Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-06-20

Bądź na bieżąco


Jak zmotywować się do prowadzenia zdrowego trybu życia?

2021-08-06 09:51:02 Artykuł Partnera 4551


Jak zmotywować się do prowadzenia zdrowego trybu życia?

Prowadzenie zdrowego stylu życia staje się coraz bardziej popularne. Wielu z nas oglądając spektakularne metamorfozy chciałoby być na miejscu osób, które już pożegnały się ze zbędnymi kilogramami. Jednak często brakuje nam motywacji, a jedyna myśl, która krąży nam po głowie podpowiada nam, że zaczniemy od następnego poniedziałku. Co zazwyczaj przekładane jest w nieskończoność , a nam pozostają wyrzuty sumienia. Codziennie, każdy z nas obarczony jest swoimi obowiązkami, które w wielu przypadkach stanowią dodatkowy argument, aby porzucić myśli o niesamowitej kondycji i wyglądzie. Jednak zawsze najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, który stawiany samemu może nie nadejść zbyt szybko. A co jeśli moglibyśmy wystartować razem z grupą ludzi borykających się z podobnymi problemami? Motywacja do działania z pewnością poszybuje w górę, a my zaczniemy zmierzać w kierunku smukłej i wymodelowanej sylwetki. Na zdrowy tryb życia składa się zarówno dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia regeneracja. W jaki sposób uporządkować w naszym życiu te trzy elementy i pozostać zmotywowanym?

Zacznijmy od diety

Zbilansowana dieta to podstawa jakichkolwiek zmian, ponieważ stanowi ona niemal 80 procent sukcesu. Ujemny bilans kaloryczny to klucz do zgubienia zbędnych kilogramów, a jak wygląda to w praktyce? Zacznij od obliczenia Twojego zapotrzebowania, pamiętaj o uwzględnieniu aktywności fizycznej, a następnie zaplanuj codzienne żywienie tak, aby jeść mniej kalorii niż w wykonanych obliczeniach. Wielu z nas już na tym etapie porzuca chęci dążenia do prowadzenia zdrowego trybu życia, dlatego na nasze szczęście znajdziemy wielu dietetyków, którzy wyliczą to wszystko za nas. W zależności od Twoich możliwości finansowych, możesz zdecydować się na jedną lub kilka wizyt, które wprowadzą Cię w temat i dadzą wskazówki znacznie ułatwiające wkroczenie na tą ścieżkę. Możesz również chodzić na regularne spotkania i otrzymywać tygodniowe jadłospisy. Ciekawą opcją są także, bardzo popularne ostatnio, diety pudełkowe. W pełni gotowe posiłki otrzymujesz codziennie z samego rana, a jedyne co musisz zrobić w kuchni to ewentualnie je podgrzać. Możesz znaleźć również wiele grup składających się z osób, które tak jak Ty przechodzą na dietę, a wspólne rozmowy będą na pewno świetnym motywatorem.

A może wspólny trening?

Znalezienie motywacji do robienia regularnych treningów to niemałe wyzwanie, szczególnie kiedy chcemy robić to w pojedynkę i to we własnym mieszkaniu. To warunki, w których bardzo łatwo znaleźć sobie wymówkę do odłożenia go na później. Dlatego nawet samo pójście na siłownie, zmiana otoczenia i poznanie nowych osób, może okazać się zbawienne. Jeżeli jednak taka forma aktywności fizycznej nie jest tym co sprawia Ci przyjemność, możesz zacząć uczęszczać na zorganizowane treningi, czy to na siłowni, czy na świeżym powietrzu. Natomiast, gdy to w dalszym ciągu nie przekonuje Cię do rozpoczęcia przygody ze sportem, może to obozy odchudzające będą dobrą alternatywą. Okres wakacyjny to idealny czas, żeby pomyśleć o wczasach odchudzających. Mazury i znajdujące się tam niesamowite widoki to warunki, które dodatkowo zmotywują Cię do działania. Treningi planowane są tam przez wyspecjalizowanych trenerów, a Ty w zamian za porzucone kilogramy otrzymujesz wiele wskazówek na przyszłość.

Nie zapominaj o regeneracji

Regeneracja, to zdecydowanie ten punkt z listy, do którego potrzeba nam najmniej motywacji, bo kto nie lubi odpoczywać? Jednak, żyjąc w biegu i natłoku obowiązków często nie znajdujemy na nią zbyt wiele czasu. Prawidłowy odpoczynek jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na prawidłowe funkcjonowanie całego naszego organizmu. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest sen, który powinien wynosić średnio 8 godzin, a my każdego dnia powinniśmy kłaść się i wstawać mniej więcej o tych samych porach. Po drugie, uprawiając sport nasze mięśnie definitywnie potrzebują regeneracji, w tym miejscu na ratunek przychodzą masaże i rolowanie. Jeżeli okoliczności Ci na to pozwalają, możesz skorzystać z usług masażysty. Jeżeli jednak stawiasz na odpoczynek w domu, warto zastanowić się nad kupnem specjalnego rolera, który pozwoli Ci zmniejszyć napięcia mięśniowe samodzielnie.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Ogólnopolski Finał Czwartków LA
  2024-06-18

  Ogólnopolski Finał Czwartków LA

  Dwa medale przywieźli lekkoatleci z naszego regionu z XXX Ogólnopolskiego Finału Czwartków...

  Rekord Bielsko-Biała wywalczył awans do 2 ligi
  2024-06-09

  Rekord Bielsko-Biała wywalczył awans do 2 ligi

  W ostatniej kolejce trzeciej grupy III ligi Rekord Bielsko-Biała pokonał Górnika Polkowice...

  Przedszkoliada 2024 już dzisiaj
  2024-06-01

  Przedszkoliada 2024 już dzisiaj

  Turniej na popularnej „Górce” będzie doskonałą okazją do świętowania Dnia Dziecka

   Popularne Artykuły


   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa
   2024-06-15

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa przez Beskidy

   Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo
   2024-06-19

   Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo

   Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu
   2024-06-16

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu

   Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Powiatu B...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO