 2023

   W dzisiejszym szybkim tempie życia niezwykle ważne jest znalezienie momentów relaksu i prz...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO