Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


Karatecy na podium

2017-02-27 05:00:00 BKK Kyokushin 3184


Bielski Klub Karate Kyokushin na podium drużynowym

foto: BKK Kyokushin

25 lutego w Stolicy Polskiej Wikliny czyli w Rudniku nad Sanem odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Turnieju z udziałem blisko 200 zawodników z Rumuni, Ukrainy, Niemiec i Polski.

Turniej w Rudniku był tylko z nazwy ogólnopolski. Do Stolicy Polskiej Wikliny przyjechały bowiem ekipy z Ukrainy, Rumuni oraz bardzo mocny team z Niemiec - łącznie 189 zawodników z 13 ośrodków. Rywalizacja odbywała się na trzech tatami, w konkurencjach Kata Open oraz Kumite Semi Kontakt.

- Bielski Klub Karate Kyokushin wystawił reprezentację składającą się z 18 zawodników. W rywalizacji kata oraz kumite, po zaciętych, ciężkich i widowiskowych walkach nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 14 medali: 6 złotych, 4 srebrne oraz 4 brązowe. Ponadto szczególne wyróżnienie od kapituły sędziowskiej - Best Fighting Spirit - otrzymał nasz zawodnik Paweł Grzędziński - brawo - informuje Sławomir Dubiel, prezes BKK Kyokushin.

Wyniki indywidualne - konkurencja kumite:
Iwo Styrna - I miejsce kumite, rocznik 2008-2009 -25kg
Maciej Zaniewski - I miejsce kumite, rocznik 2008-2009 -26kg
Filip Mostowski - I miejsce kumite, rocznik 2008-2009 -30kg
Franek Jagodziński - I miejsce kumite, rocznik 2006-2007 -40kg
Paweł Pawlus - I miejsce kumite, rocznik 2006-2007 +45kg

Karol Gabryluk - II miejsce kumite, rocznik 1999-2001 +75kg
Wojciech Lach - II miejsce kumite, rocznik 2006-2007 -45kg
Jakub Hołdyk - II miejsce kumite, rocznik 2008-2009 -35kg

Paweł Grzędziński - III miejsce kumite, rocznik 1999-2001 -75kg
Mateusz Janoszek - III miejsce kumite, rocznik 2005-2004, -55kg
Wojciech Zaniewski - III miejsce kumite, rocznik 2006-2007 -35kg
Grzegorz Dzierżawa - III miejsce kumite, rocznik 2008-2009 -40kg

Wyniki indywidualne - konkurencja kata:
Alex Dubiel - I miejsce kata
Kamil Kondysiak - II miejsce kata

Poza strefą medalową uplasowali się:
Wiktoria Gęsior - IV miejsce kata
Paweł Grzędzieński - IV miejsce kata
Mateusz Janoszek - VII miejsce kata

- Drużynowo nasi zawodnicy zajęli wysokie 3 miejsce. Należy podkreślić, iż Turniej w Rudniku nad Sanem, tradycyjnie już stał na wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym jak i sportowym - dodaje Sławomir Dubiel.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Sportowe Wakacje z BBOSiR – Rusz się tego lata!
    2026-06-20

    Sportowe Wakacje z BBOSiR – Rusz się tego lata!

    "Lato w mieście" to znany i lubiany przez bielszczan format, w który wpisują się...

    Bielsko-Biała wita Maję Chwalińską!
    2026-06-19

    Bielsko-Biała wita Maję Chwalińską!

    Maja Chwalińska uhonorowana w Bielsku-Białej

    Bielsko-Biała znów pobiegnie w kobiecej sile!
    2026-06-17

    Bielsko-Biała znów pobiegnie w kobiecej sile!

    To będzie jedno z największych i najbardziej pozytywnych wydarzeń tej jesieni.

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO