Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-06-20

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Na jakich aspektach opiera się wycena samochodu w skupie aut?

Sprzedaż samochodu w skupie dawniej kojarzona była z rozwiązaniem, która dla właściciela auta oznaczało znacznie niższą cenę w porównaniu do sprzedaży samodzielnej. Obecnie jednak nastawienie to uległo zmianie i coraz więcej osób decyduje się na współpracę ze skupem z powodu profesjonalnego podejście do klienta, prędkości świadczenia usług oraz rzetelnej wyceny. Na jakiej podstawie ustalana jest wartość samochodu?

fot

Pierwszy kontakt

Wycena w skupie samochodów zazwyczaj przebiega dwustopniowo. Podczas rozmowy wstępnej pracownik zbiera podstawowe informacje na temat auta, co pozwala na określenie minimalnej i maksymalnej wartości pojazdu. Warto zawsze pamiętać, że rzetelna wycena nie zależy jedynie od skupu, ale również od tego, jak szczegółowych informacji będziemy w stanie udzielić podczas rozmowy lub wypełniania formularza. Oprócz marki, modelu, przebiegu oraz roku produkcji istotna jest również liczba poprzednich właścicieli, historia napraw, pochodzenie, a także potencjalne modyfikacje oraz wyposażenie wnętrza. Wszystkie te czynniki pozwalają na dokładne określenie wartości auta z wykorzystaniem profesjonalnych baz danych, które umożliwiają określenie atrakcyjności konkretnego pojazdu na rynku.

Skup samochodów Warszawa nie polega jednak wyłącznie na zautomatyzowanej wycenie, ale podchodzi do każdego klienta w sposób indywidualny. Dwa takie same samochody pod względem marki, modelu oraz przebiegu mogą drastycznie różnić się ceną ze względu na historię ich użytkowania. Dotyczy to m.in. aut wykorzystywanych w celach służbowych. Samochód, który pokonuje dłuższe trasy podczas jednej podróży w większości przypadków, będzie mniej wyeksploatowany od egzemplarza, który poruszał się głównie na krótkich odcinkach. Związane jest to z konstrukcją silnika oraz układu wydechowego i procedur samoczyszczenia, związanych z osiągnięciem i utrzymaniem konkretnej temperatury. Wymagają one utrzymania określonej prędkości przez kilkanaście minut, co nie jest możliwe w przypadku jazdy np. po mieście.

Oględziny na miejscu

Drugim etapem wyceny auta jest wizyta specjalisty, którego zadaniem jest zweryfikowanie otrzymanych danych i obejrzenie samochodu. Etap ten pozwala ocenić faktyczny stan techniczny oraz wizualny, a także skontrolować jakość usług blacharskich, jeżeli przeprowadzane były naprawy tego typu. Specjalista porównuje otrzymane wcześniej informacje ze stanem faktycznym - głównie stopnia zużycia najważniejszych elementów oraz inspekcje tapicerki, lakieru, elementów plastikowych, radia czy bagażnika. W przypadku informacji zgodnych z rzeczywistością, oględziny fachowca stanowią formalność, a potencjalne zmiany w wycenie nie będą znacznie odbiegały od pierwszej wyceny. Co istotne, oględziny przeprowadzane są u klienta, co daje większą swobodę i dostosowanie terminu wyceny do możliwości i czasu sprzedającego.

Zapoznaj się z nowym produktem na polskim rynku wynajmu pojazdów - samochód na abonament, czyli subskrypcja auta na od 1 do nawet 24 miesięcy z możliwością zakończenia w dowolnym momencie, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia umowy.

auta

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Co najczęściej wykrywa Okręgowa Stacja pojazdów Bielsko podczas przeglądów technicznych
  2024-06-05

  Co najczęściej wykrywa Okręgowa Stacja pojazdów Bielsko podczas przeglądów technicznych

  Przegląd Techniczny to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa na...

  Co pokrywa, a czego nie pokrywa autocasco?
  2024-05-07

  Co pokrywa, a czego nie pokrywa autocasco?

  Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni Twój pojazd przed skutka...

   Popularne Artykuły


   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa
   2024-06-15

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa przez Beskidy

   Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo
   2024-06-19

   Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo

   Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu
   2024-06-16

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu

   Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Powiatu B...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO