Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2022-06-29

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Czy osoby niepełnoletnie mogą stosować odżywki białkowe?

2022-06-06 16:02:25 Artykuł Partnera 2621


Odżywki wysokobiałkowe można kupić już nawet w marketach, sklepach osiedlowych czy przez internet, są ogólnodostępne dla wszystkich, nawet nastolatków. Podstawową funkcją odżywek wysokobiałkowych jest uzupełnienie niedoborów białka, które jest odpowiedzialne między innymi za zbudowanie tkanki mięśniowej.

sfd

Skąd się bierze białko wysokobiałkowe?

Do produkcji białka wysokobiałkowego wykorzystuje się z reguły naturalne produkty pochodzenia odzwierzęcego np. serwatka oraz roślinnego np. soja. Nie są to sztuczne substancje wytwarzane w laboratoriach, tylko normalne produkty, które każdy z nas codziennie zjada. 

To naturalne pochodne, które są produkowane po to, żeby powiększyć normalnie występujące w nich białka w 100 g. W większości odżywek wysokobiałkowych dzieje się to na zasadzie proces filtrowania produktów mlecznych. Polega to na rozdzieleniu białka od węglowodanów i tłuszczy znajdujących się w mleku.

Odżywki białkowe będąc jednymi z najpopularniejszych tego typu produktów, doczekały się wielu rodzajów oraz wersji smakowych. Dzięki temu, każda osoba może dostosować stosowaną odżywkę do własnych preferencji. W sklepie SFD dostępna jest bogata oferta odżywek białkowych (https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_bia%C5%82kowe-k119.html), które zawierają składniki najwyższej jakości i pomagają osiągać nawet najbardziej złożone i trudne cele treningowe.

Czy nastolatek uprawiający sport powinien zażywać odżywki wysokobiałkowe?

Odpowiedź może być tylko jedna, oczywiście że tak. Odżywki wysokobiałkowe to nic innego, jak białko. Wiadomo, że na pierwszym miejscu musi być zdrowa dieta zawierająca wszystkie niezbędne witaminy, makroelementy, minerały, właściwą ilość energii oraz odpowiednio dostosowana do płci, wieku i rodzaju aktywności fizycznej. Statystyczny nastolatek musi zjadać 2 g białka na kg masy ciała. 

Niestety rzeczywistość tak nie wygląda. Wiele dzieci w grupie wiekowej 13-18 lat cierpi na duże niedobory białka. Przeprowadzono badanie naukowe, które wykazało, że osoby w tym wieku spożywają jedynie 1,6 g białka. Lepiej ma się sytuacja u młodszych dzieci w wieku 9-12 lat, bo ilość spożytego białka stanowi 2,6 g, czyli ponad normę. Okazało się, że u nastolatków, którzy są aktywni i uprawiają sporty konieczne jest suplementowanie białka, żeby organizm był dobrze odżywiony.

Odżywki wysokobiałkowe – czy to jest wyjście?

Pewnie, że tak. Trudno cały czas pilnować młodych ludzi, żeby ich dzienna porcja białka była na odpowiednim poziomie. Można próbować zwiększyć ilość dostarczanego naturalnego białka, ale czasem może to być trudne z uwagi na czas spędzony w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych i treningach. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety naszego młodego sportowca dobrej jakości odżywek wysokobiałkowych, np. poprzez przygotowanie smacznego koktajlu z dodatkiem odżywki białkowej zawierającego odpowiednią ilość białka. 

To na pewno będzie bardziej właściwe rozwiązanie aniżeli potreningowa wizyta w knajpce z wysokoprzetworzoną żywnością. Co więcej już podczas treningu można dodać sobie siły i wzmocnić organizm popijając przygotowany wcześniej koktajl. Do shake można dodać też banana, truskawki, brzoskwinie, szpinak, jarmuż, masło orzechowe itp., dzięki temu nasz shake oprócz białka będzie zawierać inne wartościowe witaminy i minerały i będzie bardzo zdrowy.

W sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/) dostępne są odżywki i suplementy diety, dostępne w przeróżnych formach, które świetnie nadadzą się m.in. do spożycia ich w postaci shake’a, które idealnie wkomponują się w smak z odżywką białkową.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Worek medali dla karateków
  2022-06-08

  Worek medali dla karateków

  Bielski Klub Karate Kyokushin wygrał 4. Międzynarodowy Puchar Beskidów Karate Kyokushin CU...

  Spodenki rowerowe - jakie wybrać?
  2022-06-08

  Spodenki rowerowe - jakie wybrać?

  Coraz większa liczba z nas zakochuje się w jeździe na rowerze. Dla jednych jest to rewelac...

  Finał Czwartków Lekkoatletycznych
  2022-06-01

  Finał Czwartków Lekkoatletycznych

  Po trzech zawodach wstępnych 2 czerwca o godz. 15.30 na stadionie Klubu Sportowego Sprint ...

   Popularne Artykuły


   Piknik na początek wakacji
   2022-06-25

   Piknik na początek wakacji

   Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz wraz z Książnicą Beskidzką zaprasza na tradycyjny już pikn...

   Zmarł Zbigniew Banet
   2022-06-25

   Zmarł Zbigniew Banet

   Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł Zbigniew Banet

   Kolej pod Dębowcem
   2022-06-23

   Kolej pod Dębowcem

   W Bielsku-Białej ponownie odbędzie się wyjątkowa wystawa "Kolej w miniaturze"

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO