Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-10-18

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Najlepsze silniki samochodowe w 2021

2021-09-22 13:00:01 Artykuł Partnera 6799


Najlepsze silniki

Rynek motoryzacyjny co chwila zaskakuje nas zmianami i innowacjami. Stając przed decyzją kupna nowego samochodu, bierzemy najczęściej pod uwagę jego cenę i zastanawiamy się czy poszukać samochodu używanego czy pokusić się o nowy z salonu. Poza ceną istnieje również wiele innych parametrów, które musimy wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli decydujemy się na samochód używany. Często problematyczną kwestią, którą musimy dogłębnie sprawdzić jest silnik. Jeśli obecnie zastanawiacie się nad kupnem samochodu, albo po prostu lubicie czytać o ciekawostkach motoryzacyjnych, to w tym wpisie przygotowaliśmy dla Was zestawienie silników, które najlepiej sprawdzają się w 2021 roku. Po zapoznaniu się bliżej z ich parametrami, mamy nadzieję, że będziecie lepiej zorientowani, które z nich są dla Was istotne przy wyborze nowoczesnych silników. Pamiętajcie również o odpowiednim ubezpieczeniu zarówno nowego jak i starszego auta, bo nigdy nie da się przewidzieć losowych wypadków na drodze. A mając do Link4 kod promocyjny możecie teraz znaleźć oferty ubezpieczeń w bardzo korzystnych cenach!

1. Alfa Romeo 2,9 V6 BiTurbo 510 KM

Nowoczesny Silnik Alfa Romeo 2,9 V6, o pojemności 2,9l, znajdziemy w modelach samochodach Alfa Romeo Giulia oraz Stelvio. Moc tego silnika to 510 KM z maksymalnym momentem obrotowy 610 Nm w zakresie od 2500 do 5000 obr./min. Nowoczesna konstrukcja tego silnika została zainspirowana rozwiązaniami stosowanymi przez Ferrari. Całość silnika została zaprojektowana z aluminium, przez co jest on niezwykle lekki pomimo swojej mocy i charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań wpłynęło również na niski poziom spalania, przez co silnik jest zgodny z normami Euro 6, która wymaga od producentów zastosowań technologicznych, które pozwolą na utrzymanie emisji CO2 na średnim poziomie nie wyższym niż 95 g/km. Jeśli więc lubicie samochody ze sportowym zacięciem, które pozwolą Wam na świetne osiągi, to rozważcie modele z Silnikiem Alfa Romeo 2,9 V6.

2. Hyundai Ioniq 5

Ioniq 5 należy do pierwszych modeli nowych aut elektrycznych marki Hyundai. Jest to akumulatorowy pojazd elektryczny, nie wykorzystujący w żadnym stopniu paliwa palnego, a co za tym idzie, nie emituje spalin z rury wydechowej. Brak sprzęgła oraz przekładni wpływają również na niższe koszty eksploatacji. W modelu dostępne są wersję z jednym lub dwoma silnikami (napędem na tylną lub obie osie) oraz 2 wielkości akumulatorów, wynoszące 58 i 72,6 kWh. Najmocniejsza wersja, w której auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy, to wersja z dwoma silnikami, z napędem na cztery koła i akumulatorem 72,6 kWh o zasięgu do 481 km. Jeśli chodzi o kwestie ładowania, to dzięki platformie E-GMP, Ioniq 5 obsługuje ładowanie 400 V i 800 V przy użyciu ładowarki 350 kW. W niecałe 20 minut może on zostać naładowany od 10% do 80%, a 5 minut ładowania może uzupełnić 100 km zasięgu. Jeśli lubicie koreańskie modele i auta elektryczne, to zwróćcie uwagę ten samochód!

3. Ford Mustang Shelby GT500

W powyższym modelu samochodu znajdziecie jeden z najmocniejszych silników Mustanga o pojemności 5,2l, co czyni go obecnie najmocniejszym Fordem. Początkowo Ford informował, że jego moc będzie wynosić około 700 KM, ale ostateczna wartość to aż 771 KM (847 Nm), co więcej, przyspiesza on do 97 km/h w mniej niż 3,5 s. Posiada 8 cylindrów, z czego każdy po 4 zawory. To co wyróżnia ten silnik to pojemność sprężarki Eaton TVS R2650, która wynosi 2,65l. Chociaż auto to nie będzie najszybsze na prostych drogach, to za to na krętych nadrobi straty. Silnik Shelby GT500 budowany jest ręcznie i ze stopów aluminium. Wzmocniony został również blok, głowice i śruby je mocujące. W przypadku samochodów sportowych wielu producentów decyduje się na możliwość generowania dźwięku silnika w głośnikach. Ford jednak odszedł od tego i dla komfortu kierowcy i pasażera, w kabinie działa system aktywnego tłumienia hałasu. Jeśli więc jesteście fanami samochodów amerykańskich i lubicie auta o sportowym charakterze, to przyjrzyjcie się bliżej temu modelowi!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Ceny paliw szybują w kierunku historycznych rekordów
  2021-10-10

  Ceny paliw szybują w kierunku historycznych rekordów

  W przyszłym tygodniu największa zmiana cen na stacjach będzie dotyczyć benzyny bezołowiowe...

  Jak dobrać fotelik do małego samochodu miejskiego?
  2021-10-07

  Jak dobrać fotelik do małego samochodu miejskiego?

  Bezpieczny fotelik samochodowy powinien być dobrze dobrany do wzrostu i wagi dziecka, ale ...

   Popularne Artykuły


   Sporty rozbudowujące mięśnie
   2021-10-11

   Sporty rozbudowujące mięśnie

   Wielu z nas coraz bardziej intensywnie interesuje się bardzo różnymi aktywnościami sportow...

   Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Stwierdzenie Salmonella z grupy D
   2021-10-15

   Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Stwierdzenie Salmonella z grupy D

   Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Stwierdzenie Salmonella z grupy D

   Pożegnanie Dariusza Pegzy
   2021-10-13

   Pożegnanie Dariusza Pegzy

   Człowiek kochający życie i podróże, mający mnóstwo planów

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO