Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-12-08

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Monitoring pojazdów w firmie - czy warto z niego korzystać i jaki monitoring wybrać?

2020-05-23 07:30:02 Artykuł sponsorowany 3405


monitoringpojazdów

Monitoring pojazdów we flocie jest już pewnym standardem na polskim rynku transportowym. Coraz częściej wykorzystuje się go także w innych branżach, w których pracownicy dysponują autami służbowymi. Dzięki lokalizacji GPS i identyfikacji kierowcy możesz w każdej chwili podejrzeć, na jakim etapie realizacji zleconych zadań jest Twoja kadra. Co za tym idzie, możesz sprawnie informować swoich klientów o ewentualnych opóźnieniach, nie przeszkadzając zatrudnionym w wykonywaniu obowiązków. System monitorowania pojazdów nie służy jednak wyłącznie do lokalizacji. Jego wprowadzenie pozwala na usprawnienie działania przedsiębiorstwa w niemal każdym aspekcie.

Kontrola paliwa oparta na monitoringu GPS może doprowadzić do sporych oszczędności w budżecie firmy.

Dane z monitoringu pojazdów podpiętego do magistrali CAN mogą posłużyć do określenia obecnych przyzwyczajeń Twoich kierowców. Decydując się na monitoring paliwa możesz dowiedzieć się, który z Twoich pracowników prowadzi pojazdy w mało ekonomiczny sposób. Dzięki temu zdecydujesz, komu przyda się profesjonalne szkolenie z eco-drivingu. Następnie sprawdzisz, czy przeszkolona osoba stosuje się do poznanych zasad.

Przedsiębiorstwa, w których wdrożono zasady ekonomicznej i ekologicznej jazdy, rejestrują oszczędności na paliwie rzędu 5 do 30 % dotychczasowych kosztów. Dodatkowo unikają one napraw wynikłych ze złego użytkowania aut. Dla przykładu zabraniając notorycznej jazdy na rezerwie nie dopuszczasz do sytuacji, w której w zbiorniku paliwa zbierają się duże ilości wody. Woda może bowiem doprowadzić do korozji przewodów paliwowych, wtryskiwaczy, czy pompy paliwa. Ich wymiana jest kosztem, którego zdecydowanie lepiej unikać.

Dysponując systemem monitoringu pojazdów chronisz swoją flotę przed nieuprawnionym użyciem.

Monitoring GPS pojazdów umożliwia dostęp do Twojej własności wyłącznie po uzyskaniu autoryzacji. W ten sposób możesz natychmiast wykryć próbę kradzieży, która mogłaby spowodować w Twojej firmie nie tylko straty finansowe, ale i poważne utrudnienia logistyczne. System monitoringu pojazdów pozwala także na zdalne unieruchomienie dowolnego auta z Twojej floty, co skutecznie zniechęca potencjalnego złodzieja. Co więcej - w chwili popełnienia przestępstwa wiesz dokładnie, gdzie znajduje się należący do Ciebie pojazd. Dzięki temu możesz sprawnie wskazać lokalizację odpowiednim służbom porządkowym.

Monitoring pojazdów chroni Cię także przed wykorzystaniem samochodów przez pracowników na cele prywatne. Oczywiście możesz zgodzić się na taką przysługę i wygodnie rozliczyć ją dzięki danym płynącym z monitoringu. Jednak na pewno nie odbędzie się to bez Twojej wiedzy. 

Monitoring pojazdów GPS zapoczątkował nową erę w logistyce.

Podstawą każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa jest wykorzystanie nowych technologii, które mogą odciążyć pracowników. Dzięki temu dysponując swoją kadrą będzie można przyjmować więcej zleceń i realizować je w krótszym czasie. To z kolei oznacza zwiększenie zysków.

Monitoring pojazdów wyręczy Cię w odczytywaniu wskazań tachografu i karty kierowcy. W ten sposób dopełnisz wymaganych prawem obowiązków i wygodnie rozliczysz czas pracy swoich pracowników. Proces ten można przeprowadzić zdalnie, nie ściągając pojazdu na bazę, co stanowi dodatkową oszczędność czasową w napiętym harmonogramie. 

Sprawny przepływ informacji, możliwość wysyłania przez system dodatkowej dokumentacji i planowanie trasy w oparciu o system GPS to z kolei gwarancja, że Twoja firma będzie gotowa na każdą ewentualność. Z tego względu system monitorowania pojazdów jest obowiązkowy w każdej firmie, która w dzisiejszych czasach nie chce odstawać od konkurencji.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Motomikołaje wyruszą z prezentami do dzieci z bielskiego Domu Dziecka
  2021-12-04

  Motomikołaje wyruszą z prezentami do dzieci z bielskiego Domu Dziecka

  W niedzielę w samo południe MotoMikołaje wyruszą z prezentami do dzieci z bielskiego Domu ...

  Najem długoterminowy - zakup samochodów 21 wieku
  2021-11-26

  Najem długoterminowy - zakup samochodów 21 wieku

  Większość kierowców jako najczęstszą formę finansowania samochodu wybiera jego zakup. Jest...

   Popularne Artykuły


   Bielsko-Biała: Choinka rozbłysła!
   2021-12-03

   Bielsko-Biała: Choinka rozbłysła!

   3 grudnia o 17.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste rozświetlenie c...

   Premier: przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron
   2021-12-06

   Premier: przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron

   Premier: przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron

   Premiera Pain Mixtape
   2021-12-01

   Premiera Pain Mixtape

   W najbliższy piątek Dewde zagra koncert premierowy promujący nową płytę Pain Mixtape

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO