Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-02

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czy osoby niepełnoletnie mogą stosować odżywki białkowe?

2022-06-06 16:02:25 Artykuł Partnera 6155


Odżywki wysokobiałkowe można kupić już nawet w marketach, sklepach osiedlowych czy przez internet, są ogólnodostępne dla wszystkich, nawet nastolatków. Podstawową funkcją odżywek wysokobiałkowych jest uzupełnienie niedoborów białka, które jest odpowiedzialne między innymi za zbudowanie tkanki mięśniowej.

sfd

Skąd się bierze białko wysokobiałkowe?

Do produkcji białka wysokobiałkowego wykorzystuje się z reguły naturalne produkty pochodzenia odzwierzęcego np. serwatka oraz roślinnego np. soja. Nie są to sztuczne substancje wytwarzane w laboratoriach, tylko normalne produkty, które każdy z nas codziennie zjada. 

To naturalne pochodne, które są produkowane po to, żeby powiększyć normalnie występujące w nich białka w 100 g. W większości odżywek wysokobiałkowych dzieje się to na zasadzie proces filtrowania produktów mlecznych. Polega to na rozdzieleniu białka od węglowodanów i tłuszczy znajdujących się w mleku.

Odżywki białkowe będąc jednymi z najpopularniejszych tego typu produktów, doczekały się wielu rodzajów oraz wersji smakowych. Dzięki temu, każda osoba może dostosować stosowaną odżywkę do własnych preferencji. W sklepie SFD dostępna jest bogata oferta odżywek białkowych (https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_bia%C5%82kowe-k119.html), które zawierają składniki najwyższej jakości i pomagają osiągać nawet najbardziej złożone i trudne cele treningowe.

Czy nastolatek uprawiający sport powinien zażywać odżywki wysokobiałkowe?

Odpowiedź może być tylko jedna, oczywiście że tak. Odżywki wysokobiałkowe to nic innego, jak białko. Wiadomo, że na pierwszym miejscu musi być zdrowa dieta zawierająca wszystkie niezbędne witaminy, makroelementy, minerały, właściwą ilość energii oraz odpowiednio dostosowana do płci, wieku i rodzaju aktywności fizycznej. Statystyczny nastolatek musi zjadać 2 g białka na kg masy ciała. 

Niestety rzeczywistość tak nie wygląda. Wiele dzieci w grupie wiekowej 13-18 lat cierpi na duże niedobory białka. Przeprowadzono badanie naukowe, które wykazało, że osoby w tym wieku spożywają jedynie 1,6 g białka. Lepiej ma się sytuacja u młodszych dzieci w wieku 9-12 lat, bo ilość spożytego białka stanowi 2,6 g, czyli ponad normę. Okazało się, że u nastolatków, którzy są aktywni i uprawiają sporty konieczne jest suplementowanie białka, żeby organizm był dobrze odżywiony.

Odżywki wysokobiałkowe – czy to jest wyjście?

Pewnie, że tak. Trudno cały czas pilnować młodych ludzi, żeby ich dzienna porcja białka była na odpowiednim poziomie. Można próbować zwiększyć ilość dostarczanego naturalnego białka, ale czasem może to być trudne z uwagi na czas spędzony w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych i treningach. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety naszego młodego sportowca dobrej jakości odżywek wysokobiałkowych, np. poprzez przygotowanie smacznego koktajlu z dodatkiem odżywki białkowej zawierającego odpowiednią ilość białka. 

To na pewno będzie bardziej właściwe rozwiązanie aniżeli potreningowa wizyta w knajpce z wysokoprzetworzoną żywnością. Co więcej już podczas treningu można dodać sobie siły i wzmocnić organizm popijając przygotowany wcześniej koktajl. Do shake można dodać też banana, truskawki, brzoskwinie, szpinak, jarmuż, masło orzechowe itp., dzięki temu nasz shake oprócz białka będzie zawierać inne wartościowe witaminy i minerały i będzie bardzo zdrowy.

W sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/) dostępne są odżywki i suplementy diety, dostępne w przeróżnych formach, które świetnie nadadzą się m.in. do spożycia ich w postaci shake’a, które idealnie wkomponują się w smak z odżywką białkową.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Bieg Fiata już w niedzielę
  2023-05-16

  Bieg Fiata już w niedzielę

  Już w najbliższą niedzielę 21 maja w Bielsku-Białej odbędzie się 29. Bieg Fiata. Zawodnicy...

  Wojciech Laszczak na podium w prestiżowych zawodach Crossfit w Europie
  2023-05-07

  Wojciech Laszczak na podium w prestiżowych zawodach Crossfit w Europie

  Wojciech Laszczak zajął trzecie miejsce w jednych z najbardziej prestiżowych zawodach Cros...

  Cała sportowa Polska pod Dębowcem
  2023-04-28

  Cała sportowa Polska pod Dębowcem

  Obchody 59. Dni Olimpijczyka i nadanie hali pod Dębowcem imienia Zbigniewa Pietrzykowskieg...

   Popularne Artykuły


   Głosowanie na BOBB 2023 do środy
   2023-05-27

   Głosowanie na BOBB 2023 do środy

   Jeszcze tylko do środy – 31 maja mieszkańcy miasta mogą głosować na projekty zgłoszone do ...

   Narożnik sztruksowy – przytulne wnętrze na wyciągnięcie dłoni.
   2023-05-29

   Narożnik sztruksowy – przytulne wnętrze na wyciągnięcie dłoni.

   Narożnik sztruksowy to rodzaj mebla, który jest w ostatnim czasie bardzo popularny ze wzgl...

   Helena Bukowska ma 100 lat
   2023-05-30

   Helena Bukowska ma 100 lat

   Do grona szacownych jubilatów, którzy przekroczyli 100 lat, dołączyła Helena Bukowska.

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO