Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-09

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Sprzedaż auta czy jego złomowanie – co wybrać?

2022-11-22 10:03:57 Artykuł Partnera 2410


Stary samochód może być powodem do dumy, jednakże w wielu przypadkach wysłużony, uszkodzony lub nieużywany pojazd stanowi dla właściciela niemały kłopot. Oprócz opłacania składek za ubezpieczenie, samochód zajmuje miejsce w garażu lub na działce, co jest kolejną niedogodnością. W jaki sposób rozwiązać problem starego auta?

auto

Skup samochodów

Jeżeli zależy nam na czasie, profesjonalnej usłudze oraz rzetelnej wycenie, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z taką firmą, jak skup aut w Brzezinach. Współpraca przebiega niezwykle szybko, bo w ciągu 24 godzin możemy już pozbyć się samochodu z naszego pojazdu. Skup oferuje bezpłatną wycenę, zakup od ręki i zapłatę w dogodnej formie, a także transport z użyciem własnej lawety, co jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów niezdolnych do samodzielnej jazdy. Co więcej, skupy aut przyjmują samochody niezależnie od marki, wieku, przeznaczenia, stanu oraz roku produkcji – w tym również motocykle, pojazdy ciężarowe, dostawcze, a także sprzęt zabytkowe. Zakup odbywa się na podstawie sporządzonej umowy o kupnie-sprzedaży, dzięki czemu sprzedawca pojazdu może bez problemu przystąpić do wypełniania formalności związanych z likwidacją ubezpieczenia samochodu.

Skorzystanie z usług skupu to rozwiązanie, które zdejmuje z barków właściciela ciężar samodzielnego szukania nabywców dla auta, a także zapewnia profesjonalną obsługę zlecenia przez osoby z wieloletnim doświadczeniem.

W całości lub na części – sprzedaż auta

Przeświadczenie, że na oddaniu auta do skupu lub na złom, możemy tylko stracić, jest niestety wciąż popularne wśród właścicieli samochodów. Oczywiście znalezienie odpowiedniego kupca może oznaczać spory zysk, ale dotyczy to pojazdów w dobrym stanie lub przedstawiających wartość w oczach potencjalnego nabywcy. Chociaż jest to realna perspektywa, samodzielna sprzedaż to inwestycja, która pociąga za sobą wydatki na remont i kosmetykę samochodu, a także może się wiązać z wystawieniem pozycjonowanej oferty na portalach motoryzacyjnych. Kuszącą opcją może być wymontowanie najcenniejszych części z auta i znalezienie nabywców w ten sposób, ale trzeba pamiętać, że jedynym legalnym sposobem na rozbiórkę samochodu jest stacja demontażu pojazdów.

Złomowanie

Oddanie samochodu na złom to ostateczne rozwiązanie problemu starego lub niesprawnego pojazdu. Na początku warto wspomnieć, że skupy samochodów często współpracują z legalnymi złomowiskami, dlatego oddanie auta do skupu może być czasami równoznaczne z przekazaniem go na złom – oczywiście w tym wypadku formalnościami związanymi z wyrejestrowaniem nie zajmujemy się już my, ale skup. Nad złomowaniem warto się zastanowić, gdy mamy do czynienia z autem, które nie posiada wartościowych części, a koszt jego remontu znacznie przekracza potencjalną cenę sprzedaży. Oddanie auta na złom oznacza jego trwałe wyrejestrowanie, co eliminuje potrzebę opłacania składek ubezpieczeniowych za pojazd, z którego i tak nie możemy korzystać.

auto

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Fiat i jeszcze raz Fiat. Fiat 126p. Maluch kończy 50 lat!
  2023-06-06

  Fiat i jeszcze raz Fiat. Fiat 126p. Maluch kończy 50 lat!

  50 lat temu z taśmy produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjech...

  Oryginalny prezent dla fana motoryzacji
  2023-04-28

  Oryginalny prezent dla fana motoryzacji

  Twój chłopak w dzieciństwie marzył, aby zostać kierowcą rajdowym? Szybkie, luksusowe samoc...

   Popularne Artykuły


   Złotej trąbki blask
   2023-06-06

   Złotej trąbki blask

   Podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka, który odbywał się 3 i...

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem
   2023-06-05

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem

   Setki dzieci wzięły udział w poszukiwaniach Don Miguela – Szpiega z Krainy Deszczowców, kt...

   Atemi na Mistrzostwach Polski
   2023-06-06

   Atemi na Mistrzostwach Polski

   Bielski team zaprezentował się doskonale - w konkurencjach indywidualnych i drużynowych z...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO