Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-09

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Planowanie i wyznaczanie trasy motocyklowej - jak działa motocyklowa nawigacja?

Spontaniczna wyprawa motocyklowa charakteryzuje się wieloma zaletami, aczkolwiek ma ona także swoje wady. Podróżowanie w ten sposób sprawia, że naprawdę łatwo przegapić wszelkiego rodzaju istotne atrakcje, unikalne miejsca i piękne trasy. Właśnie dlatego bardzo istotne jest to, aby w odpowiedni sposób zaplanować i wyznaczyć trasę motocyklową. Dzięki takiemu działaniu możliwe jest bezpieczne oraz efektywne pokonywanie kolejnych kilometrów. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!

planowanie-trasy

Nawigacja motocyklowa, czyli jak wyznaczyć ścieżkę?

Jednym z najprostszych sposobów na wyznaczenie trasy motocyklowej, jest oczywiście skorzystanie z Google Maps. Rozwiązanie to oferuje nam bardzo dużą bazę danych tak zwanych POI, czyli istotnych miejsc. Nie brakuje w nim wszelkiego rodzaju parków narodowych, atrakcji turystycznych czy innych form przyrodniczych. Kiedy jednak już wyznaczymy trasę, znacznie lepiej postawić na propozycję, jakim jest nawigacja motocyklowa. To sprawdzony przez wiele osób sprzęt, który oferuje nam świetny komfort użytkowania oraz samo bezpieczeństwo. Bardzo dobrym tego przykładem jest nawigacja motocyklowa NAVITEL, która polecana jest przez wielu motocyklistów. 

Lokalne przepisy i zwyczaje - co warto wiedzieć?

Nie jest tajemnicą, że jeśli planujemy wyjazd w poszczególne regiony świata, warto bliżej zapoznać się z tamtejszymi tradycjami oraz zwyczajami. W innych kulturach nasze zachowania, które są zupełnie normalne, mogą być uznawane za kompletnie odmienne. Bardzo dobrym tego przykładem może być naród albański. Tamtejsi mieszkańcy są bardzo zamknięci w sobie, a wypytywanie ich o kulturę czy życie może skończyć się niepotrzebną awanturą. Niezwykle interesującym przykładem są także Irańczycy, którzy stosują zasadę odwrotnego targowania. Kiedy będziemy chcieli coś kupić, ci będą chcieli dać nam to w prezencie. Oczywiste jest to, że trzeba usilnie namówić go, aby przyjął od nas zapłatę.

planowanie-trasy

POI, czyli najważniejsze punkty na trasie!

POI, czyli z języka angielskiego Points Of Interest to nic innego, jak ważne elementy każdej podróży. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, aby każdą podróż planować na podstawie danych, jakie znaleźć można na przykład w Google Maps. Efektem tego będzie możliwość odwiedzenia licznych miejsc, których w czasie podróży po prostu byśmy nie zauważyli.

Co warto wiedzieć na temat noclegów w czasie wyprawy motocyklowej?

Aktualnie żyjemy w dobie internetu, a aplikacje, takie jak Booking czy Airb'n'b sprawiają, że znalezienie noclegu to nic trudnego. W związku z tym w większości wypadków rezerwowanie noclegów ze sporym wyprzedzeniem po prostu nie ma większego sensu. Co z noclegiem pod namiotem? To z pewnością jedna z najlepszych propozycji dla wszystkich osób, które mają ograniczony budżet. Sytuacja robi się jeszcze lepsza, kiedy podróżujemy po takich krajach, jak Szwecja, Finlandia, czy Norwegia.

planowanie-trasy

W miejscach tych możliwe jest rozbicie namiotu za darmo w dowolnym miejscu. Podobnie jest w Bułgarii, Szkocji, Rumunii, Serbii czy Czarnogórze, co jest wielką zaletą tych krajów. 

trasa

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Fiat i jeszcze raz Fiat. Fiat 126p. Maluch kończy 50 lat!
  2023-06-06

  Fiat i jeszcze raz Fiat. Fiat 126p. Maluch kończy 50 lat!

  50 lat temu z taśmy produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjech...

  Oryginalny prezent dla fana motoryzacji
  2023-04-28

  Oryginalny prezent dla fana motoryzacji

  Twój chłopak w dzieciństwie marzył, aby zostać kierowcą rajdowym? Szybkie, luksusowe samoc...

   Popularne Artykuły


   Złotej trąbki blask
   2023-06-06

   Złotej trąbki blask

   Podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka, który odbywał się 3 i...

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem
   2023-06-05

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem

   Setki dzieci wzięły udział w poszukiwaniach Don Miguela – Szpiega z Krainy Deszczowców, kt...

   Atemi na Mistrzostwach Polski
   2023-06-06

   Atemi na Mistrzostwach Polski

   Bielski team zaprezentował się doskonale - w konkurencjach indywidualnych i drużynowych z...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO